Neler Yeni

Sahibinden param güvende

mesut07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mesutcan Çepel
Şehir dışında bir şey alırken param güvendeyi kullanın kullanmazsanız dolandırma ihtimaliniz fazla
Hocam öyle yapıcam zaten riske atmam kendimide onun da üçkağıtı varmış en güzeli yüz yüze hiç riske gerek yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alıcı için iyi bir sistem ama satıcı için kötü bir sistem fake param guvende linki atabilir odeme yapmadan once konu acin fake mi degilmi soyleyelim
Tamamdır hocam

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,676
İsim
Oğuz Oğuz
İlanı marketplace a açmış sahibindende yok wp den konuştuk param güvende ile alış yapıcam dedim tamam dedi sıkıntı yok bu adımdan sonra sahibindene açılan ilanın gerçekliğini nasıl anlarım şuanlık durumum seninkiyle aynı bende g29 kovalıyorum fiyat piyasanın altında insan ister istemez kuşkulanıyo

Hocam peki kimlik fotosu falan istesem karşılıklı bi sıkıntı durumunda hak idda edebilirmiyim?
İlanı satıcı açtıktan sonra param güvende direk ödeme linki değil de ilan linki iste.

Dahası  
Reaksiyon skoru
112
İsim
Mehmet Ali
Bu senenin başında G29 almak için kovalıyordum. Balıkesirden sıfır ilan vardı ve çok ucuzdu adam yurtdışı kapalı kutu elimde çok var diye ucuza veriyorum demişti. Konuşmaya başlayınca wp dan yazışalım diyip tel verdi. Sonra da param güvende aç alayım dedim. Bana tamam diyip link attı. Her şeyi sahibindenin aynısıydı ancak ben daha önce param güvende ile ticaret yaptığım için biliyorum ki satıcı veya alıcı bilgi vermiyor. Almak için tıkladığımda zaten kayıtlı olan adresimi vs isteyince anladım ve bana ilan no at dedim sonra engelledi :D
Daha dün benim de başıma geldi letgoda MSI gf63 laptop koymuş ilana rtx 3050 li i5 10gen
Konuşmaya başladık işte sonra Wp geçtik
neyse fiyatı piyasaya göre baya uygun yurtdışından amcam getirdi hediye dedi açılmamış kutu fotoğrafları falan var benim elimde masaüstü sitem olduğu için satıyorum dedi.
Tamam dedim geliyim bakayim alayim Denizli deyim bu arada ben
Bir şekilde gidemedim işler ters gitti kargoya anlaştık tam halledecez ben polsim falan diyor bu arada polis kıyafetli bir fotoğraf var profilinde
Benim Balıkesirli bir arkadaşım var ona dedim sen git bak incele ben parayı atayim sana sen al bana kargola dedim adam bunu duyunca engelledi ..😂😂
Allah'tan ucuz kurtulduk gitmeye kalkiyorduk bide 🤦🏻‍♂️

•Arkadaşlar çok dikkat edin görmeden denemeden almayın

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,676
İsim
Oğuz Oğuz
İlanı marketplace a açmış sahibindende yok wp den konuştuk param güvende ile alış yapıcam dedim tamam dedi sıkıntı yok bu adımdan sonra sahibindene açılan ilanın gerçekliğini nasıl anlarım şuanlık durumum seninkiyle aynı bende g29 kovalıyorum fiyat piyasanın altında insan ister istemez kuşkulanıyo

Hocam peki kimlik fotosu falan istesem karşılıklı bi sıkıntı durumunda hak idda edebilirmiyim?
Hocam bende sahibinden de ürün satıyorum. Benden kimlik fotosu istese alıcı atmam şahsen.

Archley

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Leo Uriel
Alıcı için güvenilir satıcı için değil.

krammer

80+ Bronze
Hocam bende sahibinden de ürün satıyorum. Benden kimlik fotosu istese alıcı atmam şahsen.
Kesinlikle benden istese bende atmam. Link istemeyin ilan numarası isteyin. Gerekirse emin olmak için bilgisayar veya telefon farklı bir cihazdan sahibindene girip ilan numarasına bakın problem yoksa alırsınız zaten. Param güvende ile alım satım çok yaptım komisyon fazla sadece onun dışında iyi sistem bence

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

İlan nosunu iste ve sahibinden sitesinden o noyu girerek ilanı bul. Atılan bir linkten ne olursa olsun alım yapma.

Zaten amacı dolandırmak ise ilan no istediğin anda engeli yersin tahminimce 😀

mesut07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mesutcan Çepel
Edit
Şuan bulunduğunuz yere birini yönlendiricem dedim ürüne bakması için, tamam dedi zarf attım şuanlık bi sıkıntı yok ilanı açtırıp numarayı kontrol edince alışverişi gerçekleştireyimmi?

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,872
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
Edit
Şuan bulunduğunuz yere birini yönlendiricem dedim ürüne bakması için, tamam dedi zarf attım şuanlık bi sıkıntı yok ilanı açtırıp numarayı kontrol edince alışverişi gerçekleştireyimmi?
Yüzyüze alıcaksanız hiç gerek yok direk ordan alın ?

Satıcı için neden güvenilir değil
Alıcı ürünü alıp bozup geri yolluyabilir,satıcının kanıtlama yolu yok.

Kerem Hot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
Kerem Hot
Sahibinden param güvende güvenilir mi internetten ilk defa ikinci el bir ürün alıcam sıkıntı yaşarmıyım?
hiçbir sorun yaşamazsın. nasıl mı? sana gelen ürün sana belirtildiği gibi değilse ürün sana geldikten sonra para satıcıya gönderilsin mi diye bildirim geliyor. sende ürün kusurluysa beklediğin gibi değilse hayır diyorsun ve para satıcıya iletilmiyo. satıcı ile görüşürsün iade almasını talep edersin. iade almazsa sahibinden.com ile görüşüp durumu izah edersin. sonuç büyük ihtimal senin lehine olur. ama her şeyde risk olduğu gibi bunda da risk olabilir.

krammer

80+ Bronze
Edit
Bence gerçekleştir

mesut07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mesutcan Çepel
Yardımcı olan herkese teşekkürler vazgeçtim yüz yüze alışverişi tercih edicem..

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
988,083
Üyeler
156,278
Son üye
Mami_11