Neler Yeni

Yardım Poco X6 Pro vs S23 Fe

HarbiyeliTRe

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Emirhan Trm
Hocam arada takılmalar yaşatıyor. Bu takılmalar donanım yetersizliği değil. Atıyorum ses açarken ses çubuğu takılıp sonra düzeliyor.

Cihaz miui değil miui for poco kullanıyor. Örneğin sarj animasyonu değiştirmek istiyorum, mi cihazlarda var yanlış olmazsam redmilerde de var ancak pocoda yok. Aynı şekilde arka planda açık uygulamaları gördüğümüz sekmeyi ayarlama kısmı da yok. Bunlar çok rahat eklenebilecek şeyler, tamamen poco kullanıcılarını daha üst markalarına taşımayı amaçlayan, cihazlar arasında ayrım yaratmak için yapılmış şeyler ancak tamamen yapay sınırlandırmalar. Bu küçük düşünme beni mi serilerine değil direkt mi dışına itti.

Şarj animasyounu demişken bu da aklıma geldi, bi gün telefonu güncelledim ve ta daa şarj animasyonum değişmiş... Öncekine de geçemiyorum başka bir animasyona da. Sadece farklı bir animasyon kullanmam gerektiğine karar verilmiş. Aynı şey güncelleme olmaksızın telefon uygulamasında da birkaç kez oldu. Arayüz kendi kendine değişiyordu. Bu güncellemelerin benden habersiz olmaması gerekir. Ayrıca çağrı ekranına kendi kendine özellikler de gelip gitmişti 1-2 defa. Yani cihazı sanki ben kullanmıyorum onlar kullanıyor.

Kamerayı koymuşlar ancak sürücülerinden midir nedendir bilmem, kamera asla çekebileceği ayarda çekmiyor. Google Cam'i apk indirdikten sonra bakın hiç renk için profil dosyası atmadan dahi daha iyi çekiyor
Ana kamera uygulamasının yakalaması gereken ve kaçırdığı detayları yakalıyor... Kamera orda, sensör ve lens belki iyi belki kötü ama her türlü sadece isim olarak var, vermesi gereken performansı veremiyor.

Cihazın kendi uygulamalarında reklam var, açıklamıyorum.

Bunlar aklıma gelenler. Cihazı önce orijinal rom ile kullandım, sonra telefoncu bir rom attı cihaz sürünüyordu, kendim bir rom attım tekrar kendine geldi. Yaşadığım sorunları paylaşırken telefoncunun attığı romun sorunlarını dışarda bıraktım, bahsettiğim diğer sorunları hem orijinal romda hem kendim attıgım romda yaşadım. Romu indirdiğim sitenin ismi aklımda değil, klasik bir site herkes romunu ordan indiriyor sanırsam, betadan uzak durdum. Orijinal romda benim attığım romdan iyi olan tek şey kamera uygulaması daha seri çalışıyordu, bunu da bu yüzden sorunlar arasına eklemedim. Kullandığım cihaz Poco X3 Pro 8/256 GB idi ve ben bu sorunları yaşadım. Düşük bütçede tamamen f/p kafasında olmayan kimseye poco cihaz tavsiye etmem.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayırlı olsun hocam, güzel günlerde kullanın. İlk iş goodlock indirmeyi unutmayın 🙃
Teşekkür ederim tamamdır geldiğinde indireceğim.

Yazılım olarak POCO serisi daha diğe Xiaomi modellerine göre daha iyi. 2 yıldır X3 Pro 256/8 kullanıyorum donma kasma olmuyor. 1,5 ay önce POCO Başlatıcı'ya gelen güncelleme ile daha da hızlandı.
Hocam s23 fe aldım saat ile birlikte almasaydım kuponla beraber xiaomi alacaktım normalde xiaomi tercih edecektim ama korkuttu beni o yüzden tercih etmedim elimde bir kaç ay kullandığım redmi 10 2022 den sonra rezalet bir yavaşlık vardı ama tabikide amiral gemisi ile giriş segment kıyaslanamaz.

• Beğen
Reaksiyonlar: Che_

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,604
İsim
MehmedVII
Teşekkür ederim tamamdır geldiğinde indireceğim.

Hocam s23 fe aldım saat ile birlikte almasaydım kuponla beraber xiaomi alacaktım normalde xiaomi tercih edecektim ama korkuttu beni o yüzden tercih etmedim elimde bir kaç ay kullandığım redmi 10 2022 den sonra rezalet bir yavaşlık vardı ama tabikide amiral gemisi ile giriş segment kıyaslanamaz.
Redmi'lerde fark ediyor cidden ama POCO ve Mi daha stabil. En iyisi POCO

prmdmnn

80+ Bronze
Hocam poco öyle 1 senede çöpe çıkmaz. Poco X3 Pro almıştım, 2 seneden biraz fazla kullandım, 2 ay kadar önce S23 FE ye geçtim pocoyu babama pasladım şimdi o kullanıyor. Pocoyu da zamanında bütçem azdı f/p olsun diyerek aldım ve amacına hizmet etti ama bir yerden sonra kamerası beni deli etti.
Aynen öyle. Ben de zamanında saydığın sebepler sayesinde Poco X3 Pro'yu babama vermiştim, donma ve kasma yok fazla. Tek sıkıntısı sanırım babamın şarjı çok sert takması. Şu anda Type-C girişi nispeten bozuk. :D Şu anda S23'teyim.

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,711
İsim
kilan embappe
Hitap ettikleri kesimler çok farklı

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,711
İsim
kilan embappe
İkiside aslında çok farklı değil çünkü işlemci yönünde ikiside güçlü birisi hızlı şarj birisi yazılım başka bir etkeni yok.
Çok farklı, birinin alanı direk oyun. Batarya ve performansi fiyatına göre çok üst düzey.

Diğerinde ise arayüz ve kamera fiyatının en iyisi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,121
Üyeler
156,289
Son üye
anil009
Top Bottom