Neler Yeni

RTX 4090 SİSTEM TOPLAMA

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,735
İsim
Hacı

_AhmeT_-

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Pc İle Alakalı her şey Ve Yazılım
Custom yapacaksın aslında belki bi tık pahalıya gelir ama ömürlük olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Uçak motoru gibidir bunun Fan sesi full RPM DE 🤣
o kadar yüksek çalıştırmıyom ki 3000 de falan kasa benden uzak olduğu için full açsamda sıkıntı olmaz

_AhmeT_-

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Pc İle Alakalı her şey Ve Yazılım

freygasm

80+ Gold
Bu soğutma ile Ryujin III aynı performansı veriyor birisi 360mm birisi 420mm kalite farkı ortada. Hatta TT 420mm, Ryujin III'ten daha kötü soğutma performansı sergiliyor.
Ryujin III piyasada alabileceğin en iyi soğutma, asetek 8. Nesil Pompa kullanıyor. Ama aralarında deli gibi fiyat farkı da var. İki önerim var ; Arctic alabilirsin (argb versiyonu da var), Galahad II Trinity performance alabilirsin. Ek olarak 2ay beklersen galahad II lcd çıkıyor, o da asetek 8. nesil pompa kullanıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Oğuz İlhan
Toplam bütçe ne kadar?
Bir de sizde kasa mevcut zaten.
Kasa ekran kartı hariç 90-95k çıkar ama dediğim gibi daha iyi performans verecek parçalar varsa artırırım bütçeyi.

Ryujin III piyasada alabileceğin en iyi soğutma
Ryujin III alıyorum hocam o zaman en iyisi olsun bu işlemcileri soğutamazsam bir anlamı yok.

freygasm

80+ Gold
Kasa ekran kartı hariç 90-95k çıkar ama dediğim gibi daha iyi performans verecek parçalar varsa artırırım bütçeyi.

Ryujin III alıyorum hocam o zaman en iyisi olsun bu işlemcileri soğutamazsam bir anlamı yok.
Sizin soğutmaya değil, en iyi soğutmaya ihtiyacınız var işiniz gereği. O yüzden mantıklı olan o.

Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Oğuz İlhan
Ryujin III piyasada alabileceğin en iyi soğutma, asetek 9. Nesil Pompa kullanıyor. Ama aralarında deli gibi fiyat farkı da var. İki önerim var ; Arctic alabilirsin (argb versiyonu da var), Galahad II Trinity performance alabilirsin. Ek olarak 2ay beklersen galahad II lcd çıkıyor, o da asetek 9. nesil pompa kullanıyor.
Ryujin III, 14900K ve 7950x3D işlemcilerde sorun çıkarır mı hocam? Güzel soğutma performansı verir mi bu modellerde?

Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Oğuz İlhan
Sizin soğutmaya değil, en iyi soğutmaya ihtiyacınız var işiniz gereği. O yüzden mantıklı olan o.
Anlayışınız için sağolun. Benim yaptığım iş bu dolayısıyla buraya yatırım yapıyorum. Farklı bir forumda öneri istiyorum, bütçe sınırı yok diyorum. Adam 14900K için gelip thermaltake 240mm öneriyor fiyat uygun olsun diye..

freygasm

80+ Gold
Ryujin III, 14900K ve 7950x3D işlemcilerde sorun çıkarır mı hocam? Güzel soğutma performansı verir mi bu modellerde?
All in one, yani custom olmayan sıvı soğutmalarda alabileceğiniz en tepe modeller bu listede asetek 8. nesil pompa kullanan modeller. Asetek tamamen kendini soğutmaya adamış bir firma, uzun ömürlülüğü ve stabilitesiyle biliniyor. Bu liste haricinde bir de arctic var ; o da kendi özel pompasını kullanıyor ve o da çok başarılı bir model. Normalde oyun oynayan veya default non oc sistem kullanan birine önermem ama dediğim gibi amacınız farklı. Eğer bütçede sıkıntı yok ise custom yoluna bile gidilebilir 18-20k. aralığında vs. Sorunuza gelecek olursam 7950x3Dyi o soğutucu soğutamazsa kimse soğutamaz. Amd 7. Nesil intel 13-14kadar ısınmıyor. İntelde 95-100 derecelerde çaylarken 7. Nesil amd de 85-90 derece r23 testleri. Korkmanız gereken bir durum yok, throttlea yakın bile olmaz sıcaklıklar.

Anlayışınız için sağolun. Benim yaptığım iş bu dolayısıyla buraya yatırım yapıyorum. Farklı bir forumda öneri istiyorum, bütçe sınırı yok diyorum. Adam 14900K için gelip thermaltake 240mm öneriyor fiyat uygun olsun diye..
İyi bir sistemin anahtarı ; stabilite :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yilmaz Candelen
All in one, yani custom olmayan sıvı soğutmalarda alabileceğiniz en tepe modeller bu listede asetek 8. nesil pompa kullanan modeller. Asetek tamamen kendini soğutmaya adamış bir firma, uzun ömürlülüğü ve stabilitesiyle biliniyor. Bu liste haricinde bir de arctic var ; o da kendi özel pompasını kullanıyor ve o da çok başarılı bir model. Normalde oyun oynayan veya default non oc sistem kullanan birine önermem ama dediğim gibi amacınız farklı. Eğer bütçede sıkıntı yok ise custom yoluna bile gidilebilir 18-20k. aralığında vs. Sorunuza gelecek olursam 7950x3Dyi o soğutucu soğutamazsa kimse soğutamaz. Amd 7. Nesil intel 13-14kadar ısınmıyor. İntelde 95-100 derecelerde çaylarken 7. Nesil amd de 85-90 derece r23 testleri. Korkmanız gereken bir durum yok, throttlea yakın bile olmaz sıcaklıklar.

İyi bir sistemin anahtarı ; stabilite :)
Ama thermal throttle limitleri de farklı değil mi bu iki işlemcinin, amd throttle a 90 da girerken intel 100 de giriyor diye yazıyorlar.

Top Bottom