Neler Yeni

Yardım Riot Games, Superonline ve paket kaybı üçgeni

ofcmate

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Zafer Yıldırım
Merhaba, yaklaşık 1 ay önce başlayan bir sorunum var. League of Legends'da oyuna girerken yükleme ekranında devamlı olarak "yeniden bağlan" ekranına dönüyorum. Ancak bunun ihtimali tamamen rastgele. Üst üste birkaç maç sorunsuz bir şekilde oyuna girebildiğim gibi üst üste 3 4 oyun boyunca da girerken bu sorunu yaşayabiliyorum. Çözmek için birkaç kez yeniden bağlanmam gerekiyor. Sonrasında sorunsuz bir oyun deneyimi yaşıyorum ancak tek sıkıntı oyuna girmek. Riot'a bilet gönderdim ve benden 185.40.65.1 ve 162.249.79.1 IP'lerine Ping Plotter testi yapmamı istediler. %80 civarında paket kaybı çıkıyor ancak günün farklı saatlerinde kafasına göre %0 çıktığı da oluyor :D Ancak internetimde kesinlikle bir problem yok. İndirme hızımda, pingimde en ufak bir düşüş yok. Sadece ve sadece LoL'e bağlanırken problemim var. Riot destek ekibi internetimle alakalı sorun olduğunu ve servis sağlayıcımla iletişime geçmemi istedi. Onlarla iletişime geçtim, daha adresime gelmeden sorunu modemden kaynaklı olarak tespit edip ellerinde modemle modemi değiştirmeye geldiler. Modem değişikliğinden sonra 2 hafta boyunca hiç sorun yaşamadım. Ancak bu haftanın başında sorun tekrar kendini gösterdi. Aynı haliyle tekrar başladı ve ben tekrar Superonline ile görüştüm. Epey telefon açtım ve 3 4 farklı talep oluşturdum. En sonunda onları tekrar adresime davet etmeyi başardım. Gelen teknisyen yanında bir bilgisayarla gelip tüm testleri yaptı ve olması gerektiği gibi her şey yolunda çıktı. Kendisi Valorant oynadığını ve iş hayatında bu tür şikayetlerin arttığını söyledi. Ping Plotter'i gösterdiğimde o da Riot sunucularını suçladı. Bugün Riot'a tekrar yazdım ve bana böyle bir sorun olsa saklamayacaklarını ve Ping Plotter'da çıkan sonucun %100 servis sağlayıcı kaynaklı olduğunu söyledi.

Riot'a hak veriyorum çünkü Ping Plotter testi bence de Superonline taraflı sorun olduğunu gösteriyor.

Öte yandan Superonline'ye daha çok hak veriyorum çünkü internetim sadece Riot Games yönünde sorun yaşıyor. Onun dışında ne hızımda, ne pingimde hiçbir sorun yok.

Sonuç olarak ikisi de suçu birbirine atıyor ancak ikisi de bana çözüm üretemiyor. Ben arada kaldım, Riot ile aktif olarak görüşüyorum onlardan alacağım dönüş ışığında tekrar Superonline ile görüşmeyi düşünüyorum ama bu iki taraf arasında sıkıştım kaldım. Ne yapmalıyım?

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,916
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
benden 185.40.65.1 ve 162.249.79.1 IP'lerine Ping Plotter testi yapmamı istediler. %80 civarında paket kaybı çıkıyor ancak günün farklı saatlerinde kafasına göre %0 çıktığı da oluyor
Ekran görüntüsü atabilir misiniz?
Bir de 162.249.72.1 adresine deneyin.

ofcmate

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Zafer Yıldırım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Geçmiş tarihli testlerimi birazdan ekleyeceğim. İnternetimin canı şuan paket kaybetmek istemiyor sanırım. Ek olarak 79 yerine 72'yi yani West'i de deneyeyim
Mesaj otomatik birleştirildi:

1. görselde 162.249.72.1 testimi şimdi yaptım. 2. görsel 162'nin sorunlu, 185'in temiz çıktığı bir test. 3. görsel temiz bir 185 ve son olarak güncel temiz bir 162. Ne ararsanız var yani. Sabah 162.249.72.1'yi tekrar test edip sonucunu gönderebilirim. muhtemelen onun sorunlu olacağı bir zaman aralığı da vardır.

Ekler

• resim_2022-02-27_013956.png
    resim_2022-02-27_013956.png
    54.6 KB · Hit: 191
  • {305F267F-0000-C836-823F-F66036C71532}.png
    {305F267F-0000-C836-823F-F66036C71532}.png
    151.7 KB · Hit: 193
  • 185.png
    185.png
    40.7 KB · Hit: 181
  • resim_2022-02-27_014129.png
    resim_2022-02-27_014129.png
    46.1 KB · Hit: 182
Son düzenleme:

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,916
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Geçmiş tarihli testlerimi birazdan ekleyeceğim. İnternetimin canı şuan paket kaybetmek istemiyor sanırım. Ek olarak 79 yerine 72'yi yani West'i de deneyeyim

1. görselde 162.249.72.1 testimi şimdi yaptım. 2. görsel 162'nin sorunlu, 185'in temiz çıktığı bir test. 3. görsel temiz bir 185 ve son olarak güncel temiz bir 162. Ne ararsanız var yani. Sabah 162.249.72.1'yi tekrar test edip sonucunu gönderebilirim. muhtemelen onun sorunlu olacağı bir zaman aralığı da vardır.
Bu iplerin çoğu maskeli. Hepsi dinamik çalışıyor.
Bir de 104.160.143.212 IP adresine aynı testi gerçekleştirebilir misiniz? Onda durumlar nasıl?

ofcmate

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Zafer Yıldırım
Bu iplerin çoğu maskeli. Hepsi dinamik çalışıyor.
Bir de 104.160.143.212 IP adresine aynı testi gerçekleştirebilir misiniz? Onda durumlar nasıl?
1645953391326.png

buyurun

1645953529716.png

ayrıca west sunucusunun da %80 paket kayıplı halini denk getiririm demiştim onu da bırakayım. gece hiç problem yoktu hatırladığınız gibi

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,916
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Alıntıyı görüntüle
buyurun

Alıntıyı görüntüle
ayrıca west sunucusunun da %80 paket kayıplı halini denk getiririm demiştim onu da bırakayım. gece hiç problem yoktu hatırladığınız gibi
Asıl IP'ye bağlanırken bir sorun olmuyor. Kablolu bağlantı kurduğunuzu düşünüyorum ve şunu soruyorum.
Modem arayüzünden bakar mısınız? Kaç gündür/haftadır modeminiz açık? ZTE'de olması lazım.

ofcmate

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Zafer Yıldırım
Asıl IP'ye bağlanırken bir sorun olmuyor. Kablolu bağlantı kurduğunuzu düşünüyorum ve şunu soruyorum.
Modem arayüzünden bakar mısınız? Kaç gündür/haftadır modeminiz açık? ZTE'de olması lazım.
Evet kablolu bağlanıyorum. Arayüze bakmama gerek yok, her gece yatmadan modemi kapatıyorum şuan yaklaşık 2.5 saattir açık

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,916
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Evet kablolu bağlanıyorum. Arayüze bakmama gerek yok, her gece yatmadan modemi kapatıyorum şuan yaklaşık 2.5 saattir açık
LoL'ü komple Riot dosyalarından silip yüklemeyi veya farklı bir cihazdan oynamayı denediniz mi?
Belki sorun istemcidedir.

ofcmate

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Zafer Yıldırım
LoL'ü komple Riot dosyalarından silip yüklemeyi veya farklı bir cihazdan oynamayı denediniz mi?
Belki sorun istemcidedir.
Sizin için oyunu evdeki 2. cihazıma yükleyip oynamayı deneyeyim. Ancak şöyle bir durum var evdeki dizüstü cihazda da Ping Plotter değerleri aynı çıkıyor. Aynı şekilde eğer oyuna telefonumun internetini USB ile bağlayıp girersem paket kaybı olmuyor - ki telefonumun internetiyle Ping Plotter değerleri de temiz çıkıyor.

Yalnız bir durum daha var. Bunu Superonline servisine söylemiştim, etkisi olmayacağını söylemişti ama size de söyleyeyim. Dün temiz testleri yaptığımda evde tek uyanık kişi bendim. Yani bağlı cihaz yoktu. Aynı şekilde haftanın 3 günü evdeyim ve sabahları test yaptığımda sorun çıkmıyor, yani kimse yokken. Bugün yaptığım testlerde sabah sorun çıktı ve herkes evdeydi. Acaba kablosuz bağlantının bu işte bir parmağı var mı? Superonline kablosuz bağlantının durumu etkilemeyeceğini söylemişti.

Edit: Kablosuzu kapattım, testler halen sorunlu. Acaba evdekilerin olmasından ziyade bölgemdeki insanların yoğun internet kullandığı zamanda sorun yaşıyor olabilir miyim?

Son düzenleme:

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,916
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Sizin için oyunu evdeki 2. cihazıma yükleyip oynamayı deneyeyim. Ancak şöyle bir durum var evdeki dizüstü cihazda da Ping Plotter değerleri aynı çıkıyor. Aynı şekilde eğer oyuna telefonumun internetini USB ile bağlayıp girersem paket kaybı olmuyor - ki telefonumun internetiyle Ping Plotter değerleri de temiz çıkıyor.
Desteğin verdiği IP adreslerinde dediğim gibi durum her zaman öyle.
Bende de şu an 100 paket kaybı gözüküyor. Oyunda sunucunun kendisine bağlanırken (Client değil) kullandığımız IP o bahsettiğim sonu 212 ile biten.
Mobil cihazların Routingi çok farklı. Aydın'dan Istanbul'a 2 hopta bağlanmışlığım var.
Ayrıca Güvenli İnternet vb. hizmetlerinizi de kontrol etmenizi öneririm. Büyük ihtimalle kapalıdır ama yine de bakın.

Tüm bunlara rağmen sorun çözülmezse superonline.net üzerinden Statik IP alıp öyle deneyin. Gün bazında fiyatlandırma olduğundan 1 gün kullanımda 1TL yansır faturaya, onun da sorun çıkaracağını sanmam. Statik IP ile sorun çözülmüşse büyük ihtimalle bağlı olduğunuz IP havuzunda sizin bağlantınızda sorun vardır.

ofcmate

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Zafer Yıldırım
Desteğin verdiği IP adreslerinde dediğim gibi durum her zaman öyle.
Bende de şu an 100 paket kaybı gözüküyor. Oyunda sunucunun kendisine bağlanırken (Client değil) kullandığımız IP o bahsettiğim sonu 212 ile biten.
Mobil cihazların Routingi çok farklı. Aydın'dan Istanbul'a 2 hopta bağlanmışlığım var.
Onu kastetmedim. Sonuncunun her zaman %100 çıktığını biliyorum. Mobil internet ile test yaptığımda sonuncu hariç hiçbirinde kayıp gözlenmiyor demek istemiştim. Yani oyun dosyaları kaynaklı olduğunu sanmıyorum.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,916
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Yalnız bir durum daha var. Bunu Superonline servisine söylemiştim, etkisi olmayacağını söylemişti ama size de söyleyeyim. Dün temiz testleri yaptığımda evde tek uyanık kişi bendim. Yani bağlı cihaz yoktu. Aynı şekilde haftanın 3 günü evdeyim ve sabahları test yaptığımda sorun çıkmıyor, yani kimse yokken. Bugün yaptığım testlerde sabah sorun çıktı ve herkes evdeydi. Acaba kablosuz bağlantının bu işte bir parmağı var mı? Superonline kablosuz bağlantının durumu etkilemeyeceğini söylemişti.
Yani sonuçta bağlantınız fiber, router aşırı yüke girmediği sürece bir sorun çıkarmaz elbette ama yani sadece LoL'de böyle bir sorun yaşamanız daha da ilginç bir durum.

ofcmate

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Zafer Yıldırım
Yani sonuçta bağlantınız fiber, router aşırı yüke girmediği sürece bir sorun çıkarmaz elbette ama yani sadece LoL'de böyle bir sorun yaşamanız daha da ilginç bir durum.
Evet, Superonline da buna dayanarak sorun yok, karşı taraf kaynaklı diyor. Riot ise sorun internetiniz kaynaklı diyor. Açıkçası son yaptıkları açıklama beni tatmin etti diyebilirim ancak bu sorunumu çözmüyor :D

Ekler

• resim_2022-02-27_135717.png
    resim_2022-02-27_135717.png
    82.7 KB · Hit: 190
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,901
Üyeler
157,299
Son üye