Neler Yeni

İnceleme Rush RM84 Topaz Mouse İnceleme

G.O.A.T.

80+ Platinum
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,251
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
NBA
Herkese Selamlar. Bugün Yaklaşık 1 Aydır Aktif Olarak Kullanmakta Olduğum Rush'ın RM84 Topaz Adlı Mouse'unun İncelemesini Yapmaya Karar Verdim. Umarım Bu Fiyat Bandında Mouse Arayan Arkadaşlarıma Yardımcı Olur.

1)

TASARIM:

Tasarım Olarak Rush Biraz Rival 600 Taklidi Bir Mouse Yapmış, Bu İki Mouseun Görseline Bakılınca Açıkça Anlaşılıyor Zaten. RGB'leri, Parmak Destekleri ve Komple Yüzünü Gerçekten Benzetmişler. RGB'ler Dedim Biraz Onlardan Bahsedeyim, RGB'lerin Alt Bölgelerinde Bir Hata Var ve Bu Galiba Hepsinde Var. Çünkü Aynı Mouse'dan Ben ve Kardeşim De Kullanıyor. Ben İlk Başlarda Sadece Bende Olan Bir Şey Zannetmiştim Ama MAALESEF Ki Değilmiş. Aşağıda Da Göreceğiniz Üzere RGB LED'lerini ve Scroll Tuşu+Logoyu Yeşil Yapmama Rağmen Mavi Yanıyor. Bu RGB LED'lerinin Hatası.

Ekran görüntüsü 2020-11-05 213415.png
Ekran görüntüsü 2020-11-05 213358.png

2)
KONFOR:
Konfor Açısından Mouse'umuzun Yanında İki Adet Parmak Destek Kombinasyonu Gelmekte. Mıknatıs İle Mouse'a Bağlanan Bu Parmak Desteklerini Çıkarıp Takması Gerçekten Kolay Bu Konuda Rush'ın İyi İş Çıkarmış Olduğunu Söyleyebilirim. İlla Kombinasyon Olarak Kullanmaya Gerek Yok Elbette Fakat İki Grup Halinde Geliyor ve Benim Önerim Aparatları Karıştırmayın Çünkü Geldiği Şeklin Biri Olmazsa Diğeri Elinize Uyacaktır Diye Tahmin Ediyorum. Aşağıya İki Kombinasyonun Resmini Bırakıyorum, Hangisi Hoşunuza Giderse Artık :)
IMG_20201105_213422[1].jpg
IMG_20201105_214936[1].jpg

Görmüş Olduğunuz Üzere Üstteki Resimde Mouse Ciddi Anlamda Genişliyor. Elinizin Ebatları Büyükse Üstteki Resim Gibi Kullanmanız Önerim Olacaktır, Aynı Şekilde Eli Küçük Arkadaşlar Da Diğer Şekilde Kullanabilir. Ama Bence Üstteki Geniş Aparat Eli Küçükler İçin De Kullanılabilir. Ayrıca Mouse'un Üst Yüzü De Ele Oturacak Şekilde Tasarlanmış, Herhangi Bir Rahatsız Edici Yönü Yok.

3)
OYUN DENEYİMELRİM:

Oyun Deneyimlerime Gelecek Olursak Sensör Konusunda Şu Ana Kadar Ne Kardeşim Ne Ben Hiçbir Sorunla Karşılaşmadık. Ne Kadar Kaliteli Bir Sensör Bilemem Ama Oyunlarda Sıkıntı Çıkarmıyor Her Türlü Ani Dönüşünüze Duyarlı ve Hızlı Bir Şekilde Tepki Veriyor. Bu Konuyu Burada Sonlandırıyorum Başka Atladığım Detay Varsa Lütfen Aşağıda Belirtin.

4)
MALZEME KALİTESİ:

Evet Geldik EN CAN ALICI VE SON MADDEMİZE, Malzemenin Kalitesi Ne Alemdeymiş Bakalım. Konuya Kablodan Başlamak İstiyorum, Kablomuz Gayet Korunaklı ve Kaliteli Bir Örgüyle Kaplı Ki Bunun Önemini Hepimiz Biliyoruz. Sadece Kablo Bana Biraz İnce Gibi Geldi, Ama Bükülme, Kırılma vs. Olacağını
Zannetmiyorum Çünkü Örgümüz Sert Ve Sağlam.

IMG_20201105_221724[1].jpg

Örgüyü Az Çok Bu Şekilde Gösterebilirim. Sert ve Sağlam Bir Dokusu Var ve Sıkıntı Çıkaracağını Zannetmiyorum.
İkinci Olarak Parmak Destek Aparatlarımızdan Bahsedeyim, Aparatlar İnce Plastikten Yapılma, Mouse Üzerinde Olanların Kırılacağını Hiç Zannetmiyorum Fakat Yedek Olanları Mümkünse Kutunun İçinde Saklayınız Çünkü Küçük Bir Baskıyla Bile Kırılacak Gibi Duruyorlar.

IMG_20201105_222545[1].jpg

Bu Şekilde De Aparatlarımızın Plastiğinin İnceliğini İyi Kötü Göstermeye Çalışayım. Parmak Desteklerimizin Resimde Görünen Tırtıklı Bölümü De Aynı Şekilde Plastik Bunu Da Belirtmeden Geçmeyeyim.

Parmak Desteklerimizden De Sonra Gelelim Mouse'umuzun Kendisine. Mouse'un "Sensörün Bulunduğu Alt Kısım Hariç" HER TARAFI Plastik. Ama Öyle Kalın Sağlam Değil İnce ve Dayanıksız Bir Plastik. Tabi Mouse'a Elimle Bastırırsam Kırar Mıyım Elbette Hayır O Kadar Kırılgan Değil. Sağ ve Sol Tıkların Minik Bir Bölümü Mouse'un İlerisinde Kalıyor O Kısım Gerçekten Dayanıksız. Sağ ve Sol Tıklar Genel Olarak Mouse'un EN DAYANIKSIZ BÖLGESİ. Onun Dışında DPI Artırma Eksiltme Tuşlarımız Kırılgan Değiller Zaten Küçük Oldukları İçin O Kadar Da Baskıya Maruz Kalmıyorlar.

YANİ BU MADDEMİZİN ÖZETİ MOUSE'U YERE DÜŞÜRÜRÜM, SAKARIMDIR BİR YERLERE ÇARPABİLİR VEYA MOUSE'U BEN HOR KULLANIRIM DERSENİZ BU MOUSE'U AÇIK NET ÖNERMİYORUM.

5)
YAZILIM:

Driverımızın Zaten Üstte Birkaç Görselini Paylaşmıştım Burada Biraz Daha Detaylandıracağım, Açıkçası Driver Konusunda Bu Mouse'a KOCAMAN Bi
0
Verebilirim.
Driver Hayatımda Gördüğüm En Useless (Kullanışsız) Driver. Işık Efektlerini Ayarlamak Konusunda Olsun DPI Ayarları Konusunda Olsun Gerçekten BERBAT Bir Driverı Var. Görüntüleri Aşağıya Bırakıyorum.

Ekran görüntüsü 2020-11-05 213358.png

Driverımızın Ana Sayfası Bu Şekilde. Buradan Macro Atama İşlemlerinizi Gerçekleştirebiliyorsunuz.

Ekran görüntüsü 2020-11-05 225053.png

2.Sayfamızda DPI Ayarı Bölümü Bulunuyor. Buradan DPI'ınızı Kaç Yapacağınızı Seçip, O DPI Değerinde Scroll Tuşunun Ve Mouse'da Bulunan Rush Logosunun Rengini Ayarlayabilirsiniz.

Ekran görüntüsü 2020-11-05 225604.png

Son Sayfamızda İse RGB LED'lerimizin Ayarı Bulunuyor. Burada RGB Efektinizi, Renginizi, Efektin Hızını ve Parlaklığı Ayarlayabiliyorsunuz.

EVET BURADA İNCELEMEMİ SONLANDIRIYORUM. UMARIM FAYDASI OLMUŞTUR. GENEL BAKIŞ MANASINDA DA MOUSE'A BİR KARNE OLUŞTURACAK OLURSAM 2.5/5 BİR KARNE OLUŞTURURUM. O DA ŞU ŞEKİLDE:

1) TASARIM : NE + NE -

2) KONFOR : +

3) OYUN DENEYİMİ : +

4) MALZEME KALİTESİ : -

5) DRİVER : -

İyi Forumlar.

""Not: Buradan Bu İncelemenin İlhamını Veren @crazyreign e Teşekkürlerimi Sunuyorum. Sayesinde Bileklerimde Derman Kalmadı. ""

Minik bi edit : Mouse'un RGB'leri bozuldu ve driverdan ayarlanamıyor !

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,744
İsim
.

G.O.A.T.

80+ Platinum
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru