Neler Yeni

Sahibinden Param Güvende Hakkında

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,083
İsim
Necati
Instagram
https://www.instagram.com/n2cati/
Discord
2893
Selamlar arkadaşımda bir laptop var ve satışa koyduk birisi param güvende ile almak istedi , eğer alırsa kargoyu kim ödüyor? Bir sürü konu gördüm bunun hakkında ama tam anlamadım detaylı birisi anlatabilirmi?
Ve param güvende ile satarken paketleme ve paketlemeden önce video çekeceğiz bunların dışında kendimizi güvenceye almak için ne yapabiliriz?

Nedox

80+ Bronze
Selamlar arkadaşımda bir laptop var ve satışa koyduk birisi param güvende ile almak istedi , eğer alırsa kargoyu kim ödüyor? Bir sürü konu gördüm bunun hakkında ama tam anlamadım detaylı birisi anlatabilirmi?
Ve param güvende ile satarken paketleme ve paketlemeden önce video çekeceğiz bunların dışında kendimizi güvenceye almak için ne yapabiliriz?
Kargoyu alan kişiden kesiyor. Kod veriyor onu kargoya soyluyorsunuz. Onun disinda adam onaylamayip geri yollama ihtimali de var içindekileri çalıp vs. kimdir nedir öğrenmek lazim..

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,931
İsim
Lokman Doğan
Ve param güvende ile paketleme ve paketlemeden önce video çekeceğiz bunların dışında kendimizi güvenceye almak için ne yapabiliriz?
Kargoyu karşı taraf ödüyor param güvende adı altında para veriyor ekstra
Alırken güvenilir de satarken güvenilmez bi uygulama
Karşı tarafa ulaştıktan sonra 2 gün onaylama süresi var

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,518
İsim
.
Farklı bir forumda saatini satmıştı arkdaşın biri param güvende ile.
Parçasını alıp geri göndermişler saati bulaşma kral.

JANEH

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
641
İsim
kadir akyel
valla ben bugune kadar bir çok şey sattım ama bir gün anakart bozuk diye geri fedback geldi insan ozaman ne b0k yiceğini bilemiyor tüm sorumluluk sana ait o dakikadan sonra

MauroEmanuel Icardi

80+ Bronze
Valla değerleri eşyaları asla sahibinden get ile satmıyorum. Olası bir dolandirilma artniyer durumunda sahibinden hicbiseyden sorumlu değil. Sadece mahkemeye verebilirsiniz haberiniz olsun.

r4NG3r

80+ Silver
valla ben bugune kadar bir çok şey sattım ama bir gün anakart bozuk diye geri fedback geldi insan ozaman ne b0k yiceğini bilemiyor tüm sorumluluk sana ait o dakikadan sonra
Adam anakartın üstündeki tüm bileşenleri alır kendi bozuk anakartına takar sonra sana geri yollar hiç bir şey yapamazsın :D çok saçma bir sistem

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,083
İsim
Necati
Instagram
Discord
2893
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Farklı bir forumda saatini satmıştı arkdaşın biri param güvende ile.
Parçasını alıp geri göndermişler saati bulaşma kral.
arkadaşım bayadır satmaya çalışıyor ve alıcak kişi direkt 13kya almak istedi art niyetli birimi bilmiyorum ama parça vs çalsa sahibinden yardımcı olmazmı?

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,518
İsim
.
arkadaşım bayadır satmaya çalışıyor ve alıcak kişi direkt 13kya almak istedi art niyetli birimi bilmiyorum ama parça vs çalsa sahibinden yardımcı olmazmı?
Uğraşacaklarını düşünmüyorum hangi biri ile uğraşacaklar.
Alıcı isen olur ama satıcı isen para ibanına geçmeden bir şey yollamasın.

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,083
İsim
Necati
Instagram
Discord
2893
cok saçma bir sistemmiş , aracı sahibinden oluyor ama hiçbir sorumluluk kabul etmiyor garip

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Yüksek fiyatlı ürünlerde genelde orayı sadece ilan bakmak için kullanıp yüzyüze alışveriş yapmak lazım. Bende birçok satış yaptım ama maksimum 1K'lık ürünlerdi. O yüzden o kadar yüksek fiyatlı bir ürünü oradan satmanızı önermem.

Dahası  
Reaksiyon skoru
686
İsim
Muhammed Hamza Bayık
İlgilendiği Kategoriler
Teknolojik gelişmeler, Bilgisayar bileşenleri, Yazılım
Adam anakartın üstündeki tüm bileşenleri alır kendi bozuk anakartına takar sonra sana geri yollar hiç bir şey yapamazsın :D çok saçma bir sistem
Aslında bu ürürnler sahibinden ortaklığı ile belirlenmiş her il ve ilçede alıcı ile beraber yetkili teknik servislerde açılsa ve kontrol edilse sorun olmaz ama kim uğraşacak vesaire vesaire...

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
908,213
Üyeler
140,964
Son üye
batu-03
Top Bottom