Neler Yeni

Reçetesiz Satılan Antidepresan

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,870
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Reçetesiz alabileceğim kullandığınız veya hafif bir antidepresan var mı?

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,850
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Yasaklandı deniyor da. Eczaneye sor, verebiliyorlar. Bkz; prozac, lustral, efexor xr

Dahası  
Reaksiyon skoru
267
İsim
Mehmetcan Aydın
Doktora danışmadan almamanı tavsiye ederim. Psikiyatriye gidip derdini anlatırsan zaten sana hafif bir antidepresan vericektir.

1dodooo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
566
İsim
Barış Doğukan Güven
Yasaklandı deniyor da. Eczaneye sor, verebiliyorlar. Bkz; prozac, lustral, efexor xr

Prozac, lustral reçetesiz satılmıyor. Bu ilaçları eczanelerde "korona" döneminde reçetesiz verdiler, çünkü reçete yazdırmaya ya da rapor almaya gidilmesi tehlikeliydi. Bu dönemde de sadece bu ilaçlarda sıkıntı çıkaran hastalara "genellikle" verildi. Reçetesiz verilmez bu ilaçlar. (Verilmemesi lazım.)

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,870
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Doktora danışmadan almamanı tavsiye ederim. Psikiyatriye gidip derdini anlatırsan zaten sana hafif bir antidepresan vericektir.
Msü mülakatta eleme sebebi psikiyatri geçmişinin olması, ondan ötürü gitmiyorum

1dodooo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
566
İsim
Barış Doğukan Güven
Ben sadece 3-4 gün lustral kullandım. Beni bayılttı resmen, sinir sorunum var diye gitmiştim. Günün 3/4 ünü uyuyordum. Sorunlarını çözmüyor o ilaçlar sadece uyutuyor.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,850
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Prozac, lustral reçetesiz satılmıyor. Bu ilaçları eczanelerde "korona" döneminde reçetesiz verdiler, çünkü reçete yazdırmaya ya da rapor almaya gidilmesi tehlikeliydi. Bu dönemde de sadece bu ilaçlarda sıkıntı çıkaran hastalara "genellikle" verildi. Reçetesiz verilmez bu ilaçlar. (Verilmemesi lazım.)
Orasını bilemem, ben verebileceklerini söyledim. Eczacıya kalmış bir şey.

1dodooo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
566
İsim
Barış Doğukan Güven
Orasını bilemem, ben verebileceklerini söyledim. Eczacıya kalmış bir şey.

Eczacılık okuyorum aslında eczacıya kalmış bir şey değil. Söylediğin ilaçlar reçeteli ilaçlar, bu ilaçları verebilmesinin 2 yolu var.

1. Elinde bir hastaya verecek kadar ilacı olmadığında eczacılar depodan sipariş edeceğini ve kendisinin hastaya 1 ilaç borçlu olduğunu sonradan gelip almasını söyler. Hasta gelip almazsa elinde kalır ve sisteme işlendiği için bir kişiye satılan ilaç başkasına satılamaz bu tarz durumlarda ilaçlar ihtiyaç sahiplerine verilebilir.

2. Sana verir, küpürünü alır. Kendisi doktora yazdırır ve sisteme işler.

2. yolu çoğu eczacı yapmaz eğer tanıdık değilse. 1. yol ise sanmıyorum yapacaklarını ki benim staj yaptığım yerde asla yapmadık, prozac asla vermezler. Depolarda prozac sıkıntısı var, yani prozacı şu son dönemde getirtmek bile sıkıntılı.

Neden son dönemde verildi? Basit, adam gelip eczanede kavga çıkartıyor, ilacımı verin diye. Bu yüzden verildi başka bir sebebi yoktu. Canımızdan değerli değil prozac :)

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,870
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Xanax gibi resmen legal uyuşturucu olan antidepresanlardan ötürü dedi sanırım. Kısmen haklı, uygunsuz kullanımda uyuşturucu nöbeti ve aşırı dozda septik şoka bağlı ölüme kadar gidiyor ancak ben sadece beni rahatlatacak kadar olan ve kırmızı reçete ile verilmeyen ilaçlardan istiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

usta sen asker falanmı olcan eğer öyleyse h.o geleceğinde kolaylıklar dilerim konuyla alakasız bir mesajmış şimdi fark ettim özür diliyorum
Teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eczacılık okuyorum aslında eczacıya kalmış bir şey değil. Söylediğin ilaçlar reçeteli ilaçlar, bu ilaçları verebilmesinin 2 yolu var.

1. Elinde bir hastaya verecek kadar ilacı olmadığında eczacılar depodan sipariş edeceğini ve kendisinin hastaya 1 ilaç borçlu olduğunu sonradan gelip almasını söyler. Hasta gelip almazsa elinde kalır ve sisteme işlendiği için bir kişiye satılan ilaç başkasına satılamaz bu tarz durumlarda ilaçlar ihtiyaç sahiplerine verilebilir.

2. Sana verir, küpürünü alır. Kendisi doktora yazdırır ve sisteme işler.

2. yolu çoğu eczacı yapmaz eğer tanıdık değilse. 1. yol ise sanmıyorum yapacaklarını ki benim staj yaptığım yerde asla yapmadık, prozac asla vermezler. Depolarda prozac sıkıntısı var, yani prozacı şu son dönemde getirtmek bile sıkıntılı.

Neden son dönemde verildi? Basit, adam gelip eczanede kavga çıkartıyor, ilacımı verin diye. Bu yüzden verildi başka bir sebebi yoktu. Canımızdan değerli değil prozac :)
En kötü aile hekiminden isterim, o daha iyi bilir. Hafif bir antidepresan istiyorum zaten en azından uyku sorunumu ve stresimi azaltsın

hürkuş

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Hüseyin Yücel
Bro 3-5mg lık melatonin al. Hem uyku problemin varsa ona çözüm olur hem de seratonin hormonu melatoninle birlikte salgılandıgı için anti depresan etkisi yaratır. Psikiyatrik ilaçlar gibi öyle seni sersem yada baygın da yapmaz. Annem ve ben kullanıyoruz uyku için. Diğer yandan kafanı da rahatlatıyor. Dert etmiyorsun artık bir şeyleri. Ağır ilaçlar kullanacağına bunu tavsiye ederim

Top Bottom