Neler Yeni

Sahibinden ürün iptali ile ilgili sorun

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,482
İsim
Ümit Can
Hocam bana bu çok tanıdık geliyor muhtemelen ürün sana gelicek sen parasını atıcaksın ama sahibindenden bı işler çevirip oradan ödediğin parayıda adam alıcak 2x böyle bir şey de olabilir yani yoksa neden önceden planlanmış birşeyi iptal ediyor
Param güvende üzerinde kargolama işlemi yapılmadan gönderim iptal edilirse parayı adamın alma ihtimali sıfır daha geçen başıma geldi kargolamadan önce iptal ederse param güvende ücreti dahil olmak üzere ödediğin tüm para hesabına geri yatıyor ancak 5 iş günü içerisinde diyor bana daha geç geldi..

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
Sahibinden çöp bir platformdur bu arada bilginiz olsun olmaz öyle bir şey felan demeyin müşteri hizmetleri benden az şey biliyor o derece kötü

ajdjwj

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Seymen
Sahibinden param güvende PTT ile çalışmayı 12 mart'ta bıraktı bro net scamullah bir şey sezdim ürün sana gelse dahi sahibindendeki para sana geri geçmeden para yollama bu bir ikincisi param güvende de ücretsiz kargo kodu diye bir şey yok her şekilde para odüluyorsun bu iki
Böyle bir fotoğraf yolladı para bana geçmeden yada ürün gelmeden parayi yollamayacagim zaten

Ekler

• _20240415_171413.png
    _20240415_171413.png
    111.1 KB · Hit: 24

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Param güvende üzerinde kargolama işlemi yapılmadan gönderim iptal edilirse parayı adamın alma ihtimali sıfır daha geçen başıma geldi kargolamadan önce iptal ederse param güvende ücreti dahil olmak üzere ödediğin tüm para hesabına geri yatıyor ancak 5 iş günü içerisinde diyor bana daha geç geldi..
Bu adam niye böyle bir şey yapmış garip alıcıya nasıl güvenebiliyor

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,482
İsim
Ümit Can
Hocam bana bu çok tanıdık geliyor muhtemelen ürün sana gelicek sen parasını atıcaksın ama sahibindenden bı işler çevirip oradan ödediğin parayıda adam alıcak 2x böyle bir şey de olabilir yani yoksa neden önceden planlanmış birşeyi iptal ediyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Satıcı hesabı ne zaman kurmuş bir bakar mısın hocam ?
Hatta bana da dedi ki Papara ibanını sahibinden kabul etmiyor Havale ile gönderim yapayım dedim kardeşim yok PG ile gönderemiyorsan iptal et satışı ben başka yerden alırım..

Sahibinden çöp bir platformdur bu arada bilginiz olsun olmaz öyle bir şey felan demeyin müşteri hizmetleri benden az şey biliyor o derece kötü
PG sistemi güzel ancak alıcı için güzel satıcı için çok dezavantajlı bir durum kötüye kullanılabilir bu durumda da asla Satıcının yanında olmuyor bu sistemde

Bu adam niye böyle bir şey yapmış garip alıcıya nasıl güvenebiliyor
O da başka bir videonun konusu..

Böyle bir fotoğraf yolladı para bana geçmeden yada ürün gelmeden parayi yollamayacagim zaten
tamam işte sen adama de ki Sahibinden üzerinden iptal işleminden param yattığı vakitte göndericem paranı ekstra param yok. Adam da kabul ediyorsa bi sıkıntı çıkmaz muhtemelen

ajdjwj

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Seymen
Hatta bana da dedi ki Papara ibanını sahibinden kabul etmiyor Havale ile gönderim yapayım dedim kardeşim yok PG ile gönderemiyorsan iptal et satışı ben başka yerden alırım..

PG sistemi güzel ancak alıcı için güzel satıcı için çok dezavantajlı bir durum kötüye kullanılabilir bu durumda da asla Satıcının yanında olmuyor bu sistemde

tamam işte sen adama de ki Sahibinden üzerinden iptal işleminden param yattığı vakitte göndericem paranı ekstra param yok. Adam da kabul ediyorsa bi sıkıntı çıkmaz muhtemelen
Evet öyle anlaştık para iadem gelicek sonrasında ürün gelicek bu ikisi geldiğinde ben ona parasını yollayacağım bunda sorun varmı sizce

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler

Hocam bana şey gibi geldi bu adam şimdi bu arkadaş iade edemesin diye de iptal etmiş olabilir çünkü pg olmadan iade edilmiyor ürün belki 1 gün sonra bozuldu sıkıntı yani ha ürün bozulucak bisey

Değildir sorun yok o zaman

ajdjwj

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Seymen
Hocam bana şey gibi geldi bu adam şimdi bu arkadaş iade edemesin diye de iptal etmiş olabilir çünkü pg olmadan iade edilmiyor ürün belki 1 gün sonra bozuldu sıkıntı yani ha ürün bozulucak bisey

Ürün bozulabilicek bir şey siz ne önerirsiniz

MOON_MVR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
710
İsim
Salih
İlgilendiği Kategoriler
VR - Sim Racing - Formula 1
Canımın içi bak şimdi bu gördüğün ekran varya güncelleneneli aylar oluyor bu bir.
Sahibinden.com PTT ile anlaşmasını 12 Mart 2024 de bitirdi bu iki.
Sipariş iptali için ürünün kargoya verilmeyi geç onaylanmamış olması lazım bu üç.
Kargoyu sana sahibinden bilgisi olmayan bir şekilde yolluyor bu dört.
Senin paramgüvendeye yatırdığın para hala daha sahibindende ve adam ben bunu kargoladım bakın takip kodu bu diyip parayı alabilir bu beş.
Üstüne senden ürün sana gelince para at diyerek 2 kez para istiyor bu altı.
Bu adam enayi mi para almadan yolluyor sana pahalı bir ürünü bu yedi.
Param güvende de ücretsiz gönderim diye bir şey yok bu sekiz.
PTT Kargo barkodları bu şekilde kısa değil KP ile başlar ve 12 haneden oluşur bu dokuz.
Bu kadar saf olma bu da on.

10 Adımda kucağa oturmaman için dikkat etmen gereken açıkları sana yazdım canım benim seviyorum seni öpüyorum koccamaan.

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Canımın içi bak şimdi bu gördüğün ekran varya güncelleneneli aylar oluyor bu bir.
Sahibinden.com PTT ile anlaşmasını 12 Mart 2024 de bitirdi bu iki.
Sipariş iptali için ürünün kargoya verilmeyi geç onaylanmamış olması lazım bu üç.
Kargoyu sana sahibinden bilgisi olmayan bir şekilde yolluyor bu dört.
Senin paramgüvendeye yatırdığın para hala daha sahibindende ve adam ben bunu kargoladım bakın takip kodu bu diyip parayı alabilir bu beş.
Param güvende de ücretsiz gönderim diye bir şey yok bu sekiz.
PTT Kargo barkodları bu şekilde kısa değil KP ile başlar ve 12 haneden oluşur bu dokuz.
Bu kadar saf olma bu da on.

10 Adımda kucağa oturmaman için dikkat etmen gereken açıkları sana yazdım canım benim seviyorum seni öpüyorum koccamaan.
Fake sahibindenden trolluyormu la bu adam skwkwosoeo

Ürün bozulabilicek bir şey siz ne önerirsiniz
Sıkıntı bence o zaman hocam senin iade etme şansım var mı şuan? Yok testini çok iyi yap öyle at parayı ya da ürünü geri gönder paran sana gelince kargo parasıyla yırtarsın en azından

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,482
İsim
Ümit Can
Evet öyle anlaştık para iadem gelicek sonrasında ürün gelicek bu ikisi geldiğinde ben ona parasını yollayacağım bunda sorun varmı sizce
Yok gibi gözüküyor. Ürünün gelmesi 3 gün ise paranız daha geç yatabilir. Dediğim gibi Ödemenin kartınıza yansıması bankanıza bağlı olarak 1-5 iş gününü bulabilir. yazmakta ancak bana 1-2 gün daha geç gelmişti iade. İade geldikten sonra atarsınız paranızı bir sorun olmaz gibi.

Öyle bir problem çıkma ihtimali var hani atıyorum ekran kartıdır adam ısıl işlem yapmıştır 2 gün sonra patlar sorun çıkar ona bişey diyemeyiz ürünün sağlamlığı ile alakalı bişey ya

Ben bunu yolladım demek için PTT Gönderimi ekran görüntüsünü atacak ve zaten eğer PTT ile çalışmıyorsa bu direkt yalanlanır. Ayrıca PG parası vs. hala içeride olsa dahi sistemde İptal İşlemi onaylandığından gene sorun olmaz.
Adam iade gelince at diyor konuyu okuduğunu çok düşünmüyorum ayrıca PG de iptalden sonra zaten para sana geri yatıyor 2 kez nasıl para isteyecek?
İşin en can alıcı kısmı orası ki ürün bozuk veya sorunlu olabilir sadece burada sorun çıkar. Adam ürünü sen bozdun kardeşim geri almıyorum derse ürün elinde patlar

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Satıcı 2024 de açmamış demi hesabı hocam .d ? Dolandırıcı dolu zaten sahibinden dikkat et

SyleeXin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Görkem Tezer
Olay şudur yüksek ihtimal ile cihaz arızalı fakat bunu 1 günde değil 1-2 haftaya fark edeceğin şekilde ayarlamıştır ne aldığını bilmiyorum param güvende ile aldığında iade şansın olur ama param güvendesiz alırsan adama itraz hakkın olmayacak belki bunu planlamıştır.

Top Bottom