Neler Yeni

Çözüldü✓ Rtx 4080s ve 7800x3d kaç yıl idare eder?

Clocker90

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
C-Locker
15yıl hayal hocam 4090 7950x3d o kadar gider belki gitmez
15. yıl öncesinin en iyi işlemcisi ve ekran kartını hayal edin hocam 1. nesil i7 vardı o zamanlar. Şuan beş para etmez durumda youtube 4k video bile açamaz. O dönemin en iyi kartları 1 gb 256 bit kartlardı gt9800 falan sanırım. Bugün alınan en iyi sistem 10 yıl sonra çıkan bir oyunu düşük ayarlarda az çok idare edebilir. En iyisi bile 5-6 sene tatmin edici performans verir max 7-8 seneye çöp olur

hashasii

80+
15. yıl öncesinin en iyi işlemcisi ve ekran kartını hayal edin hocam 1. nesil i7 vardı o zamanlar. Şuan beş para etmez durumda youtube 4k video bile açamaz. O dönemin en iyi kartları 1 gb 256 bit kartlardı gt9800 falan sanırım. Bugün alınan en iyi sistem 10 yıl sonra çıkan bir oyunu düşük ayarlarda az çok idare edebilir. En iyisi bile 5-6 sene tatmin edici performans verir max 7-8 seneye çöp olur
Hocam 15 yılla 8 yıl bir mi 15 yıllık işlemciden 4k beklenir mi hiç bizim 13 yıllık emektar şuan basit oyunları açıyo oyun çeşitliliği çoğaldı çok sıkıntı çıkcağını sanmıyorum 8 yılda

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,265
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Dostum 10 yıla kim öle kim kala. 10 yıl yaşarsan PC yi değiştirecek parayı da bulursun zaten. 10 yıl hiçbir teknolojik ürün gitmez. Sürekli yeni şeyler çıkıyor. Bir noktada zamana yenik düşecek ve modern alternatifi ile değiştirmen gerekecek. 7700xt 1080p için çok güçlü bir kart zaten. Çok uzun süre götüreceğinden şüphe yok.

hashasii

80+
Beklentine göre durum değişir. Kimine 1080p ultrada 60 fps yetmez. Kimine 720p en düşük ayarda 30 fps yeter.
Ben bunca yıl sürünmüşüm millet 2k diyor 4k diyor bana 1080p cennet gibi geliyo fps için her türlü ayarıda kısarım o yüzden 20 30klık bi sistem yeterde artar gibi 7 8 yıl
Mesaj otomatik birleştirildi:

İ5 4200u - gt 740m 6gb ram de ark oynadım ayarları rezil hale getirip o yüzden sıkıntı yok hocam😉😄

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,992
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
Ben bunca yıl sürünmüşüm millet 2k diyor 4k diyor bana 1080p cennet gibi geliyo fps için her türlü ayarıda kısarım o yüzden 20 30klık bi sistem yeterde artar gibi 7 8 yıl
Şimdikiler lükse düşkün. Benim eskiden 800x600 çözünürlükte oyun oynamışlığım oldu.

Clocker90

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
C-Locker
Hocam 15 yılla 8 yıl bir mi 15 yıllık işlemciden 4k beklenir mi hiç bizim 13 yıllık emektar şuan basit oyunları açıyo oyun çeşitliliği çoğaldı çok sıkıntı çıkcağını sanmıyorum 8 yılda
7950x3d 4090 15 yıl götürür o zaman diye yazan arkadaşa istinaden yazdım bu yorumu hocam.

Zerkavizs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Ahmet Demir
Instagram
@Zerkavizs
Tam olarak böyle düşünüyorum içime su serptin 😄

Dediğiniz işlemci derken 7500fden bahsediyoru dimi?
Aynen "dediğiniz ekran kartı ile işlemci" diye bahsettiğimi "7700XT ile 7500F" için dedim.

2000-2017 arası teknolojisinin gelişiminin gelecek senelerde idare etmesiyle, yüksek teknolojinin 10 sene götürüp götürmeyeceği konusunu bir mi tutuyorsun? Mantıklı mı sence? Dediğin "1gb'lik kartlar" bu sektrörün açılışıydı. Sektör çok değişti, artık öyle bir noktaya gelindi ki şimdiki durumun 10 katı gibi bir gelişmeyi eskisi gibi aynı sürelerde elde etmek imkansız. Yani değişimler artık daha az ve kademeli olmak zorunda. Çünkü zaten çok yüksek bir teknoloji noktasındayız. Lütfen teknolojiyi, markaları, piyasayı takip etmeden yorum yapıp insanların kafasını karıştırmayın.

Son düzenleme:

Clocker90

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
C-Locker
Aynen "dediğiniz ekran kartı ile işlemci" diye bahsettiğimi "7700XT ile 7500F" için dedim.

2000-2017 arası teknolojisinin gelişiminin gelecek senelerde idare etmesiyle, yüksek teknolojinin 10 sene götürüp götürmeyeceği konusunu bir mi tutuyorsun? Mantıklı mı sence? Dediğin "1gb'lik kartlar" bu sektrörün açılışıydı. Sektör çok değişti, artık öyle bir noktaya gelindi ki şimdiki durumun 10 katı gibi bir gelişmeyi eskisi gibi aynı sürelerde elde etmek imkansız. Yani değişimler artık daha az ve kademeli olmak zorunda. Çünkü zaten çok yüksek bir teknoloji noktasındayız. Lütfen teknolojiyi, markaları, piyasayı takip etmeden yorum yapıp insanların kafasını karıştırmayın.
Şimdi kardeşim öncelikle teknolojiyi, markaları, piyasayı senden çok daha iyi bildiğimi senin şu mesajını okuyan ve benim bu konuda yazdığım cevapları okuyan bir insan çok net bir şekilde anlayacaktır. Öncelikle sana biraz örnekler vereyim. İlk telefon, ilk televizyon, ilk araba çıktığında insanlar bu teknolojinin geldiği son nokta daha ilerisi olamaz diyorlardı. Keza ilk akıllı telefon çıktığında da acaba bundan daha fazla ne yapılabilir düşünülüyordu. Değişimler kademeli ve daha az olmak zorunda demişsin, çok yüksek bir teknoloji noktasındayız yazmışsın. Son derece yanılıyorsun. Artık icat edilecek birçok şey zaten icat edildiği için insanoğlu varını yoğunu mevcut olanı geliştirmeye, ar-ge yapmaya harcıyorlar. Ayrıca artık yapay zekanın da desteğiyle geçmişe kıyasla çok daha fazla ilerleme kat edeceğimiz düşüncesinde eminim ki bu forumda birçok arkadaş benimle hemfikirdir. Gelelim asıl konuya ben arkadaşa 10 yıl öncesinin sisteminin bugün neler yapabildiğini düşünerek, bu günün sisteminin 10 yıl sonra neler yapabileceğini kıyaslayarak 10 yıl sonra bugün satın almış olduğu sistemin az çok hangi noktada olabileceğinin orantısını kurarak örnek vermeye çalıştım. Sağdan soldan okuduğun yerli yersiz bilgilerle beynini doldurmuşsun, gelip bana burada ön yargıyla benim insanların kafasını karıştırdığımı iddia edemezsin. Böyle bir teknoloji çağında nasıl bu kadar cahil kalabiliyorsun pes doğrusu.
Ayrıca sana başka cevap yazmayacağım, zira "Cahil insan her sözünde kendini aklar, Alim insan her sözünde kendini yoklar".

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Okan türk
7800x3d dışında çoğu bileşenlerinin aynı hayırlı olsun ne kadara topladın sistemi

hardbroman

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
621
İsim
Mirhan Yalçın
Top Bottom