Neler Yeni

Sapphire RX 580 8GB NİTRO+ Bir süre sonra aşırı Fps Drop sorunu

Mekanuz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mete Kaan Uzer
Öncelikle Merhaba. Sistemi açtığımda ve oyun oynamaya başlıyorum. İlk 15-20 Dakika hiç bir fps sorun yaşamazken, 20 dakika'nın sonunda araya küçük bir drop sokuyor, ardından sürekli bir frame düşüşü yaşıyorum.
Bilgisayarı yeniden başlattığım zaman, aynı şekilde 20 dakika civarında oyun oynadıktan sonra aynı olayları tekrar tekrar yaşıyorum. Bu olaydan sonra FurMark testi yapmak istedim. İlk 5 dakika bir şey yok iken, geri kalan zamanda, kritik fps düşüleri yaşanıyor. Çözüm bulamadım sizlere danışmak istedim arkadaşlar. Örnek FurMark testi'nin ekran görüntüsünü buraya koyuyorum.

Şimdiden yardım edebilecek herkese teşekkür ediyorum ve iyi akşamlar diyorum...

Ekler

• image.png
    image.png
    2.1 MB · Hit: 29

brsokcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
605
İsim
Barış Okçu
SICAKLIK KAYNAKLI MI OLUYOR BAK BAKAYIM

goksel53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
Göksel
Sıcaklık normal hangi işlemciyi kullanıyorsun

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,890
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
VRAM, VRM gibi bileşenler ısınıyor olabilir. Onların sıcaklığı da galiba görüntülenemiyordu o seride.

goksel53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
Göksel

brsokcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
605
İsim
Barış Okçu
Sıcaklık normal hangi işlemciyi kullanıyorsun
Dostum sıcaklık normal diyorsun ama furmarkta gördüğünden daha yüksek değerlere ulaşıyor olabilir. Eski kart sonuçta bakım görmediyse sıcaklık kaynaklı fps drop kesinlikle yaşayabilir. En az 15 dakikalık bi test yap. Bunu yaparken msi afterburner ve rivatuner kullan aanlık olarak gör ve kaydet sorunun kaynağını bulursun.

Mekanuz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mete Kaan Uzer
Sıcaklık ile alakası yok gibi, az önce Forza Horizon 5'e girdim ve sıcaklık 32 derece olmasına rağmen oyun ekranı donup donup duruyordu.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,977
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
HWiNFO indirin. Tüm bilgileri açın. Ekran kartını zorlayacak bir oyun oynayın ve bu esnada HWiNFO açık kalsın. Çıkan değerleri SS alıp bana iletin.

Mekanuz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mete Kaan Uzer
HWiNFO indirin. Tüm bilgileri açın. Ekran kartını zorlayacak bir oyun oynayın ve bu esnada HWiNFO açık kalsın. Çıkan değerleri SS alıp bana iletin.
Tamam bi öyle deneme yapayım. Ss'leri göndereyim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu programın yapımcısının eline sağlık. Artık nedense ekran kartım 50 dereceyi geçemiyorr ....

Son düzenleme:

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,977
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Tamam bi öyle deneme yapayım. Ss'leri göndereyim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu programın yapımcısının eline sağlık. Artık nedense ekran kartım 50 dereceyi geçemiyorr ....

Bu program sadece verileri gösteriyor. Başka herhangi bir şey yapmıyor.

Top Bottom