Neler Yeni

Ryzen R5 7600 işlemci için sıvı soğutma önerisi

drakathx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Burak
reis fanları ters montaj yapmış olabilir misin dalgınlığına gelmiştir belki bi kere benim başımada geldide
valla hocam kablo çıkıntı yerleri ekran kartına bakacak şekilde aşağıya verip montajını yaptım
Mesaj otomatik birleştirildi:

reis fanları ters montaj yapmış olabilir misin dalgınlığına gelmiştir belki bi kere benim başımada geldide
çok garip ben yani 1-1.5 aydır pc de sıvı soğutma kullanıyorum demekki bu hep böyle derecelerde uçuyormuş az daha fark etmesem belkide sistem komple bozulcak ekran kartıda 92 derece oluyor olmaması lazım normalde işlemci yüzünden oda aşırı ısınıyor

drakathx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Burak
fanların logo olan yüzleri hava alır genellikle reis ona göre kontrol et bi istersen
hocam termal tekrar sürüp sıkı şekilde işlemcinin aparata gelen civataları sıkı şekilde sıktım şuan 2k qhd de cs 2 de full ayarlar işlemci max 62-63 oluyor fakat bu seferde sanki ekran kartı uçmaya başladı 80-77 falan normal mi acaba değerleri
1722039075428.png

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
613
İsim
Kadir Efe Ulusoy
hocam termal tekrar sürüp sıkı şekilde işlemcinin aparata gelen civataları sıkı şekilde sıktım şuan 2k qhd de cs 2 de full ayarlar işlemci max 62-63 oluyor fakat bu seferde sanki ekran kartı uçmaya başladı 80-77 falan normal mi acaba değerleri
Alıntıyı görüntüle
Ekran kartını etkileyeceğini iç sıcaklık eğer egzoz fanlarini aldıysan kasanin alt tarafına tak hava girişi olsun 1 tanesinden 2 üst 2 ön 2 alt ya da 2 üst 3 ön 1 alt

drakathx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Burak
Ekran kartını etkileyeceğini iç sıcaklık eğer egzoz fanlarini aldıysan kasanin alt tarafına tak hava girişi olsun 1 tanesinden 2 üst 2 ön 2 alt ya da 2 üst 3 ön 1 alt
Hocam aida 64 yanlış bilgi veriyor sanırım ekran kartında aşmış gpu tweak 3 indirip kontrol ettiğimde. Max ekran kartı derecesi 60 66 derece görüyor o zaman bir sıkıntı yok değil mi normaldir sanırım

Şuan için sıvı soğutma düzeldi kontrol ettiğimde demonte yaptım baktım civatanin biri gevşek kaldığı için termal macuna yarım plaka temas ediyormus gittim sildim 0 dan termal sürdüm köküne kqdr civatalarını sıktım düzeldi artık soğutma sistemi Max oyunlarda 60 62 görüyorum. Civataları çok sıkı şekilde sıkmak işlemciye zarar verir mi? Hava soğutmayı iptal ettim gerek kalmadığı için.

Son düzenleme:

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
613
İsim
Kadir Efe Ulusoy
Hocam aida 64 yanlış bilgi veriyor sanırım ekran kartında aşmış gpu tweak 3 indirip kontrol ettiğimde. Max ekran kartı derecesi 60 66 derece görüyor o zaman bir sıkıntı yok değil mi normaldir sanırım

Şuan için sıvı soğutma düzeldi kontrol ettiğimde demonte yaptım baktım civatanin biri gevşek kaldığı için termal macuna yarım plaka temas ediyormus gittim sildim 0 dan termal sürdüm köküne kqdr civatalarını sıktım düzeldi artık soğutma sistemi Max oyunlarda 60 62 görüyorum. Civataları çok sıkı şekilde sıkmak işlemciye zarar verir mi? Hava soğutmayı iptal ettim gerek kalmadığı için.
furmark yap birde

gene fazla sıkma birdaha

drakathx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Burak
furmark yap birde
Önerdiğin bir program varr mı onun için

furmark yap birde

gene fazla sıkma birdaha
Anladım hafif gevşek bırakırım bir sonraki termal macun yenileme yaptığım zaman

furmark yap birde

gene fazla sıkma birdaha
Şuan için değerler normal sanırım işlemci ve ekran kartı yine denicem furmark için şuan için eksiğim yok sanırım ama 32 GB ram var 64e mü yapsam acaba

xenk2626

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
613
İsim
Kadir Efe Ulusoy
Önerdiğin bir program varr mı onun için

Anladım hafif gevşek bırakırım bir sonraki termal macun yenileme yaptığım zaman

Şuan için değerler normal sanırım işlemci ve ekran kartı yine denicem furmark için şuan için eksiğim yok sanırım ama 32 GB ram var 64e mü yapsam acaba
server kurmuyorsan 32 üstü gereksiz

SONUÇ NE FPS-sıcaklık fan devri

Son düzenleme:

drakathx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Burak
server kurmuyorsan 32 üstü gereksiz