Neler Yeni

Çözüldü✓ R5 5600X Sıcaklık Değerleri

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Nazmi Kaan
Hocam CPU1’i açmışsınız onu değil Düz CPU olanı açın. Açtığınız işlemci alt çekirdeği. En iyisi için stres testi yapmanızı öneririm. Bende 5600 adlı işlemciyi stok soğutucu ile zamanında kullanmıştım. Bende prime 95 76 olmuştı ortalama. Prime 95 ile 85i geçerse sıkıntı vardır. Kasan nedir ?
Kasanın ismine bakacağım bide teşekkür ederim şimdi direk CPU tempatureyi açtim öyle kontrol edeyim bide
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kule tipi yeterli bence
Sağlam Kule tipi soğutucu önerisi var mı? çok bilgim yok soğutucular hakkında. Teşekkürler şimdiden.

Miragess

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
284
İsim
Onur Tk
Overwatch 2 oynarken 70 dereceyi çok zar zor görüyorum bir tek valorantta böyle nedeni ne olabilir?
valorant ekran kartından çok işlemciyi yoran bi oyun sebebi budur

Maloluyuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
324
İsim
Malik
Kasanın ismine bakacağım bide teşekkür ederim şimdi direk CPU tempatureyi açtim öyle kontrol edeyim bide

Sağlam Kule tipi soğutucu önerisi var mı? çok bilgim yok soğutucular hakkında. Teşekkürler şimdiden.
Bence tum ihtimalleri degerlendir sonra kule tipi sogutucuya yonel bana itici geliyor
Stok fan yeterli oc yapmiosan boyle olmasi lazim

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Nazmi Kaan
Bence tum ihtimalleri degerlendir sonra kule tipi sogutucuya yonel bana itici geliyor
Yanlış göstergeyi açtığım için şimdi doğrusunu açıp Valoranta girip test edeceğim gelişmeleri yazacağım 1 saatlik test sonrasında.

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,953
İsim
tümen dağ
yeterlı falan değil zaten 5600 stok soğutucusu ıncecık bişey bunu kıme sorsan söyler

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Nazmi Kaan
Yanlış göstergeyi açtığım için şimdi doğrusunu açıp Valoranta girip test edeceğim gelişmeleri yazacağım 1 saatlik test sonrasında.
Anlık update değişen bir şey olmadı sıcaklık yine aynı durumda sanırım kule tipi fan alacağım

Maloluyuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
324
İsim
Malik
yeterlı falan değil zaten 5600 stok soğutucusu ıncecık bişey bunu kıme sorsan söyler

Ben kullaniyorum dostum sen ne anlatiyorsun 5600x kullaniyorum 65 derece gecmedi daha

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,953
İsim
tümen dağ
Ben kullaniyorum dostum sen ne anlatiyorsun 5600x kullaniyorum 65 derece gecmedi daha
ee bende kullanıyorum napalım şimdi
senın dediğin gibi stok soğutucu yetseydı bu konu açılmazdı

Maloluyuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
324
İsim
Malik
ee bende kullanıyorum napalım şimdi
senın dediğin gibi stok soğutucu yetseydı bu konu açılmazdı
Kardesim adam elinden geleni yapsin
Bu stoc sogutucular yetmiosa niye ve kime yapiliyor az bi dusun bi dene dusunmeyi
Niye var bu sogutucular o zmn
Firma bile diyor ki stoc sogutucu oc yapmayacaksan yeterli sen daha mi iyi bilion
Bana de niye var bu stok sogutucular

Singua

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
297
İsim
Burak
yanlış biliyorsun, rekabetci oyunlarda ne kadar cok fps o kadar iyidir
Hocam asıl siz hiçbir şey bilmiyorsunuz. Adamın ekranı 60 hz diyelim o adam 144 fps alsa dahi yine 60hz görecek bilmeden konuşmayalım lütfen.

Ultraman

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Hasan Bozkır
Hocam asıl siz hiçbir şey bilmiyorsunuz. Adamın ekranı 60 hz diyelim o adam 144 fps alsa dahi yine 60hz görecek bilmeden konuşmayalım lütfen.
sizin gibi birinin bile anlayabilecegi bir video bırakayım...
tabi ingilizceniz varsa :) kısa ve öz şekilde ne kadar cok fps = o kadar iyidir monitör hzn 60 bile olsa

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Nazmi Kaan
Kardesim adam elinden geleni yapsin
Bu stoc sogutucular yetmiosa niye ve kime yapiliyor az bi dusun bi dene dusunmeyi
Niye var bu sogutucular o zmn
Firma bile diyor ki stoc sogutucu oc yapmayacaksan yeterli sen daha mi iyi bilion
Bana de niye var bu stok sogutucular
Ben işlemci yüklü oyun oynadığım için işlemcim 76 derecelerde geziyor. Ama overwatch2 oynuyorum mesela orda 60 sabit dostum aynı senin dediğin gibi. Yukarda bi arkadaş demişti işlemci yüklü oyunlarda işlemcin çok ısınır diye o mantıkla bakmak lazım. Stok fan valorant için yeterli değil demekki. Kule tipi alacağım

Kule tipi soğutucu takmanın bi trick i var mı? zor bi olay mı? yoksa kendim halledebilir miyim ev şartlarıyla

Top Bottom