Neler Yeni

Rx 7900 XT vs Rx 7900 XTX

mr.mario

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Barış Tercan
Teknoloji olarak pek geride kalmassın. Ray tracing özelliği nasıl dersen 2. RTX kartımdayım, RT yi bir kaç oyunda kullandım ve CP 2077 yani RT nin en güzel gözüktüğü bir oyunda bile o kadar lazım değil.

Ray tracing çok lazım bir teknoloji değil benim görüşüm, zaten bu yüzden DLSS teknolojisine abandı Nvidia çünkü daha çok ilgi gördü. Malum fazla FPS daha mühim kullanıcılar için.

AMD de gereken cevabı vermeye başladı ve devam edicektir, FSR 3.1 güzel deniyor

Teknoloji olarak pek geride kalmassın. Ray tracing özelliği nasıl dersen 2. RTX kartımdayım, RT yi bir kaç oyunda kullandım ve CP 2077 yani RT nin en güzel gözüktüğü bir oyunda bile o kadar lazım değil.

Ray tracing çok lazım bir teknoloji değil benim görüşüm, zaten bu yüzden DLSS teknolojisine abandı Nvidia çünkü daha çok ilgi gördü. Malum fazla FPS daha mühim kullanıcılar için.

AMD de gereken cevabı vermeye başladı ve devam edicektir, FSR 3.1 güzel deniyor.
AMD ona göre bir güncelleme yapar sanırım eski kartlara da yapabiliyor diye biliyorum dlss güzel mevzu evet bu yüzden nvdia ya dönmeye gerek var mı zaten bu fiyatta maks 4070 ti yada ikinci el 3090 falan alırım sanırım

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
AMD ona göre bir güncelleme yapar sanırım eski kartlara da yapabiliyor diye biliyorum dlss güzel mevzu evet bu yüzden nvdia ya dönmeye gerek var mı zaten bu fiyatta maks 4070 ti yada ikinci el 3090 falan alırım sanırım

Yani DLSS ve Frame gen gibi, FSR ve Frame gen var işte. Yaygınlaşıyor oda.

mr.mario

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Barış Tercan
kral neden nvdia düşündüğünü açıklar mısın rica etsem
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ray tracing pek bir artısı yok ben kullandım. DLSS benzeri FSR var zaten AMD'de. Nvidia en büyük avantajı yazılımın iyi olması. AMD sıkıntı çıkarabiliyor. Saf güç daha önemli.
Çok teşekkür ettim eyvallah

Kral çok sağol sanırım rx 7900 XT Alicam linkteki kartı yanına da r7 7800 x3d koyarım sanırım

M.A.Y. ama zenci

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,859
İsim
İsim İSİMOĞLU
4K kullanacaksan köy paraya 7900 XTX al.

AFMF 🔥🔥🔥

mr.mario

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Barış Tercan

M.A.Y. ama zenci

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,859
İsim
İsim İSİMOĞLU
Kankam 2 k da oynamayı düşünüyorum 4k monitör şuan beni üzer 😁😁
30K gpu okey, 4K monitör değil mi? Değişik...

7900 XT gayet yeterli o zaman. İşlemci yükseltebilirsiniz.

mr.mario

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Barış Tercan
30K gpu okey, 4K monitör değil mi? Değişik...

7900 XT gayet yeterli o zaman. İşlemci yükseltebilirsiniz.
Hocam sana katılıyorum ama 4 k için atıyorum 4080 ekran kartı alsam en az 40 k vericem 7900 xtx de o civarlarda birde 20 k monitöre versem işin içinden çıkamam sanırım işlemci ryzen 7800 x3d düşünüyorum

Hocam sana katılıyorum ama 4 k için atıyorum 4080 ekran kartı alsam en az 40 k vericem 7900 xtx de o civarlarda birde 20 k monitöre versem işin içinden çıkamam sanırım işlemci ryzen 7800 x3d düşünüyorum
Rx7900 XT şuan 27 ye falan alabiliyorum 7 k ya da 2k monitör düşünüyorum

M.A.Y. ama zenci

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,859
İsim
İsim İSİMOĞLU
İşlemciyi 7700 e falan dusurebilirsin.

Rx7900 XT şuan 27 ye falan alabiliyorum 7 k ya da 2k monitör düşünüyorum

4K zevki bambaşka

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Merhabalar yakında bir sistem toplayacağım Allah izin verirse rx 7900 XT yada xtx düşünüyorum ama arada şuanda sanırım 10 k fiyat farkı var değer mi sizce birde genelde hikayeli oyunlar oynamayı düşünüyorum god of War cof assasins Creed gibi bu tarz oyunlarda saf güç mü yoksa teknoloji mi seçmeliyim ama burada kafam karışıyor dlss ray tracing ışın izleme ne kadar fark eder nvdia ya mi dönmeliyim bu fiyat bareminde maksimum 4070 ti falan düşünebilirim sanırım sizce hangi kartı seçmeliyim yardımcı olursanız sevinirim
Açıkçası yakın fiyata 4080 Süper varken 7900XTX almayı mantıklı bulmuyorum. Aynı şekilde 7900XT fiyatlarına da rahatça 4070 Ti Süper bulunabiliyor. Güncel olarak AMD kullanıcısıyım ama o bütçelerde tercih etmem şahsen.

DLSS3 bazı oyunlarda kritik öneme sahip, ek olarak Nvidianın RTX performansı DLSS olmadan bile çok daha iyi.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,453
İsim
Hacı
Yani sizce 10 k fiyat farkına değer mi

Sizde sanırım aynı kartı kullanıyorsunuz yanlış mı hatırlıyorum
Fiyat farkına değmez XT alın.

Saturn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
590
İsim
Ramazan Yiğit Demir
kral neden nvdia düşündüğünü açıklar mısın rica etsem

Çok teşekkür ettim eyvallah

Kral çok sağol sanırım rx 7900 XT Alicam linkteki kartı yanına da r7 7800 x3d koyarım sanırım
bilmiyorum hocam ya yılların markası güven oluşturdu bir kere içimizde o bütçelerde ekran kartı alacak olsam nvidia alırdım büyük ihtimalle

mr.mario

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Barış Tercan
İşlemciyi 7700 e falan dusurebilirsin.

4K zevki bambaşka
Açıkçası yakın fiyata 4080 Süper varken 7900XTX almayı mantıklı bulmuyorum. Aynı şekilde 7900XT fiyatlarına da rahatça 4070 Ti Süper bulunabiliyor. Güncel olarak AMD kullanıcısıyım ama o bütçelerde tercih etmem şahsen.

DLSS3 bazı oyunlarda kritik öneme sahip, ek olarak Nvidianın RTX performansı DLSS olmadan bile çok daha iyi.
Hocam herkes başka bir şey söylüyor valla yani 4080 mevzusuna katılıyorum fiyatları yakın xtx alcak olsam 4080 alırdım ama kimisi de kas gücü uzun vadede daha önemli AMD de güncelleme gönderiyor yakında o da güzel bir dlss optimizasyonu yapar rakip çıkar diyor yani 2k yada 4 k da 4070 in vrami nin yetersiz olacağını söylüyorlar senin fikirlerine de katılıyorum ama kafam karışıyor işte

bilmiyorum hocam ya yılların markası güven oluşturdu bir kere içimizde o bütçelerde ekran kartı alacak olsam nvidia alırdım büyük ihtimalle
Eyvallah hocam sağol

Fiyat farkına değmez XT alın.
Bende öyle düşünüyorum hocam da herkes başka bir şey söylüyor kafam karışıyor genelde hikayeli oyunlar oynayacağım o yüzden vram de önemli dlss falan da biraz görüntüyü çamur yapıyor bence ne kadar iyi de olsa

Lorx61

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
220
İsim
Kadir
Merhabalar yakında bir sistem toplayacağım Allah izin verirse rx 7900 XT yada xtx düşünüyorum ama arada şuanda sanırım 10 k fiyat farkı var değer mi sizce birde genelde hikayeli oyunlar oynamayı düşünüyorum god of War cof assasins Creed gibi bu tarz oyunlarda saf güç mü yoksa teknoloji mi seçmeliyim ama burada kafam karışıyor dlss ray tracing ışın izleme ne kadar fark eder nvdia ya mi dönmeliyim bu fiyat bareminde maksimum 4070 ti falan düşünebilirim sanırım sizce hangi kartı seçmeliyim yardımcı olursanız sevinirim
Nvidia al hem özellik olarak hemde performans ve ısı değeri olarak ve fiyat farkı olarak o paraya amd değer mi bilemiyorum

Top Bottom