Neler Yeni

Yardım Rx 480 sürekli kapanma sürekli hata

MeoWSooN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Baver Çalışkan
Geçen hafta cuma günü ssd ve xigmatek vd924 ekran kartı soğutucusu aldim ekran kartım amd rx 480 4gb tek fanlı model olduğu için kasa içinde cehennemi yasiyordu önceden bugün ssd ve soğutucu elime ulaştı önceden rdr2 fln oynamıştım ama ekran kartı fazla isindigindan en fazla 10-20 dk dayanbiliyordum sonra çıkıyordum bugün ssd de geldiği için formatta attım ve ilk olarak furmark testine giridm furmark testine girince bilgisayar calismaya devam ediyor ve monitör den görüntü gidiyordu sonra bilgisayarı kapat at yapınca adrenalin software the version of amd software that you hava launched hatasi veriyor kısacası ekran kartinda yazilimsal olarak problem olduğunu düşünüyorum i3 12100 f islemci kullanıyorum ve zalman megafox 600 w 80 plus psu var

tkod

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Ahmet Salih Göksu
Geçen hafta cuma günü ssd ve xigmatek vd924 ekran kartı soğutucusu aldim ekran kartım amd rx 480 4gb tek fanlı model olduğu için kasa içinde cehennemi yasiyordu önceden bugün ssd ve soğutucu elime ulaştı önceden rdr2 fln oynamıştım ama ekran kartı fazla isindigindan en fazla 10-20 dk dayanbiliyordum sonra çıkıyordum bugün ssd de geldiği için formatta attım ve ilk olarak furmark testine giridm furmark testine girince bilgisayar calismaya devam ediyor ve monitör den görüntü gidiyordu sonra bilgisayarı kapat at yapınca adrenalin software the version of amd software that you hava launched hatasi veriyor kısacası ekran kartinda yazilimsal olarak problem olduğunu düşünüyorum i3 12100 f islemci kullanıyorum ve zalman megafox 600 w 80 plus psu var
ddu ile driverı silip eski bir driver yükleyip deneyin, bence donanımsal bir sorun var ekran kartı sahibi olacaksınız gibi

MeoWSooN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Baver Çalışkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ddu ile driverı silip eski bir driver yükleyip deneyin, bence donanımsal bir sorun var ekran kartı sahibi olacaksınız gibi
Defalarca denedim ve herşeyi denedim hiçbir şekilde çözülmedi bilgisayarcıya gitmeden önce eski soğutucuyu taktım son kez test edeyim derken eski haline döndü kart
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani problem donanımsal büyük ihtimal xigmatek soğutucu yüksek ihtimal birşeyi iletemiyor ama neyi bende çözemedim

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Peki neden undervolt yapmayı denemedin hiç yada araştırmadın ? :D

Tek fanlı 480 sıkıntı, 470 olsa neysede 480 sıkıntı.

MeoWSooN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Baver Çalışkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki neden undervolt yapmayı denemedin hiç yada araştırmadın ? :D

Tek fanlı 480 sıkıntı, 470 olsa neysede 480 sıkıntı.

Aynen öyle 480 sıkıntı zaten ama fiyatı da çok ucuzdu 1 ay önce 800 TL ye almıştım undervolt yapmayı da denedim dediğim gibi sorun büyük ihtimal soğutucuda undervolt yaptığımda da çalışıyor ama oyun furmark ve benzeri bir programa girince görüntü gidiyor

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Aynen öyle 480 sıkıntı zaten ama fiyatı da çok ucuzdu 1 ay önce 800 TL ye almıştım undervolt yapmayı da denedim dediğim gibi sorun büyük ihtimal soğutucuda

Doğru bir undervolt ile soğutmaya dair sorunun çözülmesi gerekir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
923,575
Üyeler
143,717
Son üye
Eren K
Top Bottom