Neler Yeni

Razer Mouse bozuldu ancak tam anlamıyla değil

bandanizm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Can
Bende 2 senedir kullandığım, benden önce de 2 sene kullanılmış (2016 faturalı) bir Razer mouse var. Razer Mamba Tournament Edition. Bana göre oldukça pahalı ve çok ama çok güzel bir mouse. Kendi yazılımından ışıklarını ayarlayabiliyor, mouse padini tarayabiliyordun. Bu mouse önce bir kaç kez sadece diklemesine çalışma gibi hata verdi (yatay çizgide hareket etmiyor sadece yukarı aşağı oynuyordu). Bir kaç saniye veya dakika sonra bu hata düzeldi. Aradan bir kaç gün geçtikten sonra komple gitti ve bozuldu. Dedim ki sanırım kaybettik mousu. Farklı pc denedim yine çalışmıyor. Tam kaybettiğime eminden birden yine sadece diklemesine algıladı ve çalıştı. 1-2 dakika böyle çalıştıktan sonra yine gitti ve artık çalıştıramaz oldum. İçini açayım dedim ama anakartını sökemedim, daha da zarar vermemek için içini temizleyip geri topladım. Optik kablolarında da bir sorun yok. Mouse'da rgb, sağ ve sol click, macro tuşarında ve orta tuşunda hiçbir sorun yaşamadım. Sadece optiğinde sorun var. İnternette okduğuma göre optik ya kırılır yada bozulmazmış. Herhangi bir darbe almadı. Optiğin bozulma ihtimali var mı? Var ise nasıl giderebilirim? Ayrıca yedek parça olarak bakayım dedim ama sanırım satılmıyor.

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,806
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Bende 2 senedir kullandığım, benden önce de 2 sene kullanılmış (2016 faturalı) bir Razer mouse var. Razer Mamba Tournament Edition. Bana göre oldukça pahalı ve çok ama çok güzel bir mouse. Kendi yazılımından ışıklarını ayarlayabiliyor, mouse padini tarayabiliyordun. Bu mouse önce bir kaç kez sadece diklemesine çalışma gibi hata verdi (yatay çizgide hareket etmiyor sadece yukarı aşağı oynuyordu). Bir kaç saniye veya dakika sonra bu hata düzeldi. Aradan bir kaç gün geçtikten sonra komple gitti ve bozuldu. Dedim ki sanırım kaybettik mousu. Farklı PC denedim yine çalışmıyor. Tam kaybettiğime eminden birden yine sadece diklemesine algıladı ve çalıştı. 1-2 dakika böyle çalıştıktan sonra yine gitti ve artık çalıştıramaz oldum. İçini açayım dedim ama anakartını sökemedim, daha da zarar vermemek için içini temizleyip geri topladım. Optik kablolarında da bir sorun yok. Mouse'da RGB, sağ ve sol click, macro tuşarında ve orta tuşunda hiçbir sorun yaşamadım. Sadece optiğinde sorun var. İnternette okduğuma göre optik ya kırılır yada bozulmazmış. Herhangi bir darbe almadı. Optiğin bozulma ihtimali var mı? Var ise nasıl giderebilirim? Ayrıca yedek parça olarak bakayım dedim ama sanırım satılmıyor.
Sensörü bozulmuş dostum. Ama 4 sene iyi dayanmış o mouse. Değiştirilmesi gerek sensörün. Sanırım bu da en pahalı parçasıdır. Orjinal taktırmaya da bilirsin istersen mouse zaten yıllanmış.

JAVERT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
EFE
Bende 2 senedir kullandığım, benden önce de 2 sene kullanılmış (2016 faturalı) bir Razer mouse var. Razer Mamba Tournament Edition. Bana göre oldukça pahalı ve çok ama çok güzel bir mouse. Kendi yazılımından ışıklarını ayarlayabiliyor, mouse padini tarayabiliyordun. Bu mouse önce bir kaç kez sadece diklemesine çalışma gibi hata verdi (yatay çizgide hareket etmiyor sadece yukarı aşağı oynuyordu). Bir kaç saniye veya dakika sonra bu hata düzeldi. Aradan bir kaç gün geçtikten sonra komple gitti ve bozuldu. Dedim ki sanırım kaybettik mousu. Farklı PC denedim yine çalışmıyor. Tam kaybettiğime eminden birden yine sadece diklemesine algıladı ve çalıştı. 1-2 dakika böyle çalıştıktan sonra yine gitti ve artık çalıştıramaz oldum. İçini açayım dedim ama anakartını sökemedim, daha da zarar vermemek için içini temizleyip geri topladım. Optik kablolarında da bir sorun yok. Mouse'da RGB, sağ ve sol click, macro tuşarında ve orta tuşunda hiçbir sorun yaşamadım. Sadece optiğinde sorun var. İnternette okduğuma göre optik ya kırılır yada bozulmazmış. Herhangi bir darbe almadı. Optiğin bozulma ihtimali var mı? Var ise nasıl giderebilirim? Ayrıca yedek parça olarak bakayım dedim ama sanırım satılmıyor.
Optik sizlere ömür.

bandanizm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yedek olarak parçayı zaten bulamadım ama çakma bir parça taktırsam da razerin uygulamasından dpi ayarlamasını kaybedeceğim değil mi? RGB falan zaten sorun yok ama sensörle ilgili ayar yapamayacağım sanırım. Bildiğiniz yedek parçası var ise orjinal olarak link gönderir misiniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sensörü bozulmuş dostum. Ama 4 sene iyi dayanmış o mouse. Değiştirilmesi gerek sensörün. Sanırım bu da en pahalı parçasıdır. Orjinal taktırmaya da bilirsin istersen mouse zaten yıllanmış.
Optik sizlere ömür.
Kankalar sizi etiketlememişim.

Top Bottom