Neler Yeni

Rx 6700 Vs Rtx 3060 Sistem Tercihi ?

Zultia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
Eyüp Aydin
Discord
𝑹𝑵𝑲𝒛𝒖𝒍𝒕𝒊𝒂#4595
6700xt FH5 te her şey Extreme deyken 10-11 GB Vram kullanıyor :D
Haydaaaaaaa 6700xt içinki geçerli bu her ekran karti içinmi o kadar vram kullanir
Mesaj otomatik birleştirildi:

kankam bende rx580 var pandemide aldım kartın çıkış yılını bile tam bilmiom anlıcan nerdeyse 3 yıldır kullanıom devamlı oynadığım oyunlarda hiç bi fps farkı yok

dlls açınca düşüyo galiba vram kullanımı emin değilim ama

donanım arşivinin videosu vardı 8 gb vram yeterlimi diye izle isyersen bi
Video ya bi bakacağım

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,227
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
RX 5500XT, 6600, 590 kullandım hepsini günde en az 10 saat falan kullanmışımdır sadece RX 590' da driver kurarken problem yaşamıştım. Kurarken kelimesini tekrarlıyım. Restart atınca düzelmişti daha da sorun yaşamadım büyük çaplı (Çökme donma gibi)

RX 5500XT veya 6600' de hiç sorun yaşamadık. Şuan 1070 var 3-4 tane ufak tefek sorun yaşadık ama bunlarda kafaya takılmaması gereken şeyler.

Benim asıl dert yakındığım şey Nvidia denetim masasının ne kadar ÇÖP olduğu. Evet açıkça çöp. 1 ayar değiştirirken uygulamanın üstü altı birbirine girer mi ya? Sırf o yüzden 1070' den geri 5500XT ye dönesim bile geliyor bazen

Transcontinental

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
581
İsim
Mahir
Valla Hata Almazsa Tadından yenmez Ama hergün hata Alır Veya Her Hafta 2 3 kez hata alırsa kudururum düşünsene oyuna tam kapılmışsın bi anda kapanıyo peki ben şimdi belki 3060ti sistem yakalarım diye soruyorum vram 8gb ya ileri dönemdeki oyunlar için sorun olurmu çünki şuan bile çoğu oyun 6 gb istiye biliyor
Belki 5-6 yıl sonra problem olabilir ama 2-3 sene içerisinde yeterli olması lazım 8gb nin.

Zultia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
Eyüp Aydin
Discord
𝑹𝑵𝑲𝒛𝒖𝒍𝒕𝒊𝒂#4595
https://www.gaming.gen.tr/urun/2063...-oc-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/ kankam senin alıcağın sistemle tek farkı anakart onuda 400 liraya aynısı yapabiliyosun bi düşün derim
Knk öbür sistemle arasindada 400 tl var ve öbur sistemin kasa ve psu su daha kaliteli ilk bunu almayı düşünmüştüm bende ama suan öbürünüde alamam çünki 125 tl farkli 1 tb ssd yapabiliyodum ssd stok tükenmiş onu beklicem başka sistem düşmezse ilerde ssd ile uğraşmak istemem

Zultia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
Eyüp Aydin
Discord
𝑹𝑵𝑲𝒛𝒖𝒍𝒕𝒊𝒂#4595
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Mücahit Uzunçam
500 gb kafi aslında kasa konusunua gelirsek kaliteli dedğin kasada üste sıvı soğutma tkaamıyosun maalesef

Zultia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
Eyüp Aydin
Discord
𝑹𝑵𝑲𝒛𝒖𝒍𝒕𝒊𝒂#4595
500 gb kafi aslında kasa konusunua gelirsek kaliteli dedğin kasada üste sıvı soğutma tkaamıyosun maalesef
Sıvı sogutma takıcak buyuklukte yer var aslinda ve o kadar gerekte yok hava sogutma yeterli olur o kasaya

Zultia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
Eyüp Aydin
Discord
𝑹𝑵𝑲𝒛𝒖𝒍𝒕𝒊𝒂#4595
Sıvı sogutma takıcak buyuklukte yer var aslinda ve o kadar gerekte yok hava sogutma yeterli olur o kasaya
Arkadaşlae Sizden Özür Diliyerek Söylüyorum Ama 3 Gündür Araştırıyorum Yani Halen Hedefim Düzgün Bi F/p Kasa Ama eğer adam akıllı bişey çıkmazssa 3060 alırım çıkarsa 3060 ti sistem alırım nedeni ise bu ekonomide para kolay birikmiyo bu işi şansa bırakamam yani performans kaybı olucak eyw ama ben bilgisayardan pek anlamayan biriyim en ufak kırılgan harekette amd nanay olabilir o yüzden nvidia tercih etmeye çalışıcam sizide yordum özellikle 6700xt de okuduğum kadariyla yani 6000 serisinde %50 şans eğer hata alan varsa hergün her hafta yiyo yada hiç hata dan haberi bile yok hiç bi sorun olmadan çalışıyo ben şanssız biriyim bu işi riske atamam çok iyi bi f/p amd kasa çıkmadığı sürece nvidia almaya çalışıcağım hakkınızı helal edin son bi yorumunuz varsa yazın okurum

Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Mücahit Uzunçam
AL AL AL AL AL AL AL AL

Top Bottom