Neler Yeni

Çözüldü✓ Ryzen 5 5500 bu kadar isinmasi normal mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Hamza Ural
Pcyi yaklasik 10 ay once aldim sicaklik degerlerini hic kontrol etmiyordum 1 hafta once cpu sicakligini ilk kez kontrol ettim ve farcry 5 oyununfa 85 derece oldugunu gordum sistem ryzen 5 5500 rtx 3060.bu degerleri fark edince macun degisimi yaptim fakat degerler ayni sizce normal mi.stok fan kullaniyorum

ugurkolasin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Uğur
stok fanda ve işlemci ağırlıkli oyunlarda sıcaklık normal kabul edilebilir pbo ayari biosta açık mi

Oriencc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
At
Pcyi yaklasik 10 ay once aldim sicaklik degerlerini hic kontrol etmiyordum 1 hafta once cpu sicakligini ilk kez kontrol ettim ve farcry 5 oyununfa 85 derece oldugunu gordum sistem ryzen 5 5500 rtx 3060.bu degerleri fark edince macun degisimi yaptim fakat degerler ayni sizce normal mi.stok fan kullaniyorum
Değerler normal değil ya termal macun kalitesiz veya kasa hava akışı çok kötü 75-78 geçmemesi gerekiyor stok fanda olsa

baranngk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
baran gök
Değerler normal değil ya termal macun kalitesiz veya kasa hava akışı çok kötü 75-78 geçmemesi gerekiyor stok fanda olsa
bence bu yaz ayında geçmesi normal stok fanla 1 saat bile kullanılmaz ben iyi bi kule tipi alıp kurtuldum

Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Emre
hocam aynı sorunu bende yaşıyor(dum) şuan yaşamıyorum gibi bir şey 80 derecelere kadar çıkıyodu stok fan kullanıyorum kasayı 3 yıl önce aldım hiç temizlemedim o stok fanı temzileyince 60 65 civarlarına düştü hiç ısınmıyor temizlemeyi deneyebilirsiniz

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Hamza Ural
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam aynı sorunu bende yaşıyor(dum) şuan yaşamıyorum gibi bir şey 80 derecelere kadar çıkıyodu stok fan kullanıyorum kasayı 3 yıl önce aldım hiç temizlemedim o stok fanı temzileyince 60 65 civarlarına düştü hiç ısınmıyor temizlemeyi deneyebilirsiniz
Benim de aklima o geldi cunku fani takarken kafama cok takmadim ama stok fanin ic kismi baya tozlu duruyordu sence neyle temizleyebilirim ve stok fani cikarmak gerekirmi cunku cikarirsam macunu yenilemem gerekiyor sanirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Macun a kalite

Ve kasa hava akisi iyi

bence bu yaz ayında geçmesi normal stok fanla 1 saat bile kullanılmaz ben iyi bi kule tipi alıp kurtuldum
1 saat bile kullanilmaz cok abarti olmus sanki

Oriencc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
At
Benim de aklima o geldi cunku fani takarken kafama cok takmadim ama stok fanin ic kismi baya tozlu duruyordu sence neyle temizleyebilirim ve stok fani cikarmak gerekirmi cunku cikarirsam macunu yenilemem gerekiyor sanirim

Macun a kalite

Ve kasa hava akisi iyi

1 saat bile kullanilmaz cok abarti olmus sanki
Eline saç kurutma makinesini al soğuk modda aç işlemci fanının üzerine tut tüm tozlar çıkar üzerinden ıslak mendille geç sonra peçeteyle kurut

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Hamza Ural
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eline saç kurutma makinesini al soğuk modda aç işlemci fanının üzerine tut tüm tozlar çıkar üzerinden ıslak mendille geç sonra peçeteyle kurut
Peki fani islemcinin uzerinden cikartmams gerek varmi

CrancyLynx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
203
İsim
Yunus Emre Arslan
aynı koşullarda 85 90 gördüğüm oldu normal bence

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Gorkem Yavuz
85 yine iyi şükret. 5600 olsa 95-100 dereceleri görürdün.

Sence tehlikeli midir bu sicakliklarda kullanmak
85-86 limit. Daha üzerinde seyrederse sıcaklıklar kule tipi şart olur.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
970,251
Üyeler
153,358
Son üye
teofewıf ewoe
Top Bottom