Neler Yeni

İnceleme PNY XLR8 CS3030 250GB M.2 SSD

29 Şubat 2020 tarihinden beri kullanıyorum. İnceHesap üzerinden satın aldım. İndirimde idi ve bana toplam 333 TL gibi bir fiyata geldi.

Genel Bakış:
DRAM'i olan bir SSD arayışı içerisinde olduğum için tercih ettim. Kullanım gayet akıcı ve stabil. Açılma süresi son derece tatmin edici, 10 saniye altında sürüyor.
kutu.jpeg
kutu2.jpeg
kutu3.jpeg

Bana gelen model, YMTC 64 katman 3D TLC NAND'lere sahip. Phison E12'ye sahip. 1600 MHz hızında DDR3 256 MB DRAM'e sahip. Bana gelen ürünün DRAM'i, Kingston. 250 GB modele baktığımda 2 adet NAND yongası vardı, bana gelen üründe 4 adet NAND yongası var. Üst tarafa yan yana şekilde konumlandırılmış. Toshiba NAND beklerken YMTC çıkması da şaşırttı biraz. NAND'lerin sayısal olarak daha fazla olması stabilite ve performans açısından her türlü daha iyi bir şey.
DRAM.jpg

detaylar.png

Biraz da değerlerine bakalım, vaat edilenlere buradan ulaşabilirsiniz. Bunlar da benim aldıklarım, vaat ettiklerini aşıyor diyebiliriz. Gayet iyi bir durumda. Büyük dosya transferlerinde de DRAM gayet iyi iş çıkarıyor, performans düşüklüğü yok.
crystaldiskmark.png

atto.png

Sıcaklık konusunda da herhangi bir soğutucusu olmamasına rağmen gayet başarılı, bir sorun yok. SSD'yi yüke soktuğum zamanlarda en yüksek "50-55" derece arası oluyor, boşta sürekli "30" derece altında. SSD'nin fiziki sıcaklığı da yüzeyi boyunca en fazla 70 derece civarına ulaştı. Bellekler ve kontrolcü gayet serin. Kendim de öyle, incelediğim incelemelerde de hep öyle. Ekran kartının hemen altında olduğunu unutmayalım.
temperature.jpg

Sonuç:
Her bakımdan kaliteli bir SSD, kendini belli ediyor. Olağanüstü TBW değerleri de cabası, direkt 970 Evo Plus rakibi. 970 Evo veya SN750 gibi disklerle yer yer eşit performansta, bazı konularda üstün. Fiyatına göre çok daha iyi diyebiliriz. SSD, ülkemize yeni girdi. Gaming Gecesi'nde çok güzel fiyatlara düşebiliyor. Alınması konusunda bir sıkıntı görmüyorum.

selamlargençler

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
767
İsim
:(
Bugün sipariş verdim ben de. Güzel olduğunu görmek mutlu etti. Adata su 630 480 gb ile bu ürün arasında 120 tl vardı. Adata da sıkıntılı olduğu için ve PNY XLR8 m.2 ssd olduğundan dolayı ( 500 gb ) bunu almak çok daha mantıklı geldi

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Bugün sipariş verdim ben de. Güzel olduğunu görmek mutlu etti. Adata su 630 480 gb ile bu ürün arasında 120 TL vardı. Adata da sıkıntılı olduğu için ve PNY XLR8 m.2 ssd olduğundan dolayı ( 500 gb ) bunu almak çok daha mantıklı geldi
Gayet güzel bir diskiniz oldu. Umarım, uzun yıllar sorunsuz kullanırsınız.

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,138
İsim
Umut Dağ
Eline sağlık kankam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Ahmet Kaya
500 gb modelini almıştım bende gaming gecesinden elime ulaştı fakat daha takma şansım olmadı. 250 gb incelemesini görmek güzel oldu

RefX

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,932
İsim
Orhun Refik Kocabaş

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Elinize sağlık, sizce WD Black mi yoksa PNY XLR8 mi?
CS3030'un, yer yer eşit yer yer üstün olduğunu belirtmiştim.
Hocam bu ürün mü yoksa cs3030 mu önerirsiniz ? Fiyat farkını göz önünde bulundurarak
CS3030 tabii ki. SN550, DRAM bile bulunmayan giriş seviyesi bir ürün.

• Beğen
Reaksiyonlar: RefX

G.O.A.T.

80+ Platinum
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,247
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
NBA
Ürünü, 29 Şubat 2020 tarihinden beri kullanıyorum. Kullanıp inceleme yapmak istedim, 1 ay oldu.
Ürünü, "İnceHesap" üzerinden satın aldım. İndirimde idi ve bana toplam 333 TL gibi bir fiyata geldi.

Genel Bakış:
DRAM'i olan bir SSD arayışı içerisinde olduğum için tercih ettim, önemine bakabilirsiniz.
Kullanım, gayet akıcı ve stabil. Açılma süresi son derece tatmin edici, 10 saniye altında sürüyor.
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Bana gelen model, YMTC 64 katman 3D TLC NAND'lere sahip. Phison E12'ye sahip.
1600 MHz hızında DDR3 256 MB DRAM'e sahip. Bana gelen ürünün DRAM'i, Kingston.
250 GB modele baktığımda 2 adet NAND yongası vardı, bana gelen üründe 4 adet NAND yongası var.
Üst tarafa yan yana şekilde konumlandırılmış. Toshiba NAND beklerken YMTC çıkması da şaşırttı biraz.
NAND'lerin sayısal olarak daha fazla olması stabilite ve performans açısından her türlü daha iyi bir şey.
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Biraz da değerlerine bakalım, vaat edilenlere buradan ulaşabilirsiniz.
Bunlar da benim aldıklarım, vaat ettiklerini aşıyor diyebiliriz. Gayet iyi bir durumda.
Büyük dosya transferlerinde de DRAM gayet iyi iş çıkarıyor, performans düşüklüğü yok.
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Sıcaklık konusunda da herhangi bir soğutucusu olmamasına rağmen gayet başarılı, bir sorun yok.
SSD'yi yüke soktuğum zamanlarda en yüksek "50-55" derece arası oluyor, boşta sürekli "30" derece altında.
SSD'nin fiziki sıcaklığı da yüzeyi boyunca en fazla 70 derece civarına ulaştı. Bellekler ve kontrolcü gayet serin.
Kendim de öyle, incelediğim incelemelerde de hep öyle. Ekran kartının hemen altında olduğunu, unutmayalım.
Alıntıyı görüntüle

Sonuç:
Her bakımdan kaliteli bir SSD, kendini belli ediyor. Olağanüstü TBW değerleri de cabası, direkt 970 Evo Plus rakibi.
970 Evo veya SN750 gibi disklerle yer yer eşit performansta, bazı konularda üstün. Fiyatına göre çok daha iyi diyebiliriz.
SSD, ülkemize yeni girdi. Gaming Gecesi'nde çok güzel fiyatlara düşebiliyor. Alınması konusunda bir sıkıntı görmüyorum.
Emeğine sağlık usta.

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Fatih Arslan
Ürünü, 29 Şubat 2020 tarihinden beri kullanıyorum. Kullanıp inceleme yapmak istedim, 1 ay oldu.
Ürünü, "İnceHesap" üzerinden satın aldım. İndirimde idi ve bana toplam 333 TL gibi bir fiyata geldi.

Genel Bakış:
DRAM'i olan bir SSD arayışı içerisinde olduğum için tercih ettim, önemine bakabilirsiniz.
Kullanım, gayet akıcı ve stabil. Açılma süresi son derece tatmin edici, 10 saniye altında sürüyor.

250 GB modele baktığımda 2 adet NAND yongası vardı, bana gelen üründe 4 adet NAND yongası var.
Üst tarafa yan yana şekilde konumlandırılmış. Toshiba NAND beklerken YMTC çıkması da şaşırttı biraz.
NAND'lerin sayısal olarak daha fazla olması stabilite ve performans açısından her türlü daha iyi bir şey.
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Bunlar da benim aldıklarım, vaat ettiklerini aşıyor diyebiliriz. Gayet iyi bir durumda.
Büyük dosya transferlerinde de DRAM gayet iyi iş çıkarıyor, performans düşüklüğü yok.
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Sıcaklık konusunda da herhangi bir soğutucusu olmamasına rağmen gayet başarılı, bir sorun yok.
SSD'yi yüke soktuğum zamanlarda en yüksek "50-55" derece arası oluyor, boşta sürekli "30" derece altında.
SSD'nin fiziki sıcaklığı da yüzeyi boyunca en fazla 70 derece civarına ulaştı. Bellekler ve kontrolcü gayet serin.
Kendim de öyle, incelediğim incelemelerde de hep öyle. Ekran kartının hemen altında olduğunu, unutmayalım.
Alıntıyı görüntüle

Sonuç:
Her bakımdan kaliteli bir SSD, kendini belli ediyor. Olağanüstü TBW değerleri de cabası, direkt 970 Evo Plus rakibi.
970 Evo veya SN750 gibi disklerle yer yer eşit performansta, bazı konularda üstün. Fiyatına göre çok daha iyi diyebiliriz.
SSD, ülkemize yeni girdi. Gaming Gecesi'nde çok güzel fiyatlara düşebiliyor. Alınması konusunda bir sıkıntı görmüyorum.kom

Genel Bakış:

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Sonuç:
SSD, ülkemize yeni girdi. Gaming Gecesi'nde çok güzel fiyatlara düşebiliyor. Alınması konusunda bir sıkıntı görmüyorum.
cmd satırındaki ekrana nasıl ulaştınız. ben de 500gb modelini aldım da bilgilerini görmek istiyorum

Ekler

• 260321054_1971509299696000_224477690504669049_n.jpg
    260321054_1971509299696000_224477690504669049_n.jpg
    123.4 KB · Hit: 28

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
cmd satırındaki ekrana nasıl ulaştınız.
CS3030 için "Phison nvme flash id2"yi indirmeniz gerek.

Top Bottom