Neler Yeni

Ryzen 5 5600x ve rtx 3080 sistem için bir takım tavsiyeler istiyorum.

Killroy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Devran Otlu
Arkadaşlar, herkese iyi forumlar. Başlıkta belirttiğim gibi bir sistemim var. Tam açıklayacak olursak eğer sistem parçaları şu şekilde;
Asus Tuf B450 plus
ryzen 5 5600x işlemci
2x8 3200 mhz ram
pny rtx 3080 epic revel
thermaltake 750 80+ psu
1 tb m2 ssd
480 gb sata ssd
1 tb hdd
soğutucum ise aerocool cylon 4 argb.
monitörum casper marka olup 2k va panel.
Malum sıcaklardan ötürü, işlemci ve kasa içi acayip ısınıyor. Son zamanlarda fallout 76 oynuyorum ve onda bile işlemci 83-84 dereceleri görüyor. Şimdi benim kafam biraz karışık. Normalde rtx 3070 ti alıp keyfime bakacaktım ama 3080 bayağı bir ucuza geldiği için direkt buna geçtim ve işlemciyi de ikinci el olarak ryzen 5 5600x seçtim. Şimdilik 2k çözünürlükte götürmesi normal ama rtx kartların vram kapasitesi bayağı düşük ve tahmin ediyorum 2 yıl sonraki AAA oyunları 2k'da rahat rahat oynatamayacak. Benim bu durumda yapmam gereken şeyler nelerdir?
Paraya kıyıp r9 599x mi almalıyım?
Yeni aldığım ekran kartını satıp model mi düşürmeliyim?
Yani işin aslı 1080p oyunculuğa dönmek istiyorum ama bu mantıklı olur mu bilemiyorum. Bir de bu sıcaklık meselesi beni korkutuyor. 73-75 derecelere çıkan bir ekran kartı ne kadar sağlıklıdır bilemiyorum. Undervolt işlemi sonrası 60-61 e düştü ama o sorun çıkarır mı onu da anlamıyorum. Aranızdan bana fikir verebilecek arkadaşlar varsa bunun üzerine bir konuşalım. Şu an gerçekten uygun fiyatla aldığım rtx 3080 yüzünden pişmanım, düşünün yani uygun fiyata amiral bir kart alıyorsunuz üstelik 0 ve gelecek adına sıkıntılar çıkarıyor.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,817
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Günlük hayatta da böyle gereksiz evhamlı değilsindir umarım. Tek mantıklı soru ekran kartı sıcaklığı hakkında. 73-75 3080 için normal üstelik o kartın soğutması da kötü buna rağmen iyi bile denilebilir ki nasıl bir uv yaptın 61 derece görüyorsun detay verir misin?

Killroy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Devran Otlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Deli gibi evhamlıyım,
şu videoya bakarak yapmıştım. Bir de sorular neden mantıksız geldi onu da belirtirseniz evinirim.

Top Bottom