Neler Yeni

Ryzen 5 5600 işlemci için ARGB 360mm sıvı soğutma

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Mesajta ufak bir kinaye var gibi :kekw: Şuan kendisinden ucuz AK620'nin gerisinde kalıyor, yurtdışında hava soğutma marketi baya kızıştı bizde olmayan değişik modeller var onlar bile NH-D15'e gölge düşürüyor. Yabancı teknoloji forumlarında incelemelerde konuşulmaya başladı, özellikle hem intel hem amd mimari değiştirdiği için zarın içerisindeki çekirdeklerin konumu, intel işlemcilerin fiziksel olarak uzaması vs yüzünden NH-D15'in eski yapısı tam hakkını veremiyor. Yoksa NH-D15 hala kraldır, geçen seneye kadar ben de kullanıyordum. Ama şuan Noctua soğutucu alacak olsam revize edilmiş versiyon çıkana kadar beklerim
Yok hayır baya ciddiyim, arkadaş sıvı 10k hava 1k da olsa gidip sıvı alacağım dedi de hiç bir sebep belirtmeden, o yüzden. Bu hava soğutmayı kime atsam değerlerini beğeniyor ama hiç bir şekilde almıyorlar, hayatımda ilk kez düzgün bir sebep duyuyorum yiğidim.

imribiy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Hardware, operating systems, overclocking, mountaineering, simracing, motorsports
Steam
imribiy
Twitter
imribiy
Discord
dsc.gg/xos, imribiy#0001
Yok hayır baya ciddiyim, arkadaş sıvı 10k hava 1k da olsa gidip sıvı alacağım dedi de hiç bir sebep belirtmeden, o yüzden. Bu hava soğutmayı kime atsam değerlerini beğeniyor ama hiç bir şekilde almıyorlar, hayatımda ilk kez düzgün bir sebep duyuyorum yiğidim.
İnsanların tercih etmeme sebebi kasanın içinde hayvan gibi dual tower soğutucu yerine daha kibar bir sıvı soğutucu görmek istemeleri olabilir, estetik kaygılar dışında uzun ömürlülük, bakım ve sessizlik olarak ben de hava soğutucu kullanırım

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Mustafa Batuhan BOLAT
ANAKART:GIGABYTE B550M DS3H 4000MHZ(OC) DDR4 SOKET AM4 M.2 HDMI DVI MATX ANAKART
CPU:AMD Ryzen 5 5600 3.5GHZ 32MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7NM İşlemci
RAM: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 Siyah Single Kit Ram × 4
GPU:XFX AMD RADEON RX 6650XT SPEEDSTER MERC 308 8GB GDDR6 128BIT DX12 EKRAN KARTI
SSD:GOODRAM 512GB PX500 2000/1600MB NVMe PCIe M.2 SSD
KASA:DEEPCOOL CC560 SİYAH MID TOWER TEMPERED GLASS USB 3.0 ATX KASA
PSU:DEEPCOOL PF750 750W 80+ GÜÇ KAYNAĞI
Bu sisteme sahibim ve kasayı değiştireceğim
https://tr.thermaltake.com/thermaltake-v350-tg-argb-air-mid-tower-chassis.html
Yerine bu kasayı düşünüyorum ve üste 360mm sıvı takmak istiyorum olur mu
kasaya uygun korumalı bir psu en az 800 wat
ve kasaya uygun 360mm sıvı soğutma
Ryzen 5600 ile CoolerMaster 120mm sıvı soğutma kullanıyorum. En fazla yük altında gördüğüm sıcaklık 56 derece . Fazla para bayılmaya gerek yok

Gece_alp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Alper Ceran
Ryzen 5600 ile CoolerMaster 120mm sıvı soğutma kullanıyorum. En fazla yük altında gördüğüm sıcaklık 56 derece . Fazla para bayılmaya gerek yok
Hocam şimdi müsait değilim ama ilk müsait olduğumda cinebench testlerinde sıcaklık sonuçlarını/oyun esnasında sıcaklık sonuçlarını kaydedip size göndereceğim şuan dc steam ve da forum açık sadece ve stok soğutucu var boşta 59 derece

Kıvanç🖱️

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,664
İsim
Kıvanç
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, Çevre Birimleri, Sistem Toplama, İndirimler

imribiy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Hardware, operating systems, overclocking, mountaineering, simracing, motorsports
Steam
imribiy
Twitter
imribiy
Discord
dsc.gg/xos, imribiy#0001
Top Bottom