Neler Yeni

RTX 4060 8gb (İnceleme)

SyleeXin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Görkem Tezer
Ekran kartının o sessiz ve performans mod ayarı fan hızının çalışma tipini belirliyor.
GPU'nun hızı, gücününü etkilemiyor.
O performansta olduğunda daha sesli ve yüksek devirde iken fanlar, sessiz modda daha sessiz daha düşük devir fanlar.

Ayrıca 2K testlerde, kartın yetip yetmeyeceği şu etkenlere bakar;
1- Kartın gücü
2- VRAM

Kartın güç kısmı zaten direkt basit mantık, gücü yetiyor mu yetmiyor mu.

Vram kısmı ise şu 2K AAA oyunlar The Last Of Us, Hogwarts Legacy, Alan Wake 2, Avatar Frontiers Of Pandora, Spiderman Morales
2K çözünürlükte bu gibi ağır oyunlar Ultra Grafikte 10GB aşıp, 11-12GB vram yiyor.
Hatta bu saydığım oyunlardan en fazlası Avatar Frontiers Of Pandora, 13gb vrami geçiyor bile.

Kartın gücü evet el veriyor olabilir 2K ama VRAM yüzünden droplanmalar, sorunlar yaşadıktan sonra yani 2K da iyi bir oyun deneyimin olmadıktan sonra o kart 2K kartı değildir.

Yani kısaca söyliyim hem kartın gücü açısından, hemde VRAM açısından asla 2k kart değil.
Gerçi DLSS 3 ile AAA oyunlarıda artık 2K da açabiliyor gücü. Ancak dediğim gibi VRAM'i sorun.

Ha şunuda ekliyim 2K orta ayarlarda açıyordur belki. Ancak o zaman 2K kartına girmiş olmuyor zaten.
Biz her zaman ultra ayarları baz alıyoruz zaten.
hocam siz beni yanlış anlamışsınız ben kullanıcı olarak yorularımı dile getirdim 2k kullanan biri olarak nası bi performans aldığımı söyledim kartın gücüdür falan pek bahsetmedim benim gibi kullanıcı profili olan kişilerin nası bi deneyim yaşayacağını anlattım

Top Bottom