Neler Yeni

RTX 2060 İLE ETHERNUM KAZICILIĞI

Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Kağan KAYA
Arkadaşlar merhaba iyi forumlar bende strix model bi artx 2060 var ve ben güncel olarak oyun oynayan birisiyim kart fazlasıyla yetiyor bana oyun konusunda ama üni sınavı falan derken kapalı bi şekilde kalıyo kart bende boşa harcamak istemiyorum ve mining yaparak bu süreyi değerlendirmek istiyorum ama kartıma o süreçtede bir şey olur diy ekorkuyorum çünkü fiyatlar bayaaa uçtu bildiğiniz üzere bende dün bi ayar falan yaptım ekran kartının derecesini en fazla 69 olarak ayarladım ona göre voltajda düştü mhz i 1650 ye düşürdüm fan ayarlarını fulledim ve dün bi denemeliğine indirdim programı aldıgım mh 24 ten başladı ve en son baktıgımda 28 e çıktı kaldı sonrada kapatmıştım zaten pc yi uyudum bidahada hiç açmadım sizce ben mining yapmalımıyım ? yaparsam ayarlarım nasıl olmalı çünkü ekran kartıma zarar gelmesini istemiyorum böyle bir zamanda yoklugunu baya çekerim aylık gelirim ne kadar olur ? gelen paraya değer mi ? okudugunuz için teşekkürler iyi forumlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar merhaba iyi forumlar bende strix model bi artx 2060 var ve ben güncel olarak oyun oynayan birisiyim kart fazlasıyla yetiyor bana oyun konusunda ama üni sınavı falan derken kapalı bi şekilde kalıyo kart bende boşa harcamak istemiyorum ve mining yaparak bu süreyi değerlendirmek istiyorum ama kartıma o süreçtede bir şey olur diy ekorkuyorum çünkü fiyatlar bayaaa uçtu bildiğiniz üzere bende dün bi ayar falan yaptım ekran kartının derecesini en fazla 69 olarak ayarladım ona göre voltajda düştü mhz i 1650 ye düşürdüm fan ayarlarını fulledim ve dün bi denemeliğine indirdim programı aldıgım mh 24 ten başladı ve en son baktıgımda 28 e çıktı kaldı sonrada kapatmıştım zaten pc yi uyudum bidahada hiç açmadım sizce ben mining yapmalımıyım ? yaparsam ayarlarım nasıl olmalı çünkü ekran kartıma zarar gelmesini istemiyorum böyle bir zamanda yoklugunu baya çekerim aylık gelirim ne kadar olur ? gelen paraya değer mi ? okudugunuz için teşekkürler iyi forumlar.
kryptex te rtx 2060 için bunu söylemiş
etc.9e71f54367b7.png
Ethereum Classic (ETC)
Etchash28,6 MH/S
ayarlarımı oc yapsam 35 mh a kadar görürüm belki ama gerek yok oldugundan bile aşşa çektim o yüzden hem para kazanıyım hemde ekran kartı zarar görmesin

babapro21

80+ Bronze

kryptex te rtx 2060 için bunu söylemiş
etc.9e71f54367b7.png
Ethereum Classic (ETC)
Etchash28,6 MH/S
ayarlarımı oc yapsam 35 mh a kadar görürüm belki ama gerek yok oldugundan bile aşşa çektim o yüzden hem para kazanıyım hemde ekran kartı zarar görmesin
🤣🤣 herturlu Zarar gorucek ki.
ha oyun oynadin
ha mining yaptin.

bide Etc yapmışsın.
Eth niye yapmiyosun 32-33 Mhs alırsın.

arisaka

80+ Bronze

Gunde 1$ bile birakmiyor + bu hesap tek kart hesabi sen komple sistem calistiracaksin + elektrik gideri normal ulkeler icin hesaplanmis, bizim gibi %127 zamla kaziklanan ulkeler icin degil yani listede goruneni bile kazanamazsin.

akıllı kuş

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,079
İsim
Cicikuş

Gunde 1$ bile birakmiyor + bu hesap tek kart hesabi sen komple sistem calistiracaksin + elektrik gideri normal ulkeler icin hesaplanmis, bizim gibi %127 zamla kaziklanan ulkeler icin degil yani listede goruneni bile kazanamazsin.
Doğru. Yeni gelen elektrik zammından sonra böyle oldu getirisi değilmi?

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,855
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Doğru. Yeni gelen elektrik zammından sonra böyle oldu getirisi değilmi?
BU iyi olan rakam. Yeni fiyata göre KWH kısmına 0,1 usd yerine 0,138 usd yazmak gerekiyor o zaman 0,60 küsürat oluyor.
Yine de bi girip denedim normalde yapmıyorum.
1643014402874.png

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,855
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
ETH daha kazançlıdır hocam. ayrıca fanı falan %100'e almayın fan ömrünü düşürmüş olursunuz. @RevDeisDou hocam arkadaşa bi OC ayarı verseniz iyi olur bence yeni başlıyor gibi.
Artık mining için destek vermiyorum maalesef. Çünkü kesin şeyler bilmiyorum artık. Belki olan ayarı daha iyi yapabilirim.

ddy34

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
486
İsim
Mert
ekran kartı 69 derecede çalışıyorsa eğer vay halinize. Bilmeden öğrenmeden başlarsanız yanarda külde olur. Önce bir araştırın tam ayarları öğrenin öyle başlayın. 69 derece stabil çalışması iyi değil.

babapro21

80+ Bronze
Eth için kendim kullandığım mining ayarı;
(Samsng bellek ise bunu yap benimki de öyle)

Core Clock 1050
Memory 1000-1200 (Hangisi kartina uyuyarsa yap) memory hiveosda 2000-2200 arası...
PL75
sonra Curve editör den voltajını düşür.
(Shifte basılı tutarak fare yardımı ile voltaj cizgisini asagi cek varya kart bu oluyor buz!!)

ya da soyle sana video atauim aynısını yap...
...

Son düzenleme:

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,855
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Merhabalar galiba mining pool olarak nicehash kullanıyorsunuz.Nicehash'den memnun musunuz veya başka pool tavsiyeleriniz var mı?
Nicehash önerebilirim başka pool kullanmadım o yüzden diğerleri hakkında bilgim yok.

Top Bottom