Neler Yeni

RTX 4090 SİSTEM TOPLAMA

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yilmaz Candelen
Hocam şimdi anladığım kadarı ile 14900K daha iyi bir işlemci ama daha yüksek sıcaklıklara ulaşıyor. Yüksek sıcaklık performansa doğrudan etki ettiği için soğutabilmek önemli. Ryujin III aldım bu soğutma ile ikisinde de sorun olmayacağı söyleniyor. Kararsızım sizce hangisini tercih etmeliyim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kasayı çok önceden satın aldım dostum Hyperion modeli
Mesaj otomatik birleştirildi:

Donanım Arşivi YouTube kanalında 14900K için silikon israfı adında video var :D Ayrıca AMD tercih edersem default ayarlarda kullanmamam gerekiyormuş hiç anlamadığım ayarlar var.
Ben yakin zamanda PC toplama isimi tamamladim ve tercihimi 14700k olarak yaptim. Suan icin 2k max ayalarlarda oydadigim oyunlarda islemcim maximum 64 dereceyi gordu. Sogutma icin lianli galahad II 360 kullaniyorum ve kontak frame i aldim. benchmark zimbirtisinda(cinebench23 de) da throttle olmadan gayet iyi degerler elde ettim max 87 derece gormustu onda da.

karar yine size kalmis ben 14700k yi cuzdanim ona el verdigi ve 14900k dan inanilmaz farki olmayacagini dusundugum icin sectim. hatta aldigim hafta 12k ya 7800x3d vardi yine de intel tercih ettim cunku sadece oyun icin kullanmiyor olacagim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Oğuz İlhan
Ben yakin zamanda PC toplama isimi tamamladim ve tercihimi 14700k olarak yaptim. Suan icin 2k max ayalarlarda oydadigim oyunlarda islemcim maximum 64 dereceyi gordu. Sogutma icin lianli galahad II 360 kullaniyorum ve kontak frame i aldim. benchmark zimbirtisinda(cinebench23 de) da throttle olmadan gayet iyi degerler elde ettim max 87 derece gormustu onda da.

karar yine size kalmis ben 14700k yi cuzdanim ona el verdigi ve 14900k dan inanilmaz farki olmayacagini dusundugum icin sectim. hatta aldigim hafta 12k ya 7800x3d vardi yine de intel tercih ettim cunku sadece oyun icin kullanmiyor olacagim.
En doğrusunu yapmışsınız. Ben 7950X3D aldım, 2024 yılında AMD yeni işlemcilerini satışa sunduğunda geçmeyi düşünebilirim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
968,801
Üyeler
153,124
Son üye
Keen
Top Bottom