Neler Yeni

RTX 2060 Super - İ3 13100F Sistem nasıldır?

enessup

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Enes Hazar
10bin liraya alınır o sistem. Piyasadaki oyunları oynatır ama işlemci 4 çekirdek. Bazı oyunlarda ufak kasmalar yaptırır.
Mesela hangi oyunlarda kasma yapar örnek verme şansınız var mı?
Birde adobe programlarında çekirdeğin düşük olması (4 düşük mü bilmiyorum) sorun yaratır mı çok?
Son nesil bir işlemci ama çekirdek düşük, dengeler mi kendini?

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,778
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
Birde adobe programlarında çekirdeğin düşük olması (4 düşük mü bilmiyorum) sorun yaratır mı çok?
Warzone, PUBG, cyberpunk, last of us, vampire bloodhunt gibi fazla işlemci kullanan oyunlarda yapabilir. Daha oyun vardır elbette.

BurakBek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Burak Bektaş
Merhaba, aşağıdaki sistemin ilan fiyatı 18.000 fakat ben tanıdık aracılığıyla 10.000 TL'ye alacağım. Sizce fiyatına değer mi? Adobe uygulamalarında zorlanır mı ve oyun performansı nasıl olur? RDR 2 ve Cyberpunk oynamak istiyorum.

-Intel Core i3 13100F X4 Core X8 thread 3.40GHz ( Turbo 4.50GHz )
-16 GB 3200MHz XPG Gammix SR30 DDR4 RAM.
-RTX 2060 8 GB super GDDR6 256bit Gainward ekran kartı.
-512 GB SATA III SSD.
-ASUS Prime H610M-R DDR4 anakart.
-Akasa Venom 120mm radyatör tipi soğutucu.
-Gigabyte B700h 700W 80+ modüler Bronze güç kaynağı.

Ek olarak alırsam 1TB M.2 SSD takacağım ve RAM'i 32 GB yükselteceğim.
10000 TL ye tabii ki alınır hele ki böyle her şey fırlamışken kasaya gelir isek çoğu oyunu 1080p de ultra graphics de 60 fps yakın oynarsın

enessup

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Enes Hazar
Warzone, PUBG, cyberpunk, last of us, vampire bloodhunt gibi fazla işlemci kullanan oyunlarda yapabilir. Daha oyun vardır elbette.
Tamamdır teşekkür ederim hocam, çok yeni oyunlarda gözüm yok, zaten çok oyun oynayan biri değilim. RDR 2 ve Cyberpunk oynamak tek isteğim, kalanlarıda grafik falan düşürürüz artık.

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,778
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
Tamamdır teşekkür ederim hocam, çok yeni oyunlarda gözüm yok, zaten çok oyun oynayan biri değilim. RDR 2 ve Cyberpunk oynamak tek isteğim, kalanlarıda grafik falan düşürürüz artık.
10bin lira o kasa için çok iyi fiyat. Alıp oyunlarını oyna. Gerisini sonra düşünürsün.

enessup

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Enes Hazar
10bin lira o kasa için çok iyi fiyat. Alıp oyunlarını oyna. Gerisini sonra düşünürsün.
Aynen bende öyle düşünüyorum, anakart destekliyorsa ilerleyen zamanda belki işlemciyi yükseltirim. Alırsam kesin olarak ramleri 32'ye çıkarıp 1tb m2ssd takacağım.
10000 TL ye tabii ki alınır hele ki böyle her şey fırlamışken kasaya gelir isek çoğu oyunu 1080p de ultra graphics de 60 fps yakın oynarsın
Teşekkürler hocam, pazartesi alacağım inşallah.

BurakBek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Burak Bektaş
Aynen bende öyle düşünüyorum, anakart destekliyorsa ilerleyen zamanda belki işlemciyi yükseltirim. Alırsam kesin olarak ramleri 32'ye çıkarıp 1tb m2ssd takacağım.

Teşekkürler hocam, pazartesi alacağım inşallah.
Hayırlı olsun şimdiden

she||nok

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
buğra
Merhaba, aşağıdaki sistemin ilan fiyatı 18.000 fakat ben tanıdık aracılığıyla 10.000 TL'ye alacağım. Sizce fiyatına değer mi? Adobe uygulamalarında zorlanır mı ve oyun performansı nasıl olur? RDR 2 ve Cyberpunk oynamak istiyorum.

-Intel Core i3 13100F X4 Core X8 thread 3.40GHz ( Turbo 4.50GHz )
-16 GB 3200MHz XPG Gammix SR30 DDR4 RAM.
-RTX 2060 8 GB super GDDR6 256bit Gainward ekran kartı.
-512 GB SATA III SSD.
-ASUS Prime H610M-R DDR4 anakart.
-Akasa Venom 120mm radyatör tipi soğutucu.
-Gigabyte B700h 700W 80+ modüler Bronze güç kaynağı.

Ek olarak alırsam 1TB M.2 SSD takacağım ve RAM'i 32 GB yükselteceğim.
ikinci el parçalar olsuğunu var sayaraktan (.d) performansı beklediğiniz gibi alamayabilirsiniz ilk öncelikle bunu söylemeliyim ve eski bi kart var sistemde şuan piyasadaki hemen hemen her applikasyonu açabiliyor güzel ama ileride 2,3 yıl sonra eskisi gibi bir performans alamazsınız güncelleme yapayım deseniz anakartta ileride upgrade edilebilecek bir anakart değil ama 10k'ya güzel sistem alırsanız h.o yani ama dediğim gibi 2,3 yıl sonra eski performansı alamazsınız yinede hayırlı olsun

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,094
İsim
a l p e r
bende 12100f var hemen hemen aynı işlemci. kalabalık yerlerde kasma yapar. RDR 2 saint deniste Battlefield 64 kişilik sunucularda falan
Mesaj otomatik birleştirildi:

ikinci el parçalar olsuğunu var sayaraktan (.d) performansı beklediğiniz gibi alamayabilirsiniz ilk öncelikle bunu söylemeliyim ve eski bi kart var sistemde şuan piyasadaki hemen hemen her applikasyonu açabiliyor güzel ama ileride 2,3 yıl sonra eskisi gibi bir performans alamazsınız güncelleme yapayım deseniz anakartta ileride upgrade edilebilecek bir anakart değil ama 10k'ya güzel sistem alırsanız h.o yani ama dediğim gibi 2,3 yıl sonra eski performansı alamazsınız yinede hayırlı olsun
i5 12400f takar geçer kral bişey olmaz anakarta

enessup

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Enes Hazar
Hayırlı olsun şimdiden
Teşekkürler.
Teşekkür ederim, 2-3 yıl sonra şuanki kadar aktif oynar mıyım bilmiyorum zaten. Hevesimi aldıktan sonra asıl amacım olan video kurgu işi için kullanırım muhtemelen. Oyun kısmı kısa bir heves bende, rdr 2 bitirdikten sonra zaten pek sanmıyorum oyun oynayacağımı, ama merak ettiğim şeylere bakarım param oldukça. Eğer dediğiniz gibi ciddi bir performans düşüşü olursa, artık kurgularda falan zorlanır hale gelirse sistem yenisini toplarım herhalde, ama umarım olmaz o kadar :D
bende 12100f var hemen hemen aynı işlemci. kalabalık yerlerde kasma yapar. RDR 2 saint deniste Battlefield 64 kişilik sunucularda falan
Mesaj otomatik birleştirildi:

i5 12400f takar geçer kral bişey olmaz anakarta
Online oynamayacağım hocam, hikaye modu için nasıl değerler alıyorsunuz rdr 2'de?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,094
İsim
a l p e r
Teşekkürler.

Teşekkür ederim, 2-3 yıl sonra şuanki kadar aktif oynar mıyım bilmiyorum zaten. Hevesimi aldıktan sonra asıl amacım olan video kurgu işi için kullanırım muhtemelen. Oyun kısmı kısa bir heves bende, rdr 2 bitirdikten sonra zaten pek sanmıyorum oyun oynayacağımı, ama merak ettiğim şeylere bakarım param oldukça. Eğer dediğiniz gibi ciddi bir performans düşüşü olursa, artık kurgularda falan zorlanır hale gelirse sistem yenisini toplarım herhalde, ama umarım olmaz o kadar :D

Online oynamayacağım hocam, hikaye modu için nasıl değerler alıyorsunuz rdr 2'de?
yok ben 1660 super kullaniyorum 12100f ile beraber. fena degil bende cogunluk low 1080p ayarlarda 70-80 fps falan

Top Bottom