Neler Yeni

RYZEN 5 7600 6.8GHZ ÇALIŞMASI (HİÇBİR ŞEY ELLEMEDİM)

burzzyfps

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Burak Özveren
Ben yaklaşık iki hafta önce bir hazır sistem aldım ve sistem şöyle;

-RYZEN 5 7600 3.8GHZ (TURBO 5.1)

-ASUS B650M-A WIFI II

-RTX 3060 12GB OC V2

-KINGSTON FURY BEAST 5200MHZ CL36

-ADATA 750 LEGEND

-COOLER MASTER LIQUID 240MM

normalde hiçbir ayar yapmadan oynuyordum fakat daha sonradan işlemci hızımı arttırabileceğimi öğrendim; cpu ratio'dan 5.1GHZ yaptım ve kullanmaya başladım ve bugün bilgisiyarı açtığımda 6.8GHZ sabit çalıştığını gördüm; ve fake olabileceğini düşünüp benchmark testi yaptım ve işlemci maksimum 65 derece oldu, şu anda bu GHZ'de nasıl çalışıyor bilmiyorum ama zararı olur mu ve nedenini bilen var mı, bunu sormak istedim!..
-g05iaz.jpg

Hypnx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
452
İsim
Batuhan
benim 5600 4.4ghz de 65 dereceyi geçmiyor gerisini sen düşün.
Serin çalışıyor yani adamın işlemcisi niye deforme olsun ? +90 dan sonra kendini kısmaya başlardı zaten işlemci deforme olma gibi bir durum söz konusu değil.

QSpammer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
E
Tebrikler, Intel İşlemci Ghz Artırım işe alındınız. Bunu Nasıl yaptığınızı söyler iseniz İntel haklarından %30 luk pay alacaksınız.

burzzyfps

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Burak Özveren
Baya bildiğin 6.8 GHZ'de çalışıyor ve öyle skor veriyor. Sıcaklık problemi yoksa kullan böyle bir sorun olmaz. BIOS'ta yaptığın işlemlerin de bir fotoğrafını at bakalım aynısını uygulamak isteyen olur belki :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

CPU-Z testinde 12900K'dan yüksek puan vermiş. Yani işlemci tanımama ya da yanlış gösterme değil gibi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cinebench R23 indirip multicore testi yapar mısın ekran görüntüsüyle birlikte? Hwinfo64 programını da indir o da görünsün ekranda. @burzzyfps

Singlecore testi de yap.
internetin gelmesini bekliyorum yapacağım dediklerini; yapabildiğim üç test oldu..

-msi kombustur
-cpu-z
-userbenchmark (userbenchmark testinde işlemci gaming %148 çıktı ve 6.8GHZ gösterdi fakat solunda 5.1 default yazıyordu)

-şu anda klimayı fulledim işlemci 32 derecede çalışıyor yük anında ise 45 derece oluyor

Fizikl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
337
İsim
Efkan Ege Ergün
internetin gelmesini bekliyorum yapacağım dediklerini; yapabildiğim üç test oldu..

-msi kombustur
-cpu-z
-userbenchmark (userbenchmark testinde işlemci gaming %148 çıktı ve 6.8GHZ gösterdi fakat solunda 5.1 default yazıyordu)

-şu anda klimayı fulledim işlemci 32 derecede çalışıyor yük anında ise 45 derece oluyor
Reis seni bu başarıyla amd başkan yardımcılığına felan alırlar helal olsun valla :) :) :)

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,921
İsim
Hasan

-msi kombustur
-cpu-z

5.1 GHZ minimum değer belirlemişsin sen yani base clock. Kombuster ekran kartı testi. İşlemcinin ekran kartına etkisini ölçeceksen o zaman ayrı tabii. Cinebench r23 yap.

burzzyfps

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Burak Özveren
Hocam taktiklerini paylaşın bizim gibi garibanlarda yaransın gölgesinde bira içeriz sonrasına :kekw: :kekw:
dostum sadece bios'tan iki tane şey yaptım eğer bilgili birisi gelip söylemezse yaptığım şeyi söyleyeceğim daha doğrusu yaptığım bir şey yok ama bir şeyden dolayı olabileceğini düşünüyorum

Top Bottom