Neler Yeni

Sansür yasası kabul edildi!

Dark Lightning

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,561
İsim
-
İlgilendiği Kategoriler
-
Aslında Almanya gibi bazı ülkeler yapıyor hazineye para girsin diye bizim böyle yapmamız iyi ama bizde gelen para kesinlikle hazineye gitmeyecek çantalara gidecek ;)
Vergilerden saray yapan bizden napmaz :D

ddarkbrother

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,838
İsim
Tandoğan Tan
Ayrıntılarını merak ettim şimdi.
Hakaret içermiyorsa boşver.
Eğer hakaret değil eleştiri içerikliyse yargıda sorun olmayacaktır.
Yok kanka yaşımdan dolayı yargıda sıkıntı olmadı da alt tarafı para cezası yedim. Yargı da sıkıntı olmasaydı tecavüzcü milletvekilleri dışarıda olmazdı :)

Dark Lightning

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,561
İsim
-
İlgilendiği Kategoriler
-
Kusura bakma kadınlar öldüğünde katilleri dışarıdayken, tecavüzcüler salınmışken, hayvana tecavüz eden milletvekilleri varken ve en önemlisi de ülkenin kurucu liderine lanet okuyan bir yönetimi kendi ülkem bu mu lan diye sorgulamadan edemiyorum kankacım.
O milletvekilleride ne açmış be

Bermud4

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
615
İsim
Ahmet Aydın
Kişisel değil kullandığın platformlar temsilci açmak zorunda olacak ve senin herhangi bi sorununda o temsilciye şikayette bulunup bi muhattabın olacak ve kaldı ki o cezalar şirketlere temsilcilik açmayan yada açsabile görevini yapmayanlara yönelik senin hakkını savunuyor paket fakat sen okuduğunu yada anlatılanları anlamıyorsun anlaşılan
kendi devletimiz bile hakkımızı savunmuyor sosyal medya mı savunacak? düşün iktidardan biri sana küfr etti ona dava açtın ve sonuç ne olur biliyor musun? muhtemelen tahrik edip küfretmeye zorladın diye sana ceza verirler. geçen bir valiydi sanırım, vali hakaret ediyor ve halktan birini tahrik etti diye uyarıyorlardı.

ddarkbrother

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,838
İsim
Tandoğan Tan
kendi devletimiz bile hakkımızı savunmuyor sosyal medya mı savunacak? düşün iktidardan biri sana küfr etti ona dava açtın ve sonuç ne olur biliyor musun? muhtemelen tahrik edip küfretmeye zorladın diye sana ceza verirler. geçen bir valiydi sanırım, vali hakaret ediyor ve halktan birini tahrik etti diye uyarıyorlardı.
Milletin **** koyacağız diyen kişiye bir şey yapmamışlardı, inanırım.

Xeraton

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
893
İsim
Halil İbrahim Memiş
Geçmiş olsun gençler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şuan açıklanan bilgilere göre değişiklik şunları kapsayacak;
  • Türkiye'de sosyal medyaya ilişkin yeni bir hukuki tanımlama: Sosyal ağ sağlayıcı
    • Ülkemizde 1 milyondan daha fazla kullanıcısı olan yabancı platformlar "sosyal ağ sağlayıcı" olarak tanımlanacak.
    • Her sosyal ağ sağlayıcısının Türkiye'de bir temsilciliği ve temsilcisi bulunacak.
    • Temsilci gerçek ya da tüzel kişi olabilecek, ancak gerçek kişi olacaksa Türk vatandaşı olma zorunluluğu bulunacak.
  • Türkiye'de temsilci bulundurmayan şirketlere 5 maddelik yaptırım süreci:
    • Ülkemizde temsilci bulundurmayan şirketlere, bulundurmadıkları süre boyunca sırasıyla aşağıdaki cezalar verilecek
    • İlk etapta temsilci bulundurulmaz ise 1-10 milyon TL idari para cezası,
    • 10 gün içinde bulundurulmazsa 30 milyon TL idari para cezası,
    • 3 ay süre boyunca Türkiye'deki reklam çalışmalarını durdurma cezası,
    • Son aşamanın birinci adımında %50 bant genişliği daraltma cezası,
    • İkinci adımda ise %90 bant genişlği daraltma cezası
    • Bant genişliği daraltma cezası alan şirketler, 4 saat içinde kararı uygulamak zorundalar.
  • Kullanıcılar, mahkemeye gitmeden kişilik haklarının ihlalleriyle ilgili başvuru yapabilecekler:
    • Sosyal ağ sağlayıcısı olan şirket, yapılan başvurulara 48 saat içerisinde dönüş yapmak zorunda.
    • 48 saat içerisinde dönüş yapmayan şirketlere 5 milyon TL para cezası
    • Cezai yaptırım yerine getirilmezse 10 milyon TL para cezası
    • Hukuka aykırı olan ve mahkeme tarafından bildirilen içerik kaldırılmaz ise doğacak maddi zararları sosyal ağ sağlayıcı şirketler karşılayacak.
Geçmiş olsun gençler

Şuan açıklanan bilgilere göre değişiklik şunları kapsayacak;
  • Türkiye'de sosyal medyaya ilişkin yeni bir hukuki tanımlama: Sosyal ağ sağlayıcı
    • Ülkemizde 1 milyondan daha fazla kullanıcısı olan yabancı platformlar "sosyal ağ sağlayıcı" olarak tanımlanacak.
    • Her sosyal ağ sağlayıcısının Türkiye'de bir temsilciliği ve temsilcisi bulunacak.
    • Temsilci gerçek ya da tüzel kişi olabilecek, ancak gerçek kişi olacaksa Türk vatandaşı olma zorunluluğu bulunacak.
  • Türkiye'de temsilci bulundurmayan şirketlere 5 maddelik yaptırım süreci:
    • Ülkemizde temsilci bulundurmayan şirketlere, bulundurmadıkları süre boyunca sırasıyla aşağıdaki cezalar verilecek
    • İlk etapta temsilci bulundurulmaz ise 1-10 milyon TL idari para cezası,
    • 10 gün içinde bulundurulmazsa 30 milyon TL idari para cezası,
    • 3 ay süre boyunca Türkiye'deki reklam çalışmalarını durdurma cezası,
    • Son aşamanın birinci adımında %50 bant genişliği daraltma cezası,
    • İkinci adımda ise %90 bant genişlği daraltma cezası
    • Bant genişliği daraltma cezası alan şirketler, 4 saat içinde kararı uygulamak zorundalar.
  • Kullanıcılar, mahkemeye gitmeden kişilik haklarının ihlalleriyle ilgili başvuru yapabilecekler:
    • Sosyal ağ sağlayıcısı olan şirket, yapılan başvurulara 48 saat içerisinde dönüş yapmak zorunda.
    • 48 saat içerisinde dönüş yapmayan şirketlere 5 milyon TL para cezası
    • Cezai yaptırım yerine getirilmezse 10 milyon TL para cezası
    • Hukuka aykırı olan ve mahkeme tarafından bildirilen içerik kaldırılmaz ise doğacak maddi zararları sosyal ağ sağlayıcı şirketler karşılayacak.
♿ ♿ ♿ ♿ ♿ düüt düüt aga benim yolu aç muz cumhuriyetine gidiyorum

Zifiri54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Ömer AYDIN
Sen yazılanları anlamıyor musun kardeşim ? meraktan soruyorum bunu sosyal medya mı hakkını savunacak diyorum temsilci sorununu çözmezse temsilcisi olan kuruma ceza uygulanacak tasaya göre bunu anlamak neden bu kadar zorladı seni

Bermud4

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
615
İsim
Ahmet Aydın
Milletin **** koyacağız diyen kişiye bir şey yapmamışlardı, inanırım.
birisi şehitlerimize kelle demişti bende şaşırmam şahsen.

Sen yazılanları anlamıyor musun kardeşim ? meraktan soruyorum bunu sosyal medya mı hakkını savunacak diyorum temsilci sorununu çözmezse temsilcisi olan kuruma ceza uygulanacak tasaya göre bunu anlamak neden bu kadar zorladı seni
ben de diyorum ki hiç iktidardan olanla olmayan bir olur mu?

Zifiri54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Ömer AYDIN
ben de diyorum ki hiç iktidardan olanla olmayan bir olur mu?
Sosyal medya playformuna ne iktidara oy vermiş vermemiş bu düşünceye sahipsen zaten bir şey anlatmaya değmez ne dersek diyelim bi kılıf bulacaksın o yüzden iyi günler sana

38890

80+ Gold
En İyi Cevap
15
İyi oldu gelmesi, geç bile kalındı.

Son düzenleme:

ddarkbrother

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,838
İsim
Tandoğan Tan
Hadi bakalım hayırlı olsun kamu çalışanları için Whatsapp ve Telegram yasaklandı.

ddarkbrother

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,838
İsim
Tandoğan Tan
nasıl yani yasaklandı
Kamu çalışanlarının bildiğin WP ve Telegram kullanması yasaklandı. Bir çoğu iş için kurumsal görevlerde bu uygulamaları kullanıyorlardı.

Top Bottom