Neler Yeni

Çözüldü✓ PREMIER PRO VE AFTER EFFECTS DE AĞIR PROJELERDE İNTEL Mİ AMD Mİ

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yiğitcan Yiğit
Bütçe
13000
Merhaba ben premier pro ve after effects gibi programlarda ağır işler üzerinde çalışıyorum elimde ryzen 5 3500x işlemci var ve yükseltmek istiyorum intel e mi geçsem yoksa amd den yükseltmeye devam mı etsem bilemedim önerisi olanlar varsa toplamda 10-13 k arası bir bütçem var hem anakart hem işlemci önerisi alabilirim bilgisayar ana özelliklerim ise:

16 gb 3600mhz ram
rtx 2060 ekran kartı

Muhammetyzicii

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
642
İsim
Muhammet Yazıcı
Merhaba ben premier pro ve after effects gibi programlarda ağır işler üzerinde çalışıyorum elimde ryzen 5 3500x işlemci var ve yükseltmek istiyorum intel e mi geçsem yoksa amd den yükseltmeye devam mı etsem bilemedim önerisi olanlar varsa toplamda 10-13 k arası bir bütçem var hem anakart hem işlemci önerisi alabilirim bilgisayar ana özelliklerim ise:

16 gb 3600mhz ram
rtx 2060 ekran kartı
iyide 13K gibi bir bütçeniz varsa ki çok yeterli bir bütçe anakart ve işlemci için ama geri kalanlar ne olacak? siz iyice bir düşünün sonra biz önerelim photoshop'da ve render'da amd üstün bir işlemcidir tüm testlere bakabilirsiniz.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,889
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yiğitcan Yiğit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
iyide 13K gibi bir bütçeniz varsa ki çok yeterli bir bütçe anakart ve işlemci için ama geri kalanlar ne olacak? siz iyice bir düşünün sonra biz önerelim photoshop'da ve render'da amd üstün bir işlemcidir tüm testlere bakabilirsiniz.
elimde diğer parçalar olarak rtx 2060 ekran kartı var ve 3600 mhz lik 16gb lık rame sahibim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir soru, korsan/crack/lisanssız artık ne demek istersen, öyle mi kullanıyorsun?
lisanslı olarak kullanıyorum tüm adobe programlarını

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,066
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar

16 gb 3600mhz ram
rtx 2060 ekran kartı
AE'de 16 GB RAM çok yetersiz. En az 32 yapınız.

Muhammetyzicii

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
642
İsim
Muhammet Yazıcı
elimde diğer parçalar olarak rtx 2060 ekran kartı var ve 3600 mhz lik 16gb lık rame sahibim.
hocam iste onu diyorum 13000 TL ayırmışsınız bunun hepsini sadece anakart ile işlemciye yatırırsan darboğaz sorunu ortaya çıkar verimli performans alamazsın sendeki parçalar alacağın parçayı desteklemeyebilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yiğitcan Yiğit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam iste onu diyorum 13000 TL ayırmışsınız bunun hepsini sadece anakart ile işlemciye yatırırsan darboğaz sorunu ortaya çıkar verimli performans alamazsın sendeki parçalar alacağın parçayı desteklemeyebilir
yakın zamanda ram i de upgrade edeceğim fakat ekran kartının sıkıntı yaşatacağını düşünmüyorum.

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,188
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
13k ya alacağı anakart ve işlemci ile darboğaz niye olsun ekran kartı zaten 2060?

Muhammetyzicii

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
642
İsim
Muhammet Yazıcı
yakın zamanda ram i de upgrade edeceğim fakat ekran kartının sıkıntı yaşatacağını düşünmüyorum.
işlemci 5600 falan sıkıntı olmaz tabi ki sen bilirsin kanka ram'i upgrade yapmak mantıklı işlemci ryzen 7 bile alabilirsin ryzen 7 seçersen b650'lere bakman lazım

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yiğitcan Yiğit
işlemci 5600 falan sıkıntı olmaz tabi ki sen bilirsin kanka ram'i upgrade yapmak mantıklı işlemci ryzen 7 bile alabilirsin ryzen 7 seçersen b650'lere bakman lazım
Ryzen 7 5800x3d tavsiye ettiler hatta bir çok insan anakart upgrade i bile gerekli değil bu işlemci için dedi ve bu işlemci çoğu işi de zaten rahat rahat kaldırır dediler anakart olaraksa Gigabyte B550m-aorus-elıte B550m Aorus Auros Elıte Ddr4 4000mhz Anakart B550M-AORUS-ELITE isimli anakartı çok öneren oldu bilginiz var mı bu parçalarla alakalı?

ersi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
ersin bulut
5600x - 5700x gibi işlenciye geçip ekran kartını yükseltemek daha mantıklı, o tarz programlarda 32gb ram bile yetmeyebilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yiğitcan Yiğit
5600x - 5700x gibi işlenciye geçip ekran kartını yükseltemek daha mantıklı, o tarz programlarda 32gb ram bile yetmeyebilir
after effects için doğru ekran kartı da çok önemli fakat benim projelerimin çoğunluğu premier pro da geçiyor after effectste çok fazla ağır işlem yapmıyorum ve premier pro da işlemci ve ram üzerine çok yoğun çalışıyor diye biliyorum ekran kartını şuanda yükseltmek gerekli mi?

ersi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
ersin bulut
premier pro da işlemci kadar olmasada, ekran kartı yükseltmekte etki eder, sisteminiz amd olduğu için 5600 - 5700x önerdim , anakart masrafı yapmazsınız ve ekran kartınızıda yükseltirsiniz

Son düzenleme:
Top Bottom