Neler Yeni

S24 Ultra vs iPhone 15 Pro Max

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Herkes bilir ki segment fark etmeksizin bir telefonun ömrü ortalama 2 yıldır. 2 yıl sonra aldığınız dönemin en üst marka modelini de kullanılıyor olsanız değişim ister yavaştan telefon. Bu değişim noktasında eski iPhone telefon üzerine 3000-5000 koyarak yeni modele geçebiliyorken samsung telefonda 15000 koymanız gerekir. Benim için önemli olan sürdürülebilirlik. Şu an 14 pro max 256 kullanıyorum ve hayatımda kullandığım en iyi telefon. S24 ultrayı da şirket telefonu olarak almıştım firmaya ve diğer birim yöneticisine vererek şirket için de 15 aldırdım tekrar. İkisinin de şarjı 2 gün gidiyor bana oyun oynamadığım için. Wildrift oynuyorum bazen ve ne ısınma ne de pil ömrü derdim yok. 2023 mart ayında aldım ve hala %100
Bir dipnot ekleyim, bir telefonun ortalama ömrü 3 yıldır ama bunun sebebi üst segment cihazlarda genelde yetersiz işlemci vs değildir. Şişen işletim sistemi ve eskiyen pil yüzünden olur bu. Pili ve yazılımı 3 sene sonunda sıfırlayarak bir 3 sene daha bu cihazları rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

5 senelik iPhone 6S bile bu işlemle sıfır donma kasma ile çalışmaya başlamıştı. Millet 5 senelik pille kullanıp kasa kasa idare etmeye çalışıyordu. Tabi günümüzde o cihaz neredeyse 9 senelik oldu şuan pil de taksan yazılımı da sıfırlasan fayda etmez 😀

Dravdan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Mustafa Salih Akdemir
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Bir dipnot ekleyim, bir telefonun ortalama ömrü 3 yıldır ama bunun sebebi üst segment cihazlarda genelde yetersiz işlemci vs değildir. Şişen işletim sistemi ve eskiyen pil yüzünden olur bu. Pili ve yazılımı 3 sene sonunda sıfırlayarak bir 3 sene daha bu cihazları rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

5 senelik iPhone 6S bile bu işlemle sıfır donma kasma ile çalışmaya başlamıştı. Millet 5 senelik pille kullanıp kasa kasa idare etmeye çalışıyordu. Tabi günümüzde o cihaz neredeyse 9 senelik oldu şuan pil de taksan yazılımı da sıfırlasan fayda etmez 😀
Burada kastedilen 2 yıl cihaz ömrüne bağlı değil aslında. Psikolojik olarak 2 yıl sonunda o telefon size yavaş gelmeye başlıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Paşadöner
Kullanım alışkanlıklarına da bağlı kesinlikle bu durum. O yüzden öneriden çok kendi ihtiyaçlarını göz önüne alarak ilerlemek lazım. Ben şahsi telefonumdan yüzlerce banka ve borsa işlemi yapıyorum. Şirkete ait çok önemli bilgiler saklıyorum. Bu yüzden bana iphone güvenliği gerekiyor mesela. Gibi gibi örnekler verilebilir 👍🏻
tabii ki bu konuda bende iPhone tercih ederim o

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,242
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
iPhone alırım. Samsung alanın da aklından şüphe ederim. Samsung aldığın an paranın değeri ölüyor. iPhone en azından popüler her zaman talibi var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
517
İsim
Paşadöner
iPhone alırım. Samsung alanın da aklından şüphe ederim. Samsung aldığın an paranın değeri ölüyor. iPhone en azından popüler her zaman talibi var.
Bizim. Ulke için geçerli dediğin hocam s

j4fi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ada
iPhone alıp kayıt uzatma düşünüyorum işte.
Kanka ne yapacaksın bende i15pm s24u arasında kaldım yine y. Dışı s24u imei atabilirsinde i15pm uzatsanda 1 yıl için geçerli diğer yıl yeniden 8 ay kullanım hakkın olacak kayıtta 1K dolar. Samsungun kasma sorunlarıda çoktan çözüldü yani o bir kriter değil şuan.

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
982
İsim
Yunus Şahin
Kanka ne yapacaksın bende i15pm s24u arasında kaldım yine y. Dışı s24u imei atabilirsinde i15pm uzatsanda 1 yıl için geçerli diğer yıl yeniden 8 ay kullanım hakkın olacak kayıtta 1K dolar. Samsungun kasma sorunlarıda çoktan çözüldü yani o bir kriter değil şuan.

Araştırdım, buldum da. Cep wi-fi'leri varmış. Onunla kullanabiliyorsun telefonu.

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
982
İsim
Yunus Şahin
i15pm mi alacaksın galiba bende i15pm alcam

Evet. Aslında alma arefesindeyim. Önceki telefonum XS Max. Kapanıp açılıyor kendi kendine sürekli. Telefoncuya verdim. Eğer anakart derse bana maliyeti çok olur diye bakıyorum. Daha telefoncudan haber gelmedi.

M_Dincer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Melih
İphone yi 2 senede bir satmak lazım o zaman 1 sene kulanan lar pil ömrünün çok düştüğü ile şikayetçi bataryasi değişime uğraması bir telefonu da yakın fiyata satamazsin
Ben de bunu anlayamıyorum. 3,5 senedir iphone 11 pro max kullanıyorum. Gayet performanslı ve alıştım telefona benim bir parçam gibi aynı. Pil sağlığına da şaşıracaksın belki ama %87. Bu süre içerisinde bence güzel. İlk aldığım sene cidden çok oyun oynuyordum hızlı düşüşünü buna borçlu olduğumu düşünüyorum. Bir senedir kontrol ediyorum %1 bile düşmedi. Günlük kullanım benimkisi ve günlük kullanımda ve çok oyun oynamadığımızı düşünürsek gerçekten bataryası çok iyi. Şarj durumu da önemli örneğin şarjdayken sık oynamamaya çalış telefonla. Bununla ilgili bir çok makale ve apple ın yazıları vardır elbet. Ben kişisel deneyimimi paylaştım. Açıkcası da bukadar uzun süreden dolayı ve üzerine bir çok model çıktığı için değiştirebilirim. Aksi takdirde benim işimi fazlasıyla görüyor :) Gece yeşili rengini de ilk çıktığında çok aramıştım.. Tabii bir önceki telefonum iphone X de çok güzeldi o zamanın teknolojisi telefonları tabi. Fakat pilini değiştirdikten sonra kolaylıkla su aldı telefon ve ekranı ve faceid gitti.Bataya değişimini yetkili servisinde yaptırmıştım oysaki. Lakin bu tür cihazlar bir kez açıldıktan sonra bir daha su dayanıklılığı konusunda randumanlı olmuyor. Daha da telefonu değiştiririm ama pili değiştirmem diye kendime söz verdim :D

Son düzenleme:

Semiramis41

80+ Bronze
çok pahalı çıktı 15 pro max satıp alıcaktım yoksa

Top Bottom