Neler Yeni

Ram bellek uyum sorunu

Reşat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Reşat YAZICI
Selamlar bir konu hakkında bilgi almak için yazdım bende RYZEN 5 2600x MSI b450m pro M2 V2 markalı anakart Asus rog 1660ti ekran kartı var ve 2x8 16gb ram alicam ama almak istediğim ram in markası gskill Trident Z RGB 2x8 3200mhz cl16 model ama kutusunun üzerinde Intel logosu bulunmakta alsam sistemde herhangi bir uyumsuzluk yada mavi ekran hatası yaşarmiyim bu Rami almak istiyorum sizce alsam sorun yaşarmiyim lütfen bilgi verir misiniz saygılar...

akuruca

80+
Yaşamazsınız anakart üreticileri bu tip sorunların önüne geçmek için sürekli güncelleme yayınlamaktalar.

Rebornia

80+
Seçmeden önce mutlaka QVL listesine bakın. Muhtemelen uyumsuzluk yaşayacaksınız. Trident Z RGB modelinin 2 farklı versiyonu mevcut.

Intel versiyon
AMD versiyon

Intel versiyonu alıp AMD chipsetli bir anakarta takarsanız uyumsuzluk sorunu yaşayacaksınız. Lütfen ilgili sayfalardaki QVL listesine göz gezdirin.

Rebornia

80+
Arkadaşlar CL değerleriyle hiçbir alakası yok lütfen yanlış yönledirmeyelim
Seçmeden önce mutlaka QVL listesine bakın. Muhtemelen uyumsuzluk yaşayacaksınız. Trident Z RGB modelinin 2 farklı versiyonu mevcut.

Intel versiyon
AMD versiyon

Intel versiyonu alıp AMD chipsetli bir anakarta takarsanız uyumsuzluk sorunu yaşayacaksınız. Lütfen ilgili sayfalardaki QVL listesine göz gezdirin.
Arkadaşlar lütfen yanlış yönlendirmeyelim, yukarıda yazdığım gibi 2 farklı versiyon mevcut. Yanlış kiti alırsa uyumluluk sorunu yaşayacak arkadaş.

Bezgin

80+

Arkadaşlar lütfen yanlış yönlendirmeyelim, yukarıda yazdığım gibi 2 farklı versiyon mevcut. Yanlış kiti alırsa uyumluluk sorunu yaşayacak arkadaş.
(y)

Reşat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Reşat YAZICI
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Intel versiyon
AMD versiyon

dediğin listeye baktım anakart uyumlu ya

Reşat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Reşat YAZICI

hocam listeye baktığımda kodları google a yazıyorum çıkan model de gskill trident z rgb var ama onun kodu farklı bahsettiğim modelin kodu F4-3200C16D-16GTZR LİSTEDE ÇIKAN KOD İSE BU F4-3200C16D-16GTZKO AMA İKİSİDE AYNI MARKAYI GÖSTERİYOR sizce bir sorun olurmu ?

samole44

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
351
İsim
Bünyamin
bu Rami almak istiyor
Selamlar bir konu hakkında bilgi almak için yazdım bende RYZEN 5 2600x MSI b450m pro M2 V2 markalı anakart Asus rog 1660ti ekran kartı var ve 2x8 16gb ram alicam ama almak istediğim ram in markası gskill Trident Z RGB 2x8 3200mhz cl16 model ama kutusunun üzerinde Intel logosu bulunmakta alsam sistemde herhangi bir uyumsuzluk yada mavi ekran hatası yaşarmiyim bu Rami almak istiyorum sizce alsam sorun yaşarmiyim lütfen bilgi verir misiniz saygılar...
bir sıkıntı olmaz

Jahan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Cihan Yılmaz
Bir sorun çıkmaz alabilirsiniz.

Top Bottom