Neler Yeni

Rtx 4080 Palit , msı sizce hangisi

Zealist

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
112
İsim
Memet K.
Hocam bu mükemmel hesaplamayı neye borçluyuz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

19900KS mi takalım hocam?Olmayan işlemciyi üretelim
Dinamik sistemler ve diferansiyel denklemlere borçluyuz hocam. ironi yapıyorum anlamadın mı :D adama video attık yukarıda izlemedi bile .. fantezi sistemi toplanmış yukarıda ne dememizi bekliyorsun mantıklı mantıklı yorum mu atalım.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,689
İsim
Hacı
Değmez Palit alabilirsiniz.

XooXen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
439
İsim
Mert Gündüz
Dinamik sistemler ve diferansiyel denklemlere borçluyuz hocam. ironi yapıyorum anlamadın mı :D adama video attık yukarıda izlemedi bile .. fantezi sistemi toplanmış yukarıda ne dememizi bekliyorsun mantıklı mantıklı yorum mu atalım.
Doğru hocam haklısın.Sen de çok mantıklı bı sayı yazmışın ne bileyim ya 😀
Şöyle %79,8 falan deseydin anlardım

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,862
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
tabii ki de karttan karta modelden modele farklılıklar var kısaca sana bu farkları anlatayım. En başta ki belirgin fark, soğutma bloğu, daha üstün modellerde daha kalın bloklar, daha iyi Fanlar var, daha düşük devir fan çevirip daha iyi soğutma yapabilen, sessiz çalışan kartlar var. Bir diğer farklar, pcb`de kullanılan parçaların, diyot, kompanent, mosfet grubunun kalitesi. Tabi her üretici elbette kaliteli parça kullanıyor çünkü servislere geri dönüşü azaltmak işkerine geliyor ama daha üstün modellerde daha iyi yapıda pcb görüyoruz. Bir diğer fark ise partner üreticilerinin kendi yazılımları, işte o.c profilleri, rgb profilleri, fan ayarları vs gibi.Vram`ler de değişebilir örnek olarak, Samsung ya da Hynix olarak değişebilir ama yine oc potansiyeli dışında değişen bir şey pek olmuyor. Temel belki de tüm farklar bu. Sonuçta ekran kartının kalbini oluşturan GPU hepsinde aynı değişmiyor sadece soğutması ve oc performansları tepe modellerde daha iyi. Ben neredeyse tüm 3000 serisi RTX kartlarını kullandım mesela Pny 3090`ın soğutması yetersiz Thermal Thortle oluyor kart, 3060Ti`nin mesela Zotac Twin, Asus Dual Mini bunlar kötü kartlar değil ama ısınıyorlar, Aorus, Zotac Edge 3070 ısınıyor, Palit 3080Ti ısınıyor. Bu modellerin fanları deli gibi dönüyor ama Gigabyte Gaming ve Tuf 3080Ti, 3080Ti Palit`e göre çok daha iyi soğutuyor. 3090 Trinity ya da Gigabyte Gaming mesela bunlar vuvuvuvuvvvvvv deli gibi fan çeviriyorlar Gigabyte'ın zaten %100 devri bile yetmiyor kart güç kısıyor. Farklar bunlar geleyim soruna daha iyi soğutmaya sahip kart için 10K fark vermeye kesinlikle gerek yok. Olay tamamen hava akışını kontrol etmek. Güzel bir kasa al fanları iyi olsun biraz da fan ekle mis gibi sorun yaşamazsın ya da minimuma indirirsin. Palit ile Rog Strix arasında 2K fark olsa verilir belki 3K da verilir ama 10K İ9 işlemci parası, hiç gerek yok.

milenix

80+ Gold
modelden modele değişir ama 10k fark asla ve asla verilmez o farka 4080 yerine 4090 alınır palit gamerock modeli asus tuf'dan az daha iyi rog'un gerisinde

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
962,153
Üyeler
151,861
Son üye
Yardim edin lütfeen
Top Bottom