Neler Yeni

Çözüldü✓ R5 5600X Sıcaklık Değerleri

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,953
İsim
tümen dağ
Kule tipi soğutucu takmanın bi trick i var mı? zor bi olay mı? yoksa kendim halledebilir miyim ev şartlarıyla
haleldersın hocam ama vıdeo falan ızlersın ılk ve kutusnda da genellıkle talımatlar oluyor
siz istersenız butce belırterek yenı konu açın daha sağlıklı olur

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,167
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Curve optimizer ile biraz düşürmeyi deneyebilirsin. Ayrıca core performance boost açık kalsın işlemcinin performansını öldürmene gerek yok kapatıp

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Nazmi Kaan
haleldersın hocam ama vıdeo falan ızlersın ılk ve kutusnda da genellıkle talımatlar oluyor
siz istersenız butce belırterek yenı konu açın daha sağlıklı olur
Curve optimizer ile biraz düşürmeyi deneyebilirsin. Ayrıca core performance boost açık kalsın işlemcinin performansını öldürmene gerek yok kapatıp
Şöyle yaptım Valorantta max fps i 300e çektiğimde CPU Sıcaklığının 71-74 arası gezdiğini gördüm. Şuanlık max300 fps de kullanacağım. Bu sıcaklık değerleri normal galiba? Olmadı dediğiniz gibi Kule tipi fana geçerim.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,167
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Şöyle yaptım Valorantta max fps i 300e çektiğimde CPU Sıcaklığının 71-74 arası gezdiğini gördüm. Şuanlık max300 fps de kullanacağım. Bu sıcaklık değerleri normal galiba? Olmadı dediğiniz gibi Kule tipi fana geçerim.
Bende dediğimi tekrarlayayım o zaman, curve optimizer kullanabilirsin.

Maloluyuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
324
İsim
Malik
Ben işlemci yüklü oyun oynadığım için işlemcim 76 derecelerde geziyor. Ama overwatch2 oynuyorum mesela orda 60 sabit dostum aynı senin dediğin gibi. Yukarda bi arkadaş demişti işlemci yüklü oyunlarda işlemcin çok ısınır diye o mantıkla bakmak lazım. Stok fan valorant için yeterli değil demekki. Kule tipi alacağım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kule tipi soğutucu takmanın bi trick i var mı? zor bi olay mı? yoksa kendim halledebilir miyim ev şartlarıyla
Valorantta 65 derece gecmiyor benim

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Nazmi Kaan
Bende dediğimi tekrarlayayım o zaman, curve optimizer kullanabilirsin.
Curve optimizer tam olarak nedir hocam, kusura bakmayın gözden kaçırmışım mesajınızı aydınlatabilirseniz çok makbule geçer.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,260
İsim
Murat Orhan
Merhaba.
Ağırlıklı Valorant oynayan birisiyim ve işlemci sıcaklığım 75-76 derecelerde seyrediyor ara sıra 78-79 derecelere çıkıyor.
Termal macunum Cooler Master. Macunu süreli 1 ay olmadı acaba yanlış mı sürdüm yada bu sıcaklık değerleri normal mi? Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Fan olarak stok fan kullanıyorum.

Gpu: 1050 Ti
Cpu: r5 5600x
Anakart: MSI B450M-A PRO MAX
Ram: G-Skill Ripjaws 3600mhz
Normal hocam 80 derece o işlemciye stok fan ile

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Nazmi Kaan
yeterlı falan değil zaten 5600 stok soğutucusu ıncecık bişey bunu kıme sorsan söyler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu kule tipi soğutucunun +300 lira üstüne sıvı soğutucu var. Onu almak daha mantıklı değil mi?
Cooler Master MasterLiquid ML120L V2

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,953
İsim
tümen dağ

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Nazmi Kaan
120 likler iyi degil attigim kule daha iyidir
Agalar toplu güncelleme geçiyorum.
Kullandığım termal macun normal termal macundan biraz farklıymış o yüzden yanlış kullanmışım. Normal işlemcinin ortasına sıkıp o şekilde kapatmıştım ama macun biraz sakız gibi olduğu için işlemcinin hep dışına taşmış. İyice temizleyip biraz kalın şekilde sürdüm ayrıca fan temizliklerini iyicene yaptım. Şuan sıcaklık 67-71 derecelerde geziyor. Ayriyetten arkadaşın önerdiği kule tipi fanıda alıp stabil bi işlemci derecisine ulaşıp işi garantiye alacağım. Konuya yardım eden fikirlerini söyleyen tüm herkese teşekkürler. Benim sorunum bu şekilde çözüldü belki başka arkadaşlar sorunlarını buraya girilen entrylerle çözebilirler herkese iyi forumlar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,846
Üyeler
152,761
Son üye
Adahann
Top Bottom