Neler Yeni

Samsung D-Die ile Micron E-Die sorun çıkarırmı ?

FarukKG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Faruk G
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar , Motorsiklet , Araba , Parfüm , Biraz Elektrik-Elektronik
Merhaba yakın zamanda bilgisayarımdaki 2x8gb Xpg D50 rama ekleme yaptım. 8x4Gb yaptım Ama öncekiler Micron E-Die iken Yeni Ramler Samsung D-Die ilerde bir sorun çıkarırmı ?
Edit: Bütün ramler aynı marka model. Mhz,Cl vs herşeyi aynı chipler dışında

habbassaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,060
İsim
Berk
Merhaba yakın zamanda bilgisayarımdaki 2x8gb Xpg D50 rama ekleme yaptım. 8x4Gb yaptım Ama öncekiler Micron E-Die iken Yeni Ramler Samsung D-Die ilerde bir sorun çıkarırmı ?
Edit: Bütün ramler aynı marka model. Mhz,Cl vs herşeyi aynı chipler dışında
Bir sorun çıkartmaz lakin aynı chip e sahip olması dual çalışmasına olanak tanır ve genelde amd işlemci tarafında ramlerin aynı chipset olmasına önem gösteren arkadaşlar oluyor. Bana sorarsanız kağıt üzerinde verisel fark aramıyorsanız bu durum son kullanıcıyı etkilemez bile. Rahatlıkla kullanabilirsiniz.

FarukKG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Faruk G
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar , Motorsiklet , Araba , Parfüm , Biraz Elektrik-Elektronik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bir sorun çıkartmaz lakin aynı chip e sahip olması dual çalışmasına olanak tanır ve genelde amd işlemci tarafında ramlerin aynı chipset olmasına önem gösteren arkadaşlar oluyor. Bana sorarsanız kağıt üzerinde verisel fark aramıyorsanız bu durum son kullanıcıyı etkilemez bile. Rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Şuanda Singlemı çalışıyor yani ? Fps düşürmezmi bu
Edit: Kontrol ettiğimde Dual çalışıyor. Memtest86 Yaptım 4 saat sürdü ama geçti hatta 3866MHz 1.39V Oc bile yapabildim.

PNSHER

80+
Hayır. Farklı çip olsa bile dual olarak çalışır. Sadece Timingleri uymuyorsa daha düşük bir hızda çalışacaktır.

habbassaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,060
İsim
Berk
Şuanda Singlemı çalışıyor yani ? Fps düşürmezmi bu
Edit: Kontrol ettiğimde Dual çalışıyor. Memtest86 Yaptım 4 saat sürdü ama geçti hatta 3866MHz 1.39V Oc bile yapabildim.
Kontrol ettiyseniz bir problem yok o halde.

Top Bottom