Neler Yeni

Rdr2 Rx 6600 Fps normal mi?

Qwertz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
zeki akar
sorun çoğu şeyden olabilir işlemci soğutucusundan termal macundan

Oktayy_00

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
oktay
Dostum Gölgeleri Ultradan Yükseğe Çek Çimlerin Kalitesini Mesela Ama Doku Ve Atmosfer Kalitesi Hep Ultrada Olsun Bazen Ultrada Oynamak İçin Ultra-Yüksek Grafikler Arası Bir Ayar Çekilmeli + Olarak Karta Undervolt Yap Test Et Kart Düşük Vram Sıcaklıklarında Daha Yüsek Frekanslara Çıkabileceğinden Daha Yüksek Ve Stabil Fps Değerleri Alırsın bi+ Daha Windowsu Her Zaman Oyun İçin Optimize Et Anakartsan Size Bar 4G Memory Seçeneğini Aktif Et Karta Tam Besleme Sun İşlemcidede Pbo'yu Aktif Et
Pbo dediniz Max turbo frekansı diye anladım ve açık. Undervolt yapıp ekran kartı tam perfonmans veriyor nu diye yazmışsınız heralde God of war da sorun yokdu onla alakalı bi durum değildir bence
Mesaj otomatik birleştirildi:

sorun çoğu şeyden olabilir işlemci soğutucusundan termal macundan
İşlemci sıcaklığı 60 larda ama. Bide izlediğim bi test viedosunda fps im ultra da normalmiş. Adam düzlük alanda ultra da fsr kapalı 45 fps falan alıyor. Bende açık alanda ultra da fsr kalite 60 fps falandı.

Qwertz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
zeki akar
Pbo dediniz Max turbo frekansı diye anladım ve açık. Undervolt yapıp ekran kartı tam perfonmans veriyor nu diye yazmışsınız heralde God of war da sorun yokdu onla alakalı bi durum değildir bence
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemci sıcaklığı 60 larda ama. Bide izlediğim bi test viedosunda fps im ultra da normalmiş. Adam düzlük alanda ultra da fsr kapalı 45 fps falan alıyor. Bende açık alanda ultra da fsr kalite 60 fps falandı.
o videonun tarihi ile alakalıda olabilir rdr ye sık sık update gelmez ama ekran kartının yazılımsal sorunuda olabilir bildiğiniz gibi amd yazılımsal olarak biraz sıkıntılı o yüzden fps test izlerken yeni atılmış videolara bakmak daha mantıklı

Oktayy_00

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
oktay
o videonun tarihi ile alakalıda olabilir rdr ye sık sık update gelmez ama ekran kartının yazılımsal sorunuda olabilir bildiğiniz gibi amd yazılımsal olarak biraz sıkıntılı o yüzden fps test izlerken yeni atılmış videolara bakmak daha mantıklı
2 hafta önce atılmış bir video. Fps değerlerim o videoya göre normal gibi.

Göktürk ArdaHan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Arda doğan
evet ekran kartımın üstünde made in china yazıyor. şuan bilgisarda görev yöneticisinden ram lerin frekansına baktım 3200 olarak gözüküyor. Fakat Nzxt de 1 ram in verdiği frekans hızı 1200 mhz olarak gözüküyor? Sıkıntı nzxt de mi acaba?Alıntıyı görüntüle

arkadaşlar rx 6600 le bir sürü viedoya baktım. Bu viedolarda ultra ayarlarda ve fsr kapalı şehirde 65 70 fps alıyorlar. Ben kasabada fsr kalite modunda ve ultra ayarlar da 57 60 fps alıyorum. Kampda 50 falan. Bence kötü Sizce de kötü değil mi? 100 fps falan beklemiyorum ama aynı ayarlardaki viedo testlerine göre düşük almıyor muyum sizce?
sistem: rx 6600 - ryzen 5 5500 - 16 gb ram 8 8 3200 mhz - ssd kurulu
Bide 3200 mhz ram le 3600 arasında çok fark var mıdır belki ondandır.
Günümüzde 8Gb Vram'a Sahip Ekran Kartları Yer Yer Yetersiz Kalabilir. Bu Durumda Oyunlarda Tam Vramlardan Dolayı Tam Kapsamlı Bir Kullanım Söz Konusu Olur Buda Kartın Isınması Ve Isınmadan Dolayı Otomatik Olarak Frekans Değerlerini Aşşa Çekmesine Ve Drop Veya Düşük Fps Gibi Nedenlere Yol Açabilir İşte Undervolt Dediğimiz Kavram Ve Oyun İçi İşletim Sistemi İçi Optimizasyon Ayarı Burada Devreye Giriyor Rdr2 Yüksek Seviye Bir Ekran Kartı İsteyen Oyun 6800xt-6800xt Arası Veya 3070Ti-3080 Gibi Güçlü Ekran Kartı İster Vram Canavarıdır Bizdeki Kart İse 6600 8Gb Vram Ve Gddr6 Arabirimine Sahip Bizlerin Bu Durumda İlk önce Grafikte Bozulma Yaşamadan Oyun İçi Ayarları Oltimize Etmemiz Gerek Grafik Ayarlarında Gölgeleri Ultradan Yükseğe Çekmek Bizlere Pek Bir Görüntü Farkı Yaratmaz Ama Kartın Üstündeki Yükü Azaltır Çim Kaliteside Aynı Şekilde Ki Genel Olarak Görüş Çapındaki Mesafe Uzar Ve Bunuda İstesekte Zar Zor Fark Ederiz Ama Dokuları Kısarsak Direk Görüş Alanında Bir Grafik Düşmesi Söz Konusu Olacağından Bu Durum Pey Hoşumuza Gitmez Bu Nedende Tüm Ayarları Ultradan Yüksek Ayarlara Çekmek Yerine Görüş Mesafesi Gölgeler Çim Kalitesi Ve Su Deniz Kalitesi Gökyüzü Kalitesi Gibi Yüksek Vram Tüketimine Yol Açan Ayarları Kısarak Ve Dokuları Yine Ultrada Tutarak Görüntüden Ödün Vermeden Daha Yüksek Ve Stabil Fps Değerleri İle Oyuna Devam Edebiliriz Gölgeler Gibi Yüksek Bir Yük Bindiren Ayarı Bi Tık Kısarak 8Gb Vramdan 8Gb Vramı Tam Kapasite Kullanmak Yerine 6-7Gb Arası Bir Vram Kullanımını Ortaya Koyarak Daha Yüksek Fps'ler Alabiliriz Ki Bu Durumda Kart Eskisine Nazaran Çokta Isınmayacağından Dolayı Daha Yüksek Frekanslarla Daha Stabil Ve Yüksek Fps Değerleri Alabilmiş Oluruz Undervolt'da Bunun İçin Yapılan Bir Ayardır Vram M.V Değerini Çok Azar Azar Kısarak Vram Çiplerinin Ve Çekirdeğinin Isınmasını Engelleyerek Daha Yüksek Frekanslara Çıkmamızı Sağlar Furmark Yerine Amd'Nin Kendi Stres Testine Sokarak Frekansların Stok Hakine Göre Daha Yüksek Frekanslara Çıktığını Ve Çok Yüksek Frekans Aralıklarıyla Dalgalanmadığını Görebilir Buna Göre Stabil Hale Getirebilirsiniz Bu Süreçte Kartı Stabil Tutamazsanız Watman Hatası Alabilirsiniz

Ben R5 5600 le valo da en yüksek de 450 500 FPS arası takılıyorum orta ayarda 700 leri görüyorum
Konu kirliliği olmasın dedim ama hem içimde kalmasın diye hemde yanlış bilgilendirme olmasın diye yazmak istedim. R5 5600+4070 bile en yüksek ayarlarda sadece boştayken 500 kusur fps verir. Çatışma anında tek bir yetenek düşse dahi ( örneğin smoke ) çatışırken 250 fpslere kadar düşer, bu 6600 içinde böyledir ama işlemci tabanlı oyun dahi olsa ekran kartı fark ediyor 50 fps kadar hem boştayken hem de çatışma anında

kemal k.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
175
İsim
Kemal
Konu kirliliği olmasın dedim ama hem içimde kalmasın diye hemde yanlış bilgilendirme olmasın diye yazmak istedim. R5 5600+4070 bile en yüksek ayarlarda sadece boştayken 500 kusur fps verir. Çatışma anında tek bir yetenek düşse dahi ( örneğin smoke ) çatışırken 250 fpslere kadar düşer, bu 6600 içinde böyledir ama işlemci tabanlı oyun dahi olsa ekran kartı fark ediyor 50 fps kadar hem boştayken hem de çatışma anında
Hocam ben 450 500 dedim ama çok karışık ortamda düştüğü tabi doğrudur ama ben 250 300 ün altına düştüğünü ciddi dalgalanma olduğunu görmedim burada benim verdiğim bilgilerin yanlış olduğunu mu soyluyorsunuz pek anlayamadım

euro

80+ Bronze
arkadaşlar rx 6600 le bir sürü viedoya baktım. Bu viedolarda ultra ayarlarda ve fsr kapalı şehirde 65 70 fps alıyorlar. Ben kasabada fsr kalite modunda ve ultra ayarlar da 57 60 fps alıyorum. Kampda 50 falan. Bence kötü Sizce de kötü değil mi? 100 fps falan beklemiyorum ama aynı ayarlardaki viedo testlerine göre düşük almıyor muyum sizce?
sistem: rx 6600 - ryzen 5 5500 - 16 gb ram 8 8 3200 mhz - ssd kurulu
Bide 3200 mhz ram le 3600 arasında çok fark var mıdır belki ondandır.
Hocam nasıl bu kadar fazla FPS aliyorsunuz. Ben 4060+i5 12400F ile 60FPS alıyorum ultrada.

Hocam ben 450 500 dedim ama çok karışık ortamda düştüğü tabi doğrudur ama ben 250 300 ün altına düştüğünü ciddi dalgalanma olduğunu görmedim burada benim verdiğim bilgilerin yanlış olduğunu mu soyluyorsunuz pek anlayamadım
Evet çünkü aynı işlemciyi kullandım, dediğin fps değerlerini valorant maçında bekleme süresinde alırsın. 1v1 çatışmaya bile girsen o fps 250 300e çok rahat düşer hatta bir de yanına skill gelirse 250lerde bir süre sürünüyor. Ha benim dediğim doğru diyorsan bir video at dm veya derecesiz maçta falan ben yanlış söylediğimi kabul edeyim. Bilgisayar yenileyecek insanlar bu tür konuları referans alıyor sen yanlış bilgilendiriyorsun o kadar yüksek fps değerlerini sürekli alıyormuş gibi yazmışsın onu geçtim çatışma anında yarı yarıya düşer.
ekran kartın güçlü bir kartsa 4070 (4070 dedim çünkü bu bile 5600 ile darboğaz problemi yaşatır üstünü söylemeye gerek yok )veya selefi AMD yine de o 700 fps i alamazsın anca duvara girmen lazım öyle açık alanda o işlemci ile zor o fps

kemal k.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
175
İsim
Kemal
Aynen tek R5 5600 kullanan sensin 4090 in var senin tek bilgili de sensin herkes senin mesajına kulak versin

Son düzenleme:
Aynen tek R5 5600 kullanan sensin 4090 in var senin tek bilgili de sensin herkes senin mesajına kulak versin
Olm sen sıkıntılı mısın kullanıyor musun bilmiyorum ama kullanmadığın bir işlemci için yanlış bilgi vermen kötü kullanıp yanlış bilgi vermen daha kötü.. onu demeye çalışıyorum. Oynon tok kollonon sonson yaş kaç 15 mi sakin ol aw

kemal k.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
175
İsim
Kemal
Olm sen sıkıntılı mısın kullanıyor musun bilmiyorum ama kullanmadığın bir işlemci için yanlış bilgi vermen kötü kullanıp yanlış bilgi vermen daha kötü.. onu demeye çalışıyorum. Oynon tok kollonon sonson yaş kaç 15 mi sakin ol aw
Emin ol senden daha büyüğümdür kendinde sistem yok diye milletin sistemine salça olmaktan vazgeç acilen bu psikolojiden cık ( R5 5600 rx6600 16gb 512lik M2 1tb HDD deepcool le520 sıvı soğutma a520 anakart )

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,054
Üyeler
140,755
Son üye
gnine
Top Bottom