Neler Yeni

rx 7900 GRE kasma sorunları

daimon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Huseyin
bi konuda yardıma ihtiyacım var.. daha öncesinde rtx 3080 kullanıyordum fakat daha yeni nesil bi karta geçmek istedim ve satarak Sapphire RX 7900 GRE ekran kartına geçtim..fakat stabil bi performans alamıyorum ve gerçekten insanın sinirlerini bozup pişman ediyor.. mesela fortnite 2k ultra ayarlarda oynuyorum hiç bi sorun yok fakat lol oynarken sürekli fps drop yiyorum.. veya ikinci monitörden bi film açıp TFT tarzı oyun oynamak istediğimde donmalar başlıyor sorunu çözemedim... sistem özelliklerim : ryzen 5 7500f işlemci . RxX 7900 GRE ekran kartı = 2x16 toplam 32 gb 6400 mhz ram.. msi 850 w gold psu .. asus tuf 360 mm sıvı sooğutma (sistemde herhangi bi ısınma sorunu yok)

xDark

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Umut Başkan
Driverlarınızı güncelleyin veya oyunları dikey eşitlemede oynayın daha yeni kart olduğu için bu tür problemler yaşayabilirsiniz diye düşündüm.İyi oyunlar.

daimon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Huseyin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Driverlarınızı güncelleyin veya oyunları dikey eşitlemede oynayın daha yeni kart olduğu için bu tür problemler yaşayabilirsiniz diye düşündüm.İyi oyunlar.
teşekkür ederim..driverlarımı yeni güncelledim dikey eşitleme açık oynuyorum..170 fps sabit

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
602
İsim
Ahmet Melih Alemdar
bi konuda yardıma ihtiyacım var.. daha öncesinde rtx 3080 kullanıyordum fakat daha yeni nesil bi karta geçmek istedim ve satarak Sapphire RX 7900 GRE ekran kartına geçtim..fakat stabil bi performans alamıyorum ve gerçekten insanın sinirlerini bozup pişman ediyor.. mesela fortnite 2k ultra ayarlarda oynuyorum hiç bi sorun yok fakat lol oynarken sürekli fps drop yiyorum.. veya ikinci monitörden bi film açıp TFT tarzı oyun oynamak istediğimde donmalar başlıyor sorunu çözemedim... sistem özelliklerim : ryzen 5 7500f işlemci . RxX 7900 GRE ekran kartı = 2x16 toplam 32 gb 6400 mhz ram.. msi 850 w gold psu .. asus tuf 360 mm sıvı sooğutma (sistemde herhangi bi ısınma sorunu yok)
Kart güçlü bir kart. Toplamaya çalıştığım sistem var şu an sende. İşlemci gücü düşük kaldığında FPS Drop olur.Acaba 7500F besleyemiyor mu ?

daimon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Huseyin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kart güçlü bir kart. Toplamaya çalıştığım sistem var şu an sende. İşlemci gücü düşük kaldığında FPS Drop olur.Acaba 7500F besleyemiyor mu ?
güçlü oyunlarrda denedim herhangi bi sorun yaşatmadı 2k ultra ayarlarda.. genel sıkıntı 2. monitörü kullanmaya başladığımda oluyor gibi sanki çözemedim

yolyordam35

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
666
İsim
Celal Smyrna
güçlü oyunlarrda denedim herhangi bi sorun yaşatmadı 2k ultra ayarlarda.. genel sıkıntı 2. monitörü kullanmaya başladığımda oluyor gibi sanki çözemedim
driver tam oturmamis anlasilan. yoksa tek monitorde oynarken sikinti yok anlasilan.

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
602
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Ya genellikle fps drop olayı işlemcinin zayıf kaldığında yadan ram kaynaklı sıkıntılarda olur. RAM testi yaptın mı diyeceğim ama güçlü oyunlarda sorun yaşamıyorum diyorsun.
7900 GRE hangisi var sende ? Yarın ben de sipariş vereceğim inşallah Sapphire Nitroyu

Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
emre kayış
Ben de 7800xt ile aynı sorunu yaşıyordum. Mouseum gm51. 10.000 olan örnekleme hızını 1000 değerine düşürdüm ve sorun çözüldü. Belki yardımcı olur.

Erncmdn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Eren CAMADAN
Ya genellikle fps drop olayı işlemcinin zayıf kaldığında yadan ram kaynaklı sıkıntılarda olur. RAM testi yaptın mı diyeceğim ama güçlü oyunlarda sorun yaşamıyorum diyorsun.
7900 GRE hangisi var sende ? Yarın ben de sipariş vereceğim inşallah Sapphire Nitroyu
kardeşim sapphire pure ile nitro arasında ne fark vardı ben anlamadım

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
602
İsim
Ahmet Melih Alemdar
kardeşim sapphire pure ile nitro arasında ne fark vardı ben anlamadım
Senin hangisini kullandığını merak ettim.
Nitro+ Sapphire nin en iyi soğutan modeli. Kasayı beyaz yapsaydım ben de Pure düşünüyordum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Senin sıcaklıklar nasıl 2k ultrada

daimon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Huseyin
sapphire pure bendeki

driver tam oturmamis anlasilan. yoksa tek monitorde oynarken sikinti yok anlasilan.
baştan temiz bi format atmam iyi olacak galiba

Senin hangisini kullandığını merak ettim.
Nitro+ Sapphire nin en iyi soğutan modeli. Kasayı beyaz yapsaydım ben de Pure düşünüyordum

Senin sıcaklıklar nasıl 2k ultrada
2k ultrada 65 70 derece arasında geziyor ağır oyunlarda..70 üstüne cıkmıyor..sessizlik olarakta beni tatmin etti

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
602
İsim
Ahmet Melih Alemdar
sapphire pure bendeki

baştan temiz bi format atmam iyi olacak galiba

2k ultrada 65 70 derece arasında geziyor ağır oyunlarda..70 üstüne cıkmıyor..sessizlik olarakta beni tatmin etti
Gule gule kullan.7800xt alacaktım aslında. Bi tık daha iyi Gre. Beyaz çok tatlı aslında beyaz sistem kursam. Nasip olursa nitro siparişini vereceğim tek eksik bu kaldı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
920,555
Üyeler
142,748
Son üye
Wadaaa
Top Bottom