Neler Yeni

Samsung 870 EVO SATA SSD alınır mı ?

murty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
murat cihan
Arkadaşlar şu an sistemimde WD 480GB NVMe SSD + WD 480GB HDD bulunuyor. SSD'ye Windows'u ve rekabetçi oyunları, HDD'ye ise hikayeli oyunları kuruyorum. Son zamanlarda HDD'de yer alan oyunlarda ara sahnelerde oyunun çok beklediğini fark ettiğim için bu durum canımı sıktı ve Samsung 870 EVO 1 TB SATA SSD almaya karar verdim (anakartım 2 NVMe SSD desteklemiyor). Bu SSD'yi aldıktan sonra bahsettiğim problemde ciddi bir etkisi olur mu? Sizce mantıklı mı düşündüğüm şey? Hikayeli solo oyunları kuracağım sadece Samsung EVO'ya.

Mmn34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
mümin yavaş
Youtube'da m2 sdd ve sata ssd'nin oyun performans testleri mecvut gözle görülür bir fark olmuyor gibi. Sende kendin bak karar ver.

murty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
murat cihan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Youtube'da m2 sdd ve sata ssd'nin oyun performans testleri mecvut gözle görülür bir fark olmuyor gibi. Sende kendin bak karar ver.
FPS için almıyorum zaten hocam etkisi de yok ona, loading ekranlarında HDD çok yavaş olduğu için SSD almak istedim, baya araştırdım SATA SSD almak yerine mevcut 480GB M.2 SSD'mi 1 TB SSD ile değiştirmeyi tercih ettim, aldığım ürün budur;

Mmn34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
mümin yavaş
FPS için almıyorum zaten hocam etkisi de yok ona, loading ekranlarında HDD çok yavaş olduğu için SSD almak istedim, baya araştırdım SATA SSD almak yerine mevcut 480GB M.2 SSD'mi 1 TB SSD ile değiştirmeyi tercih ettim, aldığım ürün budur;

Zaten fps testi yapmıyorlar. Oyun açılışı yüklemeler vs. Hayırlı olsun artık satada alsaydın çok bir şey fark etmezdi.

murty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
murat cihan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Zaten fps testi yapmıyorlar. Oyun açılışı yüklemeler vs. Hayırlı olsun artık satada alsaydın çok bir şey fark etmezdi.
sata ile m.2'nin fiyat farkı olmadığını fark ettiğim için ileriye dönük bir m.2 ssd almayı tercih ettim hocam, böyle daha çok içime sindi.
Aldığım m.2'ye kuracağım her şeyi, şu anki 500 gb hdd'ye ise fotoğraf, notlar vs koyacağım.

Top Bottom