Neler Yeni

Power supply yanması

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,643
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
O da laf sokmak değil, illa uzadı uzadıya “ben anlamıyorum sizin anlattığınız şeyi mantıklı bulmuyorum bu yüzden sadece anlıyormuş gibi yapıyorum” demeye gerek yok. Kısa öz. Ayrıca dediğim gibi isteyen eşit bütçede daha kaliteli PSU’lar alabilir. Beni bağlamıyor şu dakikadan sonra. cahilliğimle baş başa kalıcam. Tekrar söylüyorum benden biligilisin @baltazar iyi forumlar.
Cahil lafını şahsına söylemedim Abdullah AB dedi sen cahilsin diye.

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
https://www.hepsiburada.com/high-po...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.PC&v=1.14.8 Black Friday'de 400 e kadar düşsün bende performance GD'yi düşünüyorum en azından gold bir psu almış olurum. Bir de bana düşük gerilim koruması lazımdı bulunduğum il de sürekli volt düştüğünden PC ye de zarar gelmesini istememekteyim.

Buna da bakabilirsin.

High Power Performance GD kadar kalitelidir.

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,643
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33

COMANDANTE

80+ Silver
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,282
İsim
Muhammed Talha Kuruçimen

Buna da bakabilirsin.

Ben gelecekte çok upgrade yapmayacağım o yüzden 600W ya da 550W yeter de artar bence imzadaki sisteme ileri de ssd ve ram alırım ya da ekran kartını değiştiririm o kadar. O yüzden 750 bana fazla geldi.

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,643
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları

Buna da bakabilirsin.

Şimdi psu seçiminde genel ve özel olarak2 başlıkt aseçmemiz gerekir ( benceleri anlatıyorum)
1- Sen gidip 3000-4000 tl lil pc ye gidip GD serisini önermen saçma olur. Bu adam mecburen düşük bütçeli fakat fiyatına göre "iyi" bir psu önerirsin. Eğer bütçe yüksekse ekran kartı veya diğer bileşenleri yükseltmek için psu dan kısılmamalı zira zincir en zayıf halkadan kopar.Ayrıca kötü bir psu tüm sisteme zarar verebilir. Şimdi şöyle diyenler oluyor; rampage psu da patlamıyor. Bu bugün patlamadıysa yarın yada 1 yıl sonra patlamayacağı ne malum? Tabi ki kaliteli dediğimiz psular da patlar ama oranı ve patlama şansı çoook düşük.
2- PSU seçimini bütçeye göre belirledikten sonra psu yu özel olarak incelememiz gerekir. Psu'daki en küçük eksiklik tüm psu ya tesir eder. Bütün bileşenleri ayırmadan bir bütün olarak değerlendirmek gerekir.
Burda psu daki filtrelere, başta kapasitörler olmak üzere komponentlerin kalitesine, dönüştürücülerin yapısına ve pcb nin dizayn ve kalitesine bakmak gerekir.
Kısaca böyle özetleyebiliriz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

“Abdullah AB dedi sen cahilsin diye.” Şunu anlamadım
Bana dedi :(

4101995

80+ Gold
En İyi Cevap
24
Şimdi psu seçiminde genel ve özel olarak2 başlıkt aseçmemiz gerekir ( benceleri anlatıyorum)
1- Sen gidip 3000-4000 TL lil PC ye gidip GD serisini önermen saçma olur. Bu adam mecburen düşük bütçeli fakat fiyatına göre "iyi" bir psu önerirsin. Eğer bütçe yüksekse ekran kartı veya diğer bileşenleri yükseltmek için psu dan kısılmamalı zira zincir en zayıf halkadan kopar.Ayrıca kötü bir psu tüm sisteme zarar verebilir. Şimdi şöyle diyenler oluyor; rampage psu da patlamıyor. Bu bugün patlamadıysa yarın yada 1 yıl sonra patlamayacağı ne malum? Tabi ki kaliteli dediğimiz psular da patlar ama oranı ve patlama şansı çoook düşük.
2- PSU seçimini bütçeye göre belirledikten sonra psu yu özel olarak incelememiz gerekir. Psu'daki en küçük eksiklik tüm psu ya tesir eder. Bütün bileşenleri ayırmadan bir bütün olarak değerlendirmek gerekir.
Burda psu daki filtrelere, başta kapasitörler olmak üzere komponentlerin kalitesine, dönüştürücülerin yapısına ve pcb nin dizayn ve kalitesine bakmak gerekir.

neyse ne iyi formlar @baltazar

Son düzenleme:

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
1- Sen gidip 3000-4000 TL lil PC ye gidip GD serisini önermen saçma olur. Bu adam mecburen düşük bütçeli fakat fiyatına göre "iyi" bir psu önerirsin. Eğer bütçe yüksekse ekran kartı veya diğer bileşenleri yükseltmek için psu dan kısılmamalı zira zincir en zayıf halkadan kopar.Ayrıca kötü bir psu tüm sisteme zarar verebilir. Şimdi şöyle diyenler oluyor; rampage psu da patlamıyor. Bu bugün patlamadıysa yarın yada 1 yıl sonra patlamayacağı ne malum? Tabi ki kaliteli dediğimiz psular da patlar ama oranı ve patlama şansı çoook düşük.

ETX-750'de Teapo kapasitör varmış.

Korumaları hakkında bilgi bulamadım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,667
Üyeler
156,649