Neler Yeni

Rehber Premiere Pro çalışma ortamınızı optimize edin!

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,061
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Bu rehberimde sizlere nasıl Premiere Pro çalışma ortamınızı optimize edebileceğinizi göstereceğim.

1- Preview penceresini optimize etme

Öncelikle yeni bir "sequence" oluşturunuz. Bunun için,

File -> New -> Sequence
veya
CTRL + N kısayolu
veya
Project penceresinde,
1614844389951.png

Burası tamamsa bir sonraki adıma geçiyorum.

1614844412864.png

Buradan "Settings" kısmına giriniz.
1614844876773.png

Buradan editing mode Custom yapın, timebase kullanacağınız videolar kaç FPS olacaksa onu seçin, frame size kullanacağınız kliplerin çözünürlüğünü yazın. Bu kısımda geriye kalanı aynı olsun. Audio kısmını kaç Hz ses kullanıyorsanız o yapın. Video previews kımsmında GoPro Cineform with Alpha (10 bit) seçin. Burada Width ve Height'i kliplerinizle aynı yapabilirsiniz ama takılma yaşıyorsanız burayı 2K ise 1080p yapabilirsiniz mesela. Geriye kalanı ayrı olsun.

1614846359036.png

Buradan açtığınız sequence'ı görebilirsiniz.

2- Waveform generation kapatma
Bu ayar ses dosyaları ile ilgilidir ancak bazenleri export veya edit sırasında sorunlara neden olabilmektedir.
Kapatmak için Edit -> Preferences -> Audio ve şu seçeneği kapatın:
1614848455560.png

3- Pre-render yapma
Eğer benim gibi sıkça efekt kullanıyorsanız bunlar edit yaparken performansa büyük etki edebilir. Bir efekt ekleyince klibin üzeri kırmızı olur ve render'lanmamış demektir. Enter'a basarak veya Sequence -> Render Effects In to Out'a tıklayarak yapabilirsiniz. Exportlarken de Use Previews seçeneğini seçerseniz export süresinde kısalma olacaktır.
1614848676503.png

Bunlar sadece birkaçı, eğer sevdiyseniz daha hazırlarım.

39731

80+ Platinum
En İyi Cevap
22
Bu rehberimde sizlere nasıl Premiere Pro çalışma ortamınızı optimize edebileceğinizi göstereceğim.

1- Preview penceresini optimize etme

Öncelikle yeni bir "sequence" oluşturunuz. Bunun için,

File -> New -> Sequence
veya
CTRL + N kısayolu
veya
Project penceresinde,
Alıntıyı görüntüle

Burası tamamsa bir sonraki adıma geçiyorum.

Alıntıyı görüntüle
Buradan "Settings" kısmına giriniz.
Alıntıyı görüntüle
Buradan editing mode Custom yapın, timebase kullanacağınız videolar kaç FPS olacaksa onu seçin, frame size kullanacağınız kliplerin çözünürlüğünü yazın. Bu kısımda geriye kalanı aynı olsun. Audio kısmını kaç Hz ses kullanıyorsanız o yapın. Video previews kımsmında GoPro Cineform with Alpha (10 bit) seçin. Burada Width ve Height'i kliplerinizle aynı yapabilirsiniz ama takılma yaşıyorsanız burayı 2K ise 1080p yapabilirsiniz mesela. Geriye kalanı ayrı olsun.

Alıntıyı görüntüle
Buradan açtığınız sequence'ı görebilirsiniz.

2- Waveform generation kapatma
Bu ayar ses dosyaları ile ilgilidir ancak bazenleri export veya edit sırasında sorunlara neden olabilmektedir.
Kapatmak için Edit -> Preferences -> Audio ve şu seçeneği kapatın:
Alıntıyı görüntüle

3- Pre-render yapma
Eğer benim gibi sıkça efekt kullanıyorsanız bunlar edit yaparken performansa büyük etki edebilir. Bir efekt ekleyince klibin üzeri kırmızı olur ve render'lanmamış demektir. Enter'a basarak veya Sequence -> Render Effects In to Out'a tıklayarak yapabilirsiniz. Exportlarken de Use Previews seçeneğini seçerseniz export süresinde kısalma olacaktır.
Alıntıyı görüntüle

Bunlar sadece birkaçı, eğer sevdiyseniz daha hazırlarım.
Eline sağlık. Kullanırım ben bunu.

gvggg1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,681
İsim
görkemgöksu
Teşekkürler işime yarayacak.Eline sağlık.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
922,405
Üyeler
143,142
Son üye
bayiltanyusuf
Top Bottom