Neler Yeni

Seçimden sonra dolar yükselir mi düşer mi pc toplayacağim

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Levent Tuğcu
Dolar yükselir diyen de çok düşer diyen de sizce ne olur pc almak için beklenir mi seçimden sonrasını
2 partide alsa yükselir diye düşünüyorum.

akp kazansa mevcut verdiği vaadlerden dolayı hazine boşaldı .turizm gelirleri ile toplamaya çalışacaklardır. Yaz sonuna kadar 24 27 arasına gelecektir.

chp gelse demeçlerinden belli olduğu gibi baskılamayı durdurup doları şuan olması gereken 27 seviyesine Çıkartıp buradan sonra düşürmeye gayret gösterecekler.

Ağustosa kadar her ihtimal 24 u görür diye düşünüyorum.

TahinPekmez

80+ Silver
sebebi karşılıksız deli gibi para basıyoruz.
evet bende birini söyledim işte. tüm para biriminde değer kaybı var TL nin. lakin bir bakıyosun dolar ani fırlama yapıyor. politika ve ekonomik yönetim kaynaklı.

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,712
İsim
Oğuz
Her türlü artar, düşüş de gelen kişinin politikasına göre olur. Tayyip gelirse öyle bir politika zaten yok.

TahinPekmez

80+ Silver

BurakBal

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,141
İsim
Burak Bal
Yerinde olsam hemen toplarım. AKP kazanırsa her türlü fırlayacaktır. CHP kazanırsa bana kalsa yatırımcılara güven vereceği için ilk etapta düşmesi lazım benim dediğim gibi düşünen de var diğer türlü artacak diyen de var. Risk almaya değmez topla gitsin ek olarak zaten bizim ülkede artan bir şeyin fiyatı düşmüyor ki.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Levent Tuğcu
Yerinde olsam hemen toplarım. AKP kazanırsa her türlü fırlayacaktır. CHP kazanırsa bana kalsa yatırımcılara güven vereceği için ilk etapta düşmesi lazım benim dediğim gibi düşünen de var diğer türlü artacak diyen de var. Risk almaya değmez topla gitsin ek olarak zaten bizim ülkede artan bir şeyin fiyatı düşmüyor ki

Düşmemesinin sebebi var . Önceden alınmış maliyeti ile alakalı. kur sabit kalmadığı içinde yeni gelen mal ile birlikte düştüğünü hissetmiyoruz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
185
İsim
Conqueror
Arkadaşlar dolar kurunun seçimle olan alakası çok çok az bir kısımdır.
Dünya genelinde gerek çip gerek siyasi sıkıntılar olması sebebi ile her ülkede ekonomi gittikçe kötüye ilerliyor.
Amerika bile şimidye kadarki en yüksek enflasyonu açıkladı ve daha da ilerleyeceğini öngörüyorlar.
Kısacası bir ürün alacaksanız hiç beklemeden alın fiyatlar her zaman ileriye gider!

ESTAROSSA58

80+ Bronze
Uygunsuz davranış
Chp gelirde abd nin dediğini yaparsa düşer, yoksa yaptırımlar devam eder. Politika.
Dostum acilen cahilliği bırakmalısın <3
Ekonomi 101 dersi
Prof. Dr. Mustafa Sönmez Ekonomiye Giriş kitabı
Prof. Dr. Haluk Yayla Temel Ekonomi kitabı
Prof. Dr. Ali Rıza Güngen Ekonomiye Giriş online ders
Kur Savaşları Kitap
Prof. Dr. Özgür Demirtaş Türk Lirası'nın Tarihi Yolculuğu: 1970-2019 kitap
Prof. Dr. Şükrü Kızılot Kur Riski Yönetimi
Dostum reçeteni yazdım bunları sadece günde 3 sayfa olarak oku başta beynin yanacak böyle ensen filan kızaracak korkma beynini ilk defa çalıştığı zaman olur böyle şeyler sen okumaya devam et sonra bunları unutacaksın ama devam et olurda iki üç bilgi öğrenirsiniz hani olmazda kullanacağın zaman gelir hani oy atarsın belki aklında bulunsun

NespaY

80+ Silver
Dolar yükselir diyen de çok düşer diyen de sizce ne olur pc almak için beklenir mi seçimden sonrasını
2 yıl ülke düzelmez çok bir şey bekleme.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Chp gelirde abd nin dediğini yaparsa düşer, yoksa yaptırımlar devam eder. Politika.
Yaptırım olduğunu mu düşünüyorsun cidden hala yaptırım falan yok şuan ki durumumuz tamamen malum şey yüzünden.

Burak Aksoy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
835
İsim
Burak
Kim gelirse gelsin mevcut hazinenin durumundan dolayı yıl sonu 30un üzerine çıkabileceğini düşünüyorum. Yatırım Tavsiyesi Değildir!

Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Mustafa güney diken
Dolar yükselir diyen de çok düşer diyen de sizce ne olur pc almak için beklenir mi seçimden sonrası
Herkes yanlış bilgi vermiş seçimi kimin kazanacağına bağlı ki bu seçimden ümütliyim ben

TahinPekmez

80+ Silver
Dostum acilen cahilliği bırakmalısın <3
Ekonomi 101 dersi
Prof. Dr. Mustafa Sönmez Ekonomiye Giriş kitabı
Prof. Dr. Haluk Yayla Temel Ekonomi kitabı
Prof. Dr. Ali Rıza Güngen Ekonomiye Giriş online ders
Kur Savaşları Kitap
Prof. Dr. Özgür Demirtaş Türk Lirası'nın Tarihi Yolculuğu: 1970-2019 kitap
Prof. Dr. Şükrü Kızılot Kur Riski Yönetimi
Dostum reçeteni yazdım bunları sadece günde 3 sayfa olarak oku başta beynin yanacak böyle ensen filan kızaracak korkma beynini ilk defa çalıştığı zaman olur böyle şeyler sen okumaya devam et sonra bunları unutacaksın ama devam et olurda iki üç bilgi öğrenirsiniz hani olmazda kullanacağın zaman gelir hani oy atarsın belki aklında bulunsun
Dostun değilim bir mesaj sonrasına da yazdım, cimbizlama. Oyum tabii ki Tayyibe, sen tek taraflı okumaya devam et.

Top Bottom