Neler Yeni

PS5 Slim CFI-2016 Modeli Hakkında Bilgilendirme Ve Önceki Model PS5 Fat CFI-1216 İle Karşılaştırma

The Semih

80+ Silver
Fiyatı fazla olmaz aynı fiyat olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sadece PS5 özgün bir şey değil ki bu durum Semih her PS serisinde her zaman Slim model çıktı zaten yeni bir şey değil o zamanın teknolojisi ile şu zaman da aynı değil PS5 ilk çıktığında 7nm di şu an işlemcisi 6nm PS5 ilk çıktığında 825 GB dı şu an 1TB ve aynı fiyata satıyorlar bu konsolu ve PS zaten peynir ekmek gibi satıyor Slim çıkmadan önce 50 milyon barajına geldi nerdeyse 3 yıl da konsolun rakibi yok yani Slim satsın diye büyük yapıldı kadar saçma da bir yorum yok Semih :kekw: :kekw: :kekw: :kekw: .
Slim model hakkında tek böyle düşünen ben olsam keşke, normal PS5 e siyah kapak yaptılar şimdi onlarda slimle uyumsuzmuş, bizim gibi PS5 normal boy alanlar isyan ediyor. 2020 de PS5 in boyu hakkında birsürü eleştiri yapıldı zaten ben ozamanda böyle düşünüyordum, Teknoloji geliştikçe küçülmesi gerekirken bunlar yakında PC kasası kadar konsol çıkarır şaşırmam.

Millet Slim yerine PS5 Pro bekliyordu bende daha önce söylemiştim Pro nun çıkma vakti geldi fakat daha PS5 e özel oyun çıkmadı diye. PS5 e özel şuan spiderman 2 çıktı bildiğim kadarıyla onunda yeni nesil olmadığını biliyoruz mayıs ayında söylediğim şeyler doğru çıktı grafik farkı olmadı. Koskoca Last of us 2 bile PS4 te çalışıyor ama Spiderman 2 PS5 özel.

PS5 pro çıkartıp slim boylarında olsaydı almak için nedenlerimiz olurdu. Elinde PS5 olanlar gidipde Slim alıyorsa enayidir.

Jacket

80+ Silver
Slim model hakkında tek böyle düşünen ben olsam keşke, normal PS5 e siyah kapak yaptılar şimdi onlarda slimle uyumsuzmuş, bizim gibi PS5 normal boy alanlar isyan ediyor. 2020 de PS5 in boyu hakkında birsürü eleştiri yapıldı zaten ben ozamanda böyle düşünüyordum, Teknoloji geliştikçe küçülmesi gerekirken bunlar yakında PC kasası kadar konsol çıkarır şaşırmam.

Millet Slim yerine PS5 Pro bekliyordu bende daha önce söylemiştim Pro nun çıkma vakti geldi fakat daha PS5 e özel oyun çıkmadı diye. PS5 e özel şuan spiderman 2 çıktı bildiğim kadarıyla onunda yeni nesil olmadığını biliyoruz mayıs ayında söylediğim şeyler doğru çıktı grafik farkı olmadı. Koskoca Last of us 2 bile PS4 te çalışıyor ama Spiderman 2 PS5 özel.

PS5 pro çıkartıp slim boylarında olsaydı almak için nedenlerimiz olurdu. Elinde PS5 olanlar gidipde Slim alıyorsa enayidir.
PS5 PRO 2024 Kasım'da gelecek evet kapakların Slim modelde kullanılmaması biraz eleştirilebilir ama onunda sebepleri var işte boyu falan küçüldüğü için uymuyor konsola kapak Marvel's Spider-Man 2 PS5'in gücünü ciddi anlamda kullanıyor işte ama ben anlamıyorum ne olmasını bekliyorlar Sony ile zaten grafik anlamında yarışabilecek bir firma yok bu konuda benim ile %99 da aynı düşünüyordur ama Marvel's Spider-Man 2 gerçekten PS5'in gücünü kullanıyor ki bunu sadece ben değil o kadar teknik analiz yapan herkes de aynısını söylemiş zaten yükleme süreleri başlı başına bir devrim ki onu bir kenara bırakırsak grafikleri de muazzam adamlar öyle RTX yapmışlar ki karşı camdaki camın yansımasını baktığın camdan görüyorsun yani teknik analizi çok iyi yapan kanal var Digital Foundry izlediniz mi attığı videoyu bilmiyorum ama izleyin bence o zaman görürüsünüz neden PS5 özel olduğunu.

F9IxALxWQAAEIt7

F9i59FaWEAAXyoP
F9i59FZXUAApJr3

F9dahyuXMAQDGiF

F-Ld3MFWUAAgNcT

F-HuPehXQAAfwth

Son düzenleme:

The Semih

80+ Silver
Pro çok gereksiz be bence çıkmaması lazım ihtiyaç da yok zaten evet kapakların Slim modelde kullanılmaması biraz eleştirilebilir ama onunda sebepleri var işte boyu falan küçüldüğü için olmuyor yani Marvel's Spider-Man 2 PS5 gücünü ciddi anlamda kullanıyor işte ama ben anlamıyorum ne olmasını bekliyorlar Sony ile zaten grafik anlamında yarışabilecek bir firma yok bu konuda benim ile %99 da aynı düşünüyordur ama Marvel's Spider-Man 2 gerçekten PS5'in gücünü kullanıyor ki bunu sadece ben değil o kadar teknik analiz yapan herkes de aynısını söylemiş zaten yükleme süreleri başlı başına bir devrim ki onu bir kenara bırakırsak grafikleri de muazzam adamlar öyle RTX yapmışlar ki karşı camdaki camın yansımasını baktığın camdan görüyorsun yani teknik analizi çok iyi yapan kanal var Digital Foundry izlediniz mi atığı videoyu bilmiyorum ama izleyin bence o zaman görürüsünüz neden PS5 özel olduğunu.

Grafiklerini bende beğeniyorum sadece RTX modda 30 kare olması canımı sıkmıştı, SONY insomniac gamesi alarak çok iyi iş yaptı last of us - spiderman - uncharted hepsi aynı firma.

Jacket

80+ Silver
Grafiklerini bende beğeniyorum sadece RTX modda 30 kare olması canımı sıkmıştı, SONY insomniac gamesi alarak çok iyi iş yaptı last of us - spiderman - uncharted hepsi aynı firma.
Aynen sonuna kadar katılıyorum çok iyi iş yaptı Sony İnsomniac Games alarak adamlar oyun basıyor ve oyunları bu kadar hızlı sürede yaptıkları halde kaliteden ödün vermiyorlar 2024'te de Wolverine geleceği söyleniyor inanılmaz bir firma umarım böyle tam gaz devam ederler.
Marvel's Spider-Man 2'de RTX modu sadece 30 FPS modunda yok ki oyundaki tüm modlarda RTX var kısaca RTX zorunlu kapanmıyor oyunda.
Ben oyunu Samsung M7 43 UHD monitör ile Motion Plus ayarı açık Native 4K Fidelity ayarında 60 FPS aktım.
Boşuna alın demiyorum bu monitörü 30 FPS çöpünden sonsuza kadar kurtulmak istiyorsanız almanız gerek TR de hala çok ucuz fiyatlara satılıyor yurt dışı fiyatı 500 Dolar Semih yeni bir monitör alacağın zaman unutma.
F-HuPehXQAAfwth

Oyunun ana kostümü bile değil yani söylenecek bir söz yok bunun üstü de yok zaten bundan iyisi artık ne olur bilmiyorum Semih

PS4 şehri şu şekilde render almaya kalksa PS4 havaya uçar onunla beraber ev de havaya uçar :kekw: :kekw: :kekw: :kekw:
F9IxALxWQAAEIt7

F9dahyuXMAQDGiF

F-E9_9RXMAAMKij

F9NAvkUW8AAk0E2
F-Ld3MFWUAAgNcT

F-P4mUzbcAA1Iw8

F-P6QKia0AAF2DR

F-PQ8dUbMAAHoug

F-RxXq4bQAANdiZ

F-TgKZcboAA1iK9

F-ILuA1XQAAiPph

F-D17lVa0AAQvBY

F-KlVyPbQAAuOEV

F-JPA-dbgAAtTvW

F-JPBWLb0AAo404

F-AIVpNacAEigjx

F-ACPykb0AAT6mR

F9_qFigbQAAgRQ5

F9_0w3DaMAA04qV

F9_MBsDbMAAtVnv

F9-COcfbAAABN5n

F93GuNTagAAJW_8

F91QbK7bAAAaAXn

F91QbnrbcAA6enU

F91QcaZaQAATmTl

F9zvDVJaYAAbpQh

F9w9SVmacAARfDS

F9zboJ8bMAAfUs3

F9xid1haAAAh1T4

Son düzenleme:

Jacket

80+ Silver
Yeni PS5 alacaklar artık PS5 Slim tercih edebilirler ama altını çiziyorum yeni PS5 alacaklar.

Son kısım ise PS5 Slim çıkmadan önce PS5 alan kullanıcılara.
Şu an PS5 sahipleri ise kesinlikle PS5 konsollarını satıp PS5 Slim modeline geçmesinler bir daha uyarıyorum 2024 kasım ayında PS5 Pro çıkacak normal PS5'lerden güç olarak iki kat daha güçlü olacak PS5'den geçmek için değecek bir konsol olacak anlayacağınız sırf ince oldu boyutu küçüldü diye sakın aynı konsoldan aynı konsola geçmek gibi bir hata yapmayın PS5 ile PS5 Slim aynı konsol donanımsal olarak hiç bir farkları yok bu yüzden paranız var ise kaldırıp 2024 kasım ayında PS5 Pro için saklamanız en mantıklı seçenek olacaktır.

Son düzenleme:

Carlo

80+ Silver
En İyi Cevap
1

Jacket

80+ Silver
Konsolcuların yazısız kuralı, elinde sağlam cihaz varsa macera arama. PlayStation 5 Slim'in en ucuz modeli bu sanırsam.

Bir de Marvel's Spider-Man 2 olan modeli var.

Türkiye'de al-sat işinin suyu çıktı.
Aynen öyle zaten fiyatların böyle kalacağını düşünmüyorum şu an baya yüksek normal fiyatından bu arada ben Sahibinden deki fiyatlara yüksek diyorum sizin atığınız PS5 Slim ilanının fiyatı ne öyle :kekw: :kekw: :kekw: kesinlikle hepinize tavsiyem PS5 Kol veya aksesuarlarını daha güvenli sıfır bir şekilde almak istiyorsanız Hepsiburada, Trendyol, N11 enayi keriz avına çıkmış mağazalar yerine Sahibinden kurumsal hesaplı konsol mağazalarından alın en azından gerçekten sıfır ve EURASİA garantili satıyorlar ürünleri ayrıca aralarındaki fiyat farkları azımsanamayacak derecede yani hem size sıfır diye ikinci el ürünü satıyorlar hem de yüksek fiyatlardan geçirmeye çalışıyorlar bunların tuzaklarına düşmeyin şu an yaptıkları insanları dolandırmaktan başka bir şey değil.

Örnek: Adam 37 yıldır esnaf konsol mağazası ise 12 yıldan beri Sahibinden kurumsal hesabında ürünlerini Sony EURASİA garantili satıyor ve mağazasına Sony EURASİA garantisi olmayan ürünleri sokmuyor bir şu dürüst esnafın sattığı ürünlere bak bir de size gösterdiğim Hepsiburada da PS5 Slim yurt dışı ürününü 23.000 TL den satarak insanları dolandırmaya çalışan palyaçoya bak bu yüzden size bu Hepsiburada,Trendyol,N11 gibi mağazalarda konsol satan dolandırıcıları önermiyorum şu an Türkiye'de PS5'i alacağınız en güvenilir ve en uygun yolu Sahibinden kurumsal hesaplı konsol mağazalarıdır.
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...li-kasim-indirimleri-tr-menu-1137715949/detay

PS5 Slim ise şu an TR garantili ürünler daha gelmediği halde sizin bana attığınız ve aldığında ne olduğu belirsiz Hepsiburada da PS5 Slim sata dolandırıcı palyaçodan kat ve kat ucuza Sahibinden de konsol mağazalarında satılıyor

Örnek:
19.000 TL ye PS5 Slim Diskli versiyon satılıyor kapalı kutu sıfır yurt dışı ürünü

18.800 TL ye de PS5 Slim Digital satılıyor yani bana 23.000 TL ye atığınız Hepsiburada da satılan PS5 Slim modeli bu.

Kısaca PS5 Kol veya aksesuarlarını daha güvenli sıfır bir şekilde almak istiyorsanız Sahibinden kurumsal konsol mağazalarını tercih edin o çöp mağazalara bulaşmayın hem daha yüksek fiyata satıyorlar hem de sıfır olduğunu bile anlayamıyorsunuz yorumlarda alanların çoğuna kutuları bile parçalanmış şekilde gidiyor konsol.

Yeni PS5 alacaklar artık PS5 Slim tercih edebilirler ama altını çiziyorum yeni PS5 alacaklar.

Son kısım ise PS5 Slim çıkmadan önce PS5 alan kullanıcılara.
Şu an PS5 sahipleri ise kesinlikle PS5 konsollarını satıp PS5 Slim modeline geçmesinler bir daha uyarıyorum 2024 kasım ayında PS5 Pro çıkacak normal PS5'lerden güç olarak iki kat daha güçlü olacak PS5'den geçmek için değecek bir konsol olacak anlayacağınız sırf ince oldu boyutu küçüldü diye sakın aynı konsoldan aynı konsola geçmek gibi bir hata yapmayın PS5 ile PS5 Slim aynı konsol donanımsal olarak hiç bir farkları yok bu yüzden paranız var ise kaldırıp 2024 kasım ayında PS5 Pro için saklamanız en mantıklı seçenek olacaktır.

Son düzenleme:

isodem

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
mert cumhur
Aynen öyle zaten fiyatlar böyle kalacağını düşünmüyorum şu an baya yüksek normal fiyatından bu arada ben Sahibinden deki fiyatlara yüksek diyorum sizin atığınız PS5 Slim ilanının fiyatı ne öyle :kekw: :kekw: :kekw: kesinlikle hepinize tavsiyem PS5 Kol veya aksesuarlarını daha güvenli sıfır bir şekilde almak istiyorsanız Hepsiburada,Trendyol,N11 enayi keriz avına çıkmış mağazalar yerine Sahibinden kurumsal hesaplı konsol mağazalarından alın en azından gerçekten sıfır ve EURASİA garantili satıyorlar ürünleri ayrıca aralarındaki fiyat farkları azımsanamayacak derecede yani hem size sıfır diye ikinci el ürünü satıyorlar hem de yüksek fiyatlardan geçirmeye çalışıyorlar bunların tuzaklarına düşmeyin şu an yaptıkları insanları dolandırmaktan başka bir şey değil.

Örnek: Adam 37 yıldır esnaf Konsol Mağazası ise 12 yıldan beri Sahibinden kurumsal hesabında ürünlerini Sony EURASİA garantili satıyor ve mağazasına Sony EURASİA garantisi olmayan ürünleri sokmuyor bir şu dürüst esnafın sattığı ürünlere bak bir de sizin Hepsiburada da PS5 Slim yurt dışı ürününü 23.000 TL den satarak insanları dolandırmaya çalışan palyaçoya bak bu yüzden size bu Hepsiburada,Trendyol,N11 gibi mecralarda konsol satan dolandırıcıları önermiyorum gidin Sahibinden alın PS5'i umarım bu yazdıklarım insanlara faydalı olmuştur.

PS5 Slim ise şu an TR garantili ürünler daha gelmediği halde sizin bana attığınız ve aldığında ne olduğu belirsiz Hepsiburada da PS5 Slim sata dolandırıcı palyaçodan kat ve kat ucuza sattıkları halde ben ona bile pahalı değmez diyorum.

Örnek:
19.000 TL ye PS5 Slim Diskli versiyon satılıyor kapalı kutu sıfır yurt dışı ürünü

18.800 TL ye de PS5 Slim Digital satılıyor yani bana 23.000 TL ye atığınız Hepsiburada da satılan PS5 Slim modeli bu.

Kısaca PS5 Kol veya aksesuarlarını daha güvenli sıfır bir şekilde almak istiyorsanız Sahibinden kurumsal konsol mağazalarını tercih edin o çöp mağazalara bulaşmayın hem daha yüksek fiyata satıyorlar hem de sıfır olduğunu bile anlayamıyorsunuz yorumlarda alanların çoğuna kutuları bile parçalanmış şekilde gidiyor konsol.

PS5 Slim Diskli versiyonun fiyatı da 19.000 TL'ye kadar geriledi 18.500 TL 18.500 TL olana kadar almayın emin olun düşecektir 21.000 TL den 19.000 TL ye kadar geriledi 2 haftada 18.500 TL civarlarına sabit piyasası oturunca yeni PS5 alacaklar artık PS5 Slim tercih edebilirler altını çiziyorum yeni PS5 alacaklar şu an PS5 sahipleri ise kesinlikle konsollarını satıp geçmesinler bir daha uyarıyorum 2024 kasım ayında PS5 PRO çıkacak normal PS5'lerden güç olarak iki kat daha güçlü olacak PS5'den geçmek için değecek bir konsol olacak anlayacağınız sırf ince oldu az küçüldü diye sakın aynı konsoldan aynı konsola geçmek gibi bir hata yapmayın PS5 ile PS5 Slim aynı konsol donanımsal olarak hiç bir farkları yok bu yüzden paranız var ise kaldırıp 2024 kasım ayında PS5 PRO için saklamanız en mantıklı seçenek olacaktır.
bilgilendirme için teşekkürler. Ps5 kullanıcısının slim e geçmesi dediğiniz gibi gereksiz. Yeni alıcaklar slim veya org 1216 almasını tavsiye ediyorsunuz. Slim ile ilgili soğutm vs olumsuz bilgi var mı ? 1216 ile soğutma sistemi de mi aynı ?

Jacket

80+ Silver
bilgilendirme için teşekkürler. Ps5 kullanıcısının slim e geçmesi dediğiniz gibi gereksiz. Yeni alıcaklar slim veya org 1216 almasını tavsiye ediyorsunuz. Slim ile ilgili soğutm vs olumsuz bilgi var mı ? 1216 ile soğutma sistemi de mi aynı ?
PS5 Slim incelemelerinde soğutma ile ilgili bir problem olmadığı bir önceki model PS5 CFI-1216A ile hemen hemen aynı performansı gösterdiği söyleniyor yani sorun yok.

rzafcc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Rıza FIÇICI
Merhabalar. 4 yılıdır ps4 pro kullanıcısıyım. Bir süredir ps5'e geçmeyi düşünüyorum. Yeğenim italyadan gelecek ve playstation getirtmeyi düşünüyorum. Ps5 Slim ile Ps5 CFI-1216A cdsiz kasa arasında 100€ gibi fark var. Fakat anladığım kadarıyla iki model arasında sadece 175gb hafıza ve ebat farkları mevcut. sizce bu 3bin tl fark vermeye değer mi?

Carlo

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Merhabalar. 4 yılıdır ps4 pro kullanıcısıyım. Bir süredir ps5'e geçmeyi düşünüyorum. Yeğenim italyadan gelecek ve playstation getirtmeyi düşünüyorum. Ps5 Slim ile Ps5 CFI-1216A cdsiz kasa arasında 100€ gibi fark var. Fakat anladığım kadarıyla iki model arasında sadece 175gb hafıza ve ebat farkları mevcut. sizce bu 3bin TL fark vermeye değer mi?
Bu daha çok sizin ürünü nasıl kullanacağınız konusuyla ilgili. Yani kutulu oyun ile hiç işiniz yok ya da çok az kullanıyorsanız dijital sürüm alabilirsiniz. Yetmez ise uygun bir M2 SSD ile kapasitesini arttırırsınız. Ben PS4 Slim'in 1 TB'lık versiyonunu 6 sene boyunca Blu-ray kısmına dokunmadan kullandım. Çalışıp çalışmadığını bile bilmiyorum, o derece. Bu yüzden PS5 alırken dijital sürümü tercih ettim.

Jacket

80+ Silver
Merhabalar. 4 yılıdır ps4 pro kullanıcısıyım. Bir süredir ps5'e geçmeyi düşünüyorum. Yeğenim italyadan gelecek ve playstation getirtmeyi düşünüyorum. Ps5 Slim ile Ps5 CFI-1216A cdsiz kasa arasında 100€ gibi fark var. Fakat anladığım kadarıyla iki model arasında sadece 175gb hafıza ve ebat farkları mevcut. sizce bu 3bin TL fark vermeye değer mi?
PS5 Slim alın.

Son düzenleme:

Durotan35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Buğra Soykan
Slim model kalın kasaya göre daha sesli çalışıyor. Yabancı forumlarda da okudum herkeste böyleymiş dedim acaba bendeki cihazdan kaynaklı mı değilmiş.

Top Bottom