Neler Yeni

Rx 580 mi GTX1650S Mi ?

KTimur

80+ Silver
En İyi Cevap
1
rx 580 8 gb vram kullanacak kadar güçlü bir kart değil ki ileride sorun yaşatır demişsin de 4+ vram kullanımına kadar ayar açarsan yeni oyunlarda kartın 60+ vereceğini sanmam
8 GB VRAM kullanacak kadar güçlü bir kart değil ne demek.Şu anda en yüksek ayarlarda güncel çıkan oyunların VRAM tüketimine bir bakmanızı öneririm ki alacak arkadaşımız sadece bu oyunları oynayacak değil ileriye dönük olarak 4GB VRAM'mi öneriyorsunuz gerçekten ?

Metro Exodus-
METRO.png

Lergoooon

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,872
İsim
Hüseyin Akbal
1650 Super. Bu arada dediğiniz özellik Ray Tracing özelliğine sahip RTX kartlarda oluyor.

owl.zfg

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,514
İsim
Mertcan
8 GB VRAM kullanacak kadar güçlü bir kart değil ne demek.Şu anda en yüksek ayarlarda güncel çıkan oyunların VRAM tüketimine bir bakmanızı öneririm ki alacak arkadaşımız sadece bu oyunları oynayacak değil ileriye dönük olarak 4GB VRAM'mi öneriyorsunuz gerçekten ?
Evet, kartın tek eksisi 4gb vrama sahip olması çünkü. Onun dışında artılarına bakarsak: Daha düşük TDP yüzünden daha soğuk çalışacak, daha stabil driverlere sahip ve oc potansiyeli çok yüksek 1650s açık ara daha mantıklı

ByEfe04

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,874
İsim
Efe Kıcır
Anlaşıldı Kusura bakma ama bir şey bilmiyorsun :D rx580 8gb vrami kullanamıyorki aşırı gereksiz sana şöyle diyim rx590 da 8gb vram i tam hak etmiyor sen sanıyorsunki 4gb vram üstü isteyen ayarlarda rx580 8gb vram sayesinde akıcı oynatacak hayır fps düşecek tabii ki 1650S ne kadar fps veriyorsa aşşağı yukarı o kadar fps verecek kartlar asla vram e bakarak alınmaz gücüne bakarak alınır performansına göre anladın mı ?

• Beğen
Reaksiyonlar: cici

KTimur

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Anlaşıldı Kusura bakma ama bir şey bilmiyorsun :D rx580 8gb vrami kullanamıyorki aşırı gereksiz sana şöyle diyim rx590 da 8gb vram i tam hak etmiyor sen sanıyorsunki 4gb vram üstü isteyen ayarlarda rx580 8gb vram sayesinde akıcı oynatacak hayır fps düşecek tabii ki 1650S ne kadar fps veriyorsa aşşağı yukarı o kadar fps verecek kartlar asla vram e bakarak alınmaz gücüne bakarak alınır performansına göre anladın mı ?
8GB VRAM kullandığı için daha akıcı oynatacak dediğim cümlelerimden nasıl çıkardınız acaba çok merak ettim.
''rx580 8gb vram sayesinde akıcı oynatacak hayır fps düşecek tabii ki'' bu cümleden sonra okumaya değer bir cevap olmadığı kesinleşti.Düşüncenize saygı duyarım.

arajmer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Abdullah Sayhan
Twitter
arajmer
8GB VRAM kullandığı için daha akıcı oynatacak dediğim cümlelerimden nasıl çıkardınız acaba çok merak ettim.
''rx580 8gb vram sayesinde akıcı oynatacak hayır fps düşecek tabii ki'' bu cümleden sonra okumaya değer bir cevap olmadığı kesinleşti.Düşüncenize saygı duyarım.
Boş yapmışsın. 8gb vram rx580 için gereksiz. Doldurabilecek bir kart değil.

ByEfe04

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,874
İsim
Efe Kıcır
dediğim şey aynen şu ''sanıyorsunki 4gb vram üstü isteyen ayarlarda rx580 8gb vram sayesinde akıcı oynatacak hayır fps düşecek tabii ki 1650S ne kadar fps veriyorsa aşşağı yukarı o kadar fps verecek'' hala anlamadığın nokta şu 8gb vram i var diye herhangi bir avantajı olmuyor dostum gerçekten bir şey bilmiyorsun galiba, kartın gücü ne kadarsa o kadar vram i verimli kullanır iki kartında aslında hak ettiği vram 6gb sen galiba şeycilerdensin bu kart 8gb bu kart 4 gb ozaman 8gb daha iyi :LOL: :LOL:

owl.zfg

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,514
İsim
Mertcan

ac bakmasanda olur AMD her zaman daha düşük FPS veriyor ama rdd2ye geçersen GTX 1650s aynı ayarlarda dhaa düşük vram kullanıyor, iki kartta aynı performansı veriyor ama frametime bakmanı istiyorum 1650s daha stabil kalıyor her zamanda daha stabil olacak

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,721
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
profil mesajları ve konu dışı
Ekran Alıntısı.PNG

power-maximum.png

her konuda 1650 super ve VRAM konusnu dert edenler buraya ve buraya bakabilir

CoD warzonede herhangi bir drop ya da takılma vs söz konusu değil isteyen internetten RX 580 testine bakabilir. :)

arajmer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Abdullah Sayhan
Twitter
arajmer
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

CoD warzonede herhangi bir drop ya da takılma vs söz konusu değil isteyen internetten RX 580 testine bakabilir. :)
Çok güzelsin be.

• Beğen

KTimur

80+ Silver
En İyi Cevap
1
dediğim şey aynen şu ''sanıyorsunki 4gb vram üstü isteyen ayarlarda rx580 8gb vram sayesinde akıcı oynatacak hayır fps düşecek tabii ki 1650S ne kadar fps veriyorsa aşşağı yukarı o kadar fps verecek'' hala anlamadığın nokta şu 8gb vram i var diye herhangi bir avantajı olmuyor dostum gerçekten bir şey bilmiyorsun galiba, kartın gücü ne kadarsa o kadar vram i verimli kullanır iki kartında aslında hak ettiği vram 6gb sen galiba şeycilerdensin bu kart 8gb bu kart 4 gb ozaman 8gb daha iyi :LOL: :LOL:
Bahsettiğiniz kişilerden değilim bir şey bilmediğimi düşünüyor olabilirsiniz tabi saygı duyarım.Anlatmak istediğimi tam olarak anlamadınız galiba.Oyunlar için artık 4Gb VRAM yavaş yavaş yetersiz kalmaya başladığı için alacak arkadaşımızda sadece bu yıl yada şu an için bizim ''yeni'' dediğimiz oyunları oynamyacak olduğu için hatta olurda bir kaç yıl sonraki çıkacak oyunları oynamak istediği zaman bir sıkıntı çekmesin.Ya ben sizi yanlış anlıyorum yada anlaşılamıyorum.İyi akşamlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Teşekkürler. (y)

• Beğen
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
990,288
Üyeler