Neler Yeni

Rtx 4060 Ti Li Sistem Nasildir ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Murat
Termal macun almama gerek var mı? Bir de fan ekleyemiyorum galiba vatanda sist testlerine baktım full grafiklerle çoğu oyunda +200 fps veriyor valorantta +300 veriyor yyarin daha detaylı bakarım teşekkürler.
Hayır sistem stok fanla geliyor. Termal macun almanıza gerek yok hazır sürülü şekilde gelir. Ama bu pc ile birlikte soğutucu almanız da gerekir çünkü stok fan soğutamaz.

Soğutucu olarak: https://www.gaming.gen.tr/urun/3848...tl-c12c-120mm-intel-amd-uyumlu-hava-sogutucu/ tercih edebilirsiniz. Attığım linkteki rgb'siz. Eğer rgb ışıklı istiyorsanız 200 lira daha fazla verip alabilirsiniz. Bu soğutucu da termal macun ile geliyor yani termal macun almana gerek yok.

chuckii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Meto
Hayır sistem stok fanla geliyor. Termal macun almanıza gerek yok hazır sürülü şekilde gelir. Ama bu pc ile birlikte soğutucu almanız da gerekir çünkü stok fan soğutamaz.

Soğutucu olarak: https://www.gaming.gen.tr/urun/3848...tl-c12c-120mm-intel-amd-uyumlu-hava-sogutucu/ tercih edebilirsiniz. Attığım linkteki rgb'siz. Eğer rgb ışıklı istiyorsanız 200 lira daha fazla verip alabilirsiniz. Bu soğutucu da termal macun ile geliyor yani termal macun almana gerek yok.
Hocam peki bu sistem nasıl?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Murat
attığım daha iyi. Aradaki farka çok rahat değer. attığın sistemin işlemcisi zaten benim attığımınkine göre çok daha zayıf kalıyor. Ayrıca kasa ve ssd'si de kötü

chuckii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Meto
attığım daha iyi. Aradaki farka çok rahat değer. attığın sistemin işlemcisi zaten benim attığımınkine göre çok daha zayıf kalıyor. Ayrıca kasa ve ssd'si de kötü
Onları değiştirdim amd ryzen 5600x iyi değil mi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kasanın watlarimi kötü?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Murat
Onları değiştirdim amd ryzen 5600x iyi değil mi ?

Kasanın watlarimi kötü?
ryzen 5 5600 x iyi bir işlemci ama 13400f'e rakip bile olamaz. Kasa ve içindeki psu da frisby marka olduğu için güvenilmez ve 1-2 yıla arıza çıkarma olasılığı çok yüksek. Aradaki fiyat farkını verin ve dediğimi alın. Atlantic sistemi fiyatına değmez.

Stokları bitmeden almanızı tavsiye ederim. Bu fiyat bandında bulabileceğiniz en iyi sistemi attım size.

chuckii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Meto
ryzen 5 5600 x iyi bir işlemci ama 13400f'e rakip bile olamaz. Kasa ve içindeki psu da frisby marka olduğu için güvenilmez ve 1-2 yıla arıza çıkarma olasılığı çok yüksek. Aradaki fiyat farkını verin ve dediğimi alın. Atlantic sistemi fiyatına değmez.

Stokları bitmeden almanızı tavsiye ederim. Bu fiyat bandında bulabileceğiniz en iyi sistemi attım size.
Bu nasil peki ?

Son attığıma bakar mısınız? Kronik olarak bozuk olan veya sıkıntı cikarabilecek herhangi bir parça var mı?

Ana kartı vs. Ayriyetten kasa 650w olacak orada yanlış attim

Kasa
FSP CMT 218 650W 80+ ATX Mid-Tower Gaming Kasa
Olacak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Murat
Bu nasil peki ?

Son attığıma bakar mısınız? Kronik olarak bozuk olan veya sıkıntı cikarabilecek herhangi bir parça var mı?

Ana kartı vs. Ayriyetten kasa 650w olacak orada yanlış attim
Bir önceki attığından daha da kötü. Ryzen 7 5700x performans olarak ryzen 5 5600x ten çok bir farkı yok sadece daha fazla çekirdeği var ama fps olarak fazla bir fark yapmaz. O fiyata göre çok pahalı oluyor

chuckii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Meto
Bir önceki attığından daha da kötü. Ryzen 7 5700x performans olarak ryzen 5 5600x ten çok bir farkı yok sadece daha fazla çekirdeği var ama fps olarak fazla bir fark yapmaz. O fiyata göre çok pahalı oluyor
Onun yerine ryzen 5 5600x mi alayım dersiniz ? Photoshop programlarjda kullanacağım ama ona göre de degerlendirirseniz sevinirim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Murat
İster photoshop'ta kullanın isterseniz oyunlarda kullanın. Hem fiyat konusunda hem de performans konusunda attığım i5 13400f li sistem şuan piyasada o fiyatlara bulabileceğiniz en iyi sistemlerden birisi. 4-5 bin lira daha az vermek istiyorum diyorsanız ryzen 5 5600x alabilirsiniz ama çok ileri dönük olmayacaktır o yüzden i5 13400f öneriyorum ve benim önerdiğim sistemin ekran kartı da düz 4060 değil rtx 4060 ti. Yani aradaki farkı verip i5 13400f li sistemi al. Almayacaksan da ryzen 7 5700x'e 29 bin lira verme hatasına düşme

AlphaOMG

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
672
İsim
Ömer Keskin
Bırak alsın 5700X meramını görsün. O kadar anlatıyoruz anlamıyor bu arkadaş. Al kardeşim sen 4060 & 5700X hayırlı olsun şimdiden.

chuckii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Meto
Bırak alsın 5700X meramını görsün. O kadar anlatıyoruz anlamıyor bu arkadaş. Al kardeşim sen 4060 & 5700X hayırlı olsun şimdiden.
Yok yok yavaş yavaş anladım ve arkadaşın dediği mantıklı gelmeye başladı. Fakat i5 olmasından dolayı bir tereddüte kaldım ama 13. Nesil

İster photoshop'ta kullanın isterseniz oyunlarda kullanın. Hem fiyat konusunda hem de performans konusunda attığım i5 13400f li sistem şuan piyasada o fiyatlara bulabileceğiniz en iyi sistemlerden birisi. 4-5 bin lira daha az vermek istiyorum diyorsanız ryzen 5 5600x alabilirsiniz ama çok ileri dönük olmayacaktır o yüzden i5 13400f öneriyorum ve benim önerdiğim sistemin ekran kartı da düz 4060 değil rtx 4060 ti. Yani aradaki farkı verip i5 13400f li sistemi al. Almayacaksan da ryzen 7 5700x'e 29 bin lira verme hatasına düşme
Simdi dediğini alsam neleri update edeyim sence ? 4060ti i5 13. Var 1tb yapacağım hangisini alayım 1tb olanlardan hem de kasa 750 w 700 yapsam olur mu ? Bir de bi 6k civarında bi monitör onerisi yaparsand iyi olur.

AlphaOMG

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
672
İsim
Ömer Keskin
13400F ileriye dönük mü oluyor ? 😄.

chuckii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Meto
13400F ileriye dönük mü oluyor ? 😄.
Hocam kafayı yicem ne almam gerek ? İleriye dönük değilse ne almalıyım?

DDR 5 ama pahalı sistem bence
Bu sistem iyi gibi görünüyor sizce almalimiyim bunu bir de tebilon güvenilir mi ?

Hocam kafayı yicem ne almam gerek ? İleriye dönük değilse ne almalıyım?

Bu sistem iyi gibi görünüyor sizce almalimiyim bunu bir de tebilon güvenilir mi ?
Bunda 1x 16 gb var böyle kalsinmi yoksa 2x 8gb mi yapayım?

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
956,768
Üyeler
150,930
Son üye
Hamza Yusuf 06
Top Bottom