Neler Yeni

İnceleme Razer Basilisk X HyperSpeed Kablosuz Oyuncu Mouse

Selamlar Saygılar ve Sevgiler
Değerli Donanım Arşivi Forum Üyeleri

Bugün sizlerle beraber bakacağımız ürün:
Daco_4238973.png

RAZER BASİLİSK X HyperSpeed

Kablosuz oyuncu mouse'u

Ürünün Özellikleri:
Razer 5G Gelişmiş Optik Sensör
2 Mod ile kullanım imkanı (Bluetooth ve 2.4Ghz Dongle )
450 IPS İzleme Hızı
16000 DPI Optik Sensör
450 Saat Bluetooth modu ile kullanım Ömrü
285 Saat 2.4GHZ Dongle ile Kullanım Ömrü
Pilli Kullanım
6 Adet Programlanabilir Tuş
50 Milyon Tıklama Ömrüne Sahip Razer Switchler
5 Adet Dahili DPİ Kayıt Hafızası (Uygulama olmadan kullanım için)
83 Gram Pil Hariç Ağırlık
Boyut ve Ağırlık: 130mm / 5.11 inç (Uzunluk) x 60mm / 2.36 inç (Kavrama Genişliği) x 42mm / 1.65 inç (Yükseklik)

Ürünün Kutu İçeriği
1 Adet Basilisk X HyperSpeed
1 Adet Energizer Şarj EDİLEMEYEN Pil
Rutin olarak içerisinden çıkan kağıtlar ve kitapçık
2 Adet Razer Çıkartması (Birini yapıştırdım fotoğraflarda onun için yok)

20210616_154857.jpg

20210531_211418.jpg
20210531_211421.jpg
20210531_211414.jpg

Ürünün Genel Tasarımı ile ilgili konuşalım
Mouse Sağ elini kullanan kullanıcılar için üretilmiş ve alışılmışın dışında baş parmak için ek bir çıkıntıya sahip.
Mouse baya büyük bir mouse piyasadakilerle karşılaştıracak olursak.Benim elim bilekten itibaren 21 santim uzunluğa sabit ve elime tam oturduğunu söyleyebilirim.
Yani buradan çıkarabileceğiniz sonuç eliniz 15cm ve altı ise pek önermem çünkü çok büyük gelebilir.

20210616_160315.jpg

21 CM elde bu şekilde duruyor tabi kişiden kişiye tutuş değişebildiği için kendinize göre değerlendirebilirsiniz.

Genel tasarımı ile ilgili birkaç Fotoğraf
20210616_160403.jpg

20210616_160336.jpg
20210616_160750.jpg
20210616_160529.jpg

Ürünün Bluetooth ve Dongle Seçeneğinin Bulunduğu Kısım​
Çalışma mantığı gayet güzel olmuş butonu kullanarak direk ister bluetooth ister dongle ile kullanabiliyorsunuz mesela ben aynı zamanda diğer cihazlarımda kullandığım için benim baya işime yarıyor. Geçiş kısmını da fark etmeniz için DPI tuşunun üstünde 2 farklı renk ışık koymuşlar 2.4Ghz'de yeşil Bluetooth'da ise Mavi ışık yanıyor.​
20210616_160418.jpg
20210616_160547.jpg
20210616_161142.jpg

Gelelim şimdi ürünlerin eksi ve artılarına

Ürünün Güzel Yanları
Kaliteli bir sensörü var ve hiçbir kesinti vs gibi bir problem oluşturmuyor gayet akıcı olarak kayıyor .
Malzeme kalitesi güzel Razer'ın düşük seviye ürünlerinden olmasına rağmen malzemeden esirgenmemiş ,ürünün kenarlarına suni deriye benzer bir plastik malzeme kullanılmış ve kesinlikle güzel bir hissiyat oluşturduğunu söyleyebilirim.
Bluetooth ile 2.4Ghz arasında kesintisiz geçiş sağlıyor .
2.4ghz de metre olarak ölçmedim fakat 3 oda öteden çekiyor yani herhangi bir uzaklıktan dolayı sorun yaşatmaz.
Ergonomisi sağ elini kullananlar için çok başarılı olmuş tam olarak mouse'u kavrayabiliyorsunuz.

Ürünün Kötü Yanları

Tabii ki de kesinlikle pil ile ilgili problemler var. İçinden çıkan pil veya deneyimlediğim şarj edilebilir Duracell pil kesinlikle 450 veya 285 saat dayanmıyor .Kullanım süresi siteden belirtilen süreden neredeyse yarı yarıya diyebiliriz. 1300mah pil ile denedim lakin yine o sürelere ulaşamadım.2700mah pil ile deneyimleyip yine konuya editleyeceğim.
Ürünün pilli olup şarj edilememesi ve kablo ile kullanım imkanının rakiplere nazaran kendisinde bulunmaması.(Piliniz bittiyse ve yedek pil yoksa geçmiş olsun afk kalmak zorundasınız)
Ürünü alacak kişinin ya şarj edilebilir pil alması gerekiyor ya da her seferinde pil almak durumunda kalacak bu da düzenli masraf anlamına geliyor.Şarj aleti almak isterse de ortalama 120 TL gibi bir fiyatı gözden çıkarmak durumunda.(Alacak dostlarımıza önerim CEF 14 )
Bunun dışında kişiden kişiye değişebilir bir durum fakat bende çok fazla olduğu için yazmak istedim mouse aşırı derecede terletiyor.Kenardaki deriye benzer malzeme elleri baya terletiyor,eli terleyen dostlarımız bunu dikkate alarak ürünü edinsin.
RGB ya da en azından minik bir ışığının olmaması da ürünün beğenmediğim bir kısmı oldu.En azından yeşil hafif bir ışık konulabilirdi sonuç olarak Razer bir üründe ışık görmemek şaşırtıyor. Firma bu özelliğin olmaması hakkında pil ömrü sebebini belirtmiş...

Genel olarak değerlendirmelerim bu şekilde dostlarım.Alınır mı diye sorarsanız tabii ki de şuan 50TL kampanyalarını kullanarak edinebilirsiniz kesinlikle fiyatını hak eden kaliteli bir mouse.

Kafanıza takılan soruları aşağıda konuşabiliriz.
Umarım alacak dostlarımıza yararlı olmuştur,

BANXTRE sundu

İyi Forumlar

01adanalı

80+ Silver
Eline sağlık abi.

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Elinize sağlık hocam. Güzel inceleme.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Emeğine sağlık dostum, gerçekten beğendiğim bir model.
Yakın vakitte hp omen 600 almış olmasam düşünürdüm bu modeli.
Ağırlığı nasıl sence?

Selman Karaa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,260
İsim
Selman
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar / Masaüstü Bilgisayar Tavsiyeleri / Ekipmanlar / Konu dışı
Abi eline sağlık ama benden özendin, benim incelememi kıskandın demiiii 🥱 :oops:

AdomSegat

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,777
İsim
Adem oku
Eline Sağlık Yakın Zamanda Viper Mini İnclersen İyi Olur xd

Selamlar Saygılar ve Sevgiler
Değerli Donanım Arşivi Forum Üyeleri

Bugün sizlerle beraber bakacağımız ürün:
Alıntıyı görüntüle

RAZER BASİLİSK X HyperSpeed

Kablosuz oyuncu mouse'u

Ürünün Özellikleri:
Razer 5G Gelişmiş Optik Sensör
2 Mod ile kullanım imkanı (Bluetooth ve 2.4Ghz Dongle )
450 IPS İzleme Hızı
16000 DPI Optik Sensör
450 Saat Bluetooth modu ile kullanım Ömrü
285 Saat 2.4GHZ Dongle ile Kullanım Ömrü
Pilli Kullanım
6 Adet Programlanabilir Tuş
50 Milyon Tıklama Ömrüne Sahip Razer Switchler
5 Adet Dahili DPİ Kayıt Hafızası (Uygulama olmadan kullanım için)
83 Gram Pil Hariç Ağırlık
Boyut ve Ağırlık: 130mm / 5.11 inç (Uzunluk) x 60mm / 2.36 inç (Kavrama Genişliği) x 42mm / 1.65 inç (Yükseklik)

Ürünün Kutu İçeriği
1 Adet Basilisk X HyperSpeed
1 Adet Energizer Şarj EDİLEMEYEN Pil
Rutin olarak içerisinden çıkan kağıtlar ve kitapçık
2 Adet Razer Çıkartması (Birini yapıştırdım fotoğraflarda onun için yok)

Alıntıyı görüntüle

Ürünün Genel Tasarımı ile ilgili konuşalım
Mouse Sağ elini kullanan kullanıcılar için üretilmiş ve alışılmışın dışında baş parmak için ek bir çıkıntıya sahip.
Mouse baya büyük bir mouse piyasadakilerle karşılaştıracak olursak.Benim elim bilekten itibaren 21 santim uzunluğa sabit ve elime tam oturduğunu söyleyebilirim.
Yani buradan çıkarabileceğiniz sonuç eliniz 15cm ve altı ise pek önermem çünkü çok büyük gelebilir.

Alıntıyı görüntüle
21 CM elde bu şekilde duruyor tabi kişiden kişiye tutuş değişebildiği için kendinize göre değerlendirebilirsiniz.

Genel tasarımı ile ilgili birkaç Fotoğraf
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Ürünün Bluetooth ve Dongle Seçeneğinin Bulunduğu Kısım

Çalışma mantığı gayet güzel olmuş butonu kullanarak direk ister bluetooth ister dongle ile kullanabiliyorsunuz mesela ben aynı zamanda diğer cihazlarımda kullandığım için benim baya işime yarıyor. Geçiş kısmını da fark etmeniz için DPI tuşunun üstünde 2 farklı renk ışık koymuşlar 2.4Ghz'de yeşil Bluetooth'da ise Mavi ışık yanıyor.

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Gelelim şimdi ürünlerin eksi ve artılarına

Ürünün Güzel Yanları

Kaliteli bir sensörü var ve hiçbir kesinti vs gibi bir problem oluşturmuyor gayet akıcı olarak kayıyor .

Malzeme kalitesi güzel Razer'ın düşük seviye ürünlerinden olmasına rağmen malzemeden esirgenmemiş ,ürünün kenarlarına suni deriye benzer bir plastik malzeme kullanılmış ve kesinlikle güzel bir hissiyat oluşturduğunu söyleyebilirim.

Bluetooth ile 2.4Ghz arasında kesintisiz geçiş sağlıyor .

2.4ghz de metre olarak ölçmedim fakat 3 oda öteden çekiyor yani herhangi bir uzaklıktan dolayı sorun yaşatmaz.

Ergonomisi sağ elini kullananlar için çok başarılı olmuş tam olarak mouse'u kavrayabiliyorsunuz.

Ürünün Kötü Yanları

Tabii ki de kesinlikle pil ile ilgili problemler var. İçinden çıkan pil veya deneyimlediğim şarj edilebilir Duracell pil kesinlikle 450 veya 285 saat dayanmıyor .Kullanım süresi siteden belirtilen süreden neredeyse yarı yarıya diyebiliriz. 1300mah pil ile denedim lakin yine o sürelere ulaşamadım.2700mah pil ile deneyimleyip yine konuya editleyeceğim.

Ürünün pilli olup şarj edilememesi ve kablo ile kullanım imkanının rakiplere nazaran kendisinde bulunmaması.(Piliniz bittiyse ve yedek pil yoksa geçmiş olsun afk kalmak zorundasınız)

Ürünü alacak kişinin ya şarj edilebilir pil alması gerekiyor ya da her seferinde pil almak durumunda kalacak bu da düzenli masraf anlamına geliyor.Şarj aleti almak isterse de ortalama 120 TL gibi bir fiyatı gözden çıkarmak durumunda.(Alacak dostlarımıza önerim CEF 14 )

Bunun dışında kişiden kişiye değişebilir bir durum fakat bende çok fazla olduğu için yazmak istedim mouse aşırı derecede terletiyor.Kenardaki deriye benzer malzeme elleri baya terletiyor,eli terleyen dostlarımız bunu dikkate alarak ürünü edinsin.

RGB ya da en azından minik bir ışığının olmaması da ürünün beğenmediğim bir kısmı oldu.En azından yeşil hafif bir ışık konulabilirdi sonuç olarak Razer bir üründe ışık görmemek şaşırtıyor. Firma bu özelliğin olmaması hakkında pil ömrü sebebini belirtmiş...

Genel olarak değerlendirmelerim bu şekilde dostlarım.Alınır mı diye sorarsanız tabii ki de şuan 50TL kampanyalarını kullanarak edinebilirsiniz kesinlikle fiyatını hak eden kaliteli bir mouse.

Kafanıza takılan soruları aşağıda konuşabiliriz.

Umarım alacak dostlarımıza yararlı olmuştur,

BANXTRE sundu

İyi Forumlar

Eline sağlık.

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,043
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Emeğine sağlık dostum, gerçekten beğendiğim bir model.
Yakın vakitte hp omen 600 almış olmasam düşünürdüm bu modeli.
Ağırlığı nasıl sence?
83 Gram boş hali ,pil de eklenince ortalama 100 civar oluyor sanırım.
Kısacası bana kalırsa ortalama tam kıvamında oluyor ağırlığı .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eline Sağlık Yakın Zamanda Viper Mini İnclersen İyi Olur xd
Elime geçerse inceleyeceğim de bir türlü denk gelmedi :D

AdomSegat

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,777
İsim
Adem oku
83 Gram boş hali ,pil de eklenince ortalama 100 civar oluyor sanırım.
Kısacası bana kalırsa ortalama tam kıvamında oluyor ağırlığı .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Elime geçerse inceleyeceğim de bir türlü denk gelmedi :D
Tamamdır Sıkını Değil

Flamesa

80+ Silver
Keşke şarjlı olsaydı ve pili bittiği zaman kablo yardımıyla kullanılmaya devam edilebilseydi. Elinize sağlık.

Wedi

80+ Bronze
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,935
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Beyaz Show
Eline sağlık, farenin click hissiyatı nasıl? Yan tuşlar da dahil.

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,043
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
Eline sağlık, farenin click hissiyatı nasıl? Yan tuşlar da dahil.
Yan tuşların hissiyatı baya tok ön tuşlar ise ne çok yumuşak ne çok sert tam kıvamında.
Keşke şarjlı olsaydı ve pili bittiği zaman kablo yardımıyla kullanılmaya devam edilebilseydi. Elinize sağlık.
Bana kalırsa en büyük problem de bu zaten .Yedek pil için ek masraf ettirmesi ve kablolu kullanım engellendiği için bu bütçede tahta oynayamıyor bu ürün.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,058
Üyeler
140,757
Son üye
Adnan27
Top Bottom