Neler Yeni

Seçimden sonra dolar yükselir mi düşer mi pc toplayacağim

marilyn

80+ Silver
dolar yükselir seçimden sonra 20 yi aşacak 1 yıla 25 30 a yaklaşır gibime geliyor

Rhavenix

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
402
İsim
PichHasso
Dolar yükselir diyen de çok düşer diyen de sizce ne olur pc almak için beklenir mi seçimden sonrasını
dolar düşse de ürünler serbest piyasada olduğu için düşmez hatta artar :D şu an dolar 20 değilken bile adamlar 22 den hesap ediyorlar

NanyaRevB

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
437
İsim
TAHA KOÇAK
Verilerle konuşalım bence arkadaşlar.
Bugün merkez bankasının dolar kuru için alış satış değerleri aşağıda.
ABD DOLARI19.513419.5486

Vakıf Bank'ta ise durum bu şekilde.
USD - Amerikan Doları​
19,5667021,07270

Garanti'de de bu şekilde.
USD - Amerikan Doları​
19,552021,2120

YapıKredi'de de bu şekilde.
USD - Amerikan Doları​
19,800821,5606

Arkadaşlar düz bir hesap ile bile baktığımızda en iyimser şekilde artış 7,83% gözüküyor, Türkiye'de dolarla aynı oranda artan hiçbir ürün görmedim.
Bu durumda en iyi senaryoda bile bence ürünlere 30-40% arası zam gelecek.
Bunlar benim şahsi görüşüm tabii, yatırım tavsiyesi de vermiyorum ama bence bir şey alacak olan varsa hemen alsın. İlerleyen dönemde alabileceğimizi sanmıyorum maalesef.

ESTAROSSA58

80+ Bronze
Dostun değilim bir mesaj sonrasına da yazdım, cimbizlama. Oyum tabii ki Tayyibe, sen tek taraflı okumaya devam et.
Cahil geldim cahil giderim diyorsun yani . Seçim senin keşke sadece seçimlerin kendini etkilese
download.jpg

Rhavenix

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
402
İsim
PichHasso
dolar düşse de ürünler serbest piyasada olduğu için düşmez hatta artar :D şu an dolar 20 değilken bile adamlar 22 den hesap ediyorlar
NOT: Dolar yükselir veya düşer demiyelim dolar yerinde duruyor TL değer kaybediyor diyelim :/

TahinPekmez

80+ Silver
Uygunsuz davranış
Cahil geldim cahil giderim diyorsun yani . Seçim senin keşke sadece seçimlerin kendini etkilese
Biz olmasak sizi 6 ya bölerler. Yat kalk.dua et. Yandaş seni.hadi yallah,.yanmaya devam et, okuma cahili seni

NanyaRevB

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
437
İsim
TAHA KOÇAK

TahinPekmez

80+ Silver

NanyaRevB

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
437
İsim
TAHA KOÇAK
:D kendin gibi düşünme hatta düşünme işte o zaman ne yapmaya çalıştıklarını anlayabiliyorsun
Hocam anlamadığım şey konu nasıl ülke yönetimine geldi, bugün kim gelirse gelsin paylaştığım veriler karşısında doları düşürmeyi bırakın sabit tutamaz. Neyin siyasi tartışmasını yaptıklarını anlayamıyorum.
Banklar şu an bize gerekli ışığı çok güzel tutuyor, dediğim gibi en iyi seneryo ile bile 30-40% arası zam gelecek.

Burak Aksoy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
835
İsim
Burak
Doların düşmesi tarihte görülmemiş bişey. Aynı kalır veya yükselir. Bu her zaman böyle gidecektir. O yüzden alacağınızı alın.
doların düştüğü dönemler oldu ama uzun vadede her zaman yükseldi günümüze kadar

ESTAROSSA58

80+ Bronze
Hocam anlamadığım şey konu nasıl ülke yönetimine geldi, bugün kim gelirse gelsin paylaştığım veriler karşısında doları düşürmeyi bırakın sabit tutamaz. Neyin siyasi tartışmasını yaptıklarını anlayamıyorum.
Banklar şu an bize gerekli ışığı çok güzel tutuyor, dediğim gibi en iyi seneryo ile bile 30-40% arası zam gelecek.
elbette ki bu beceriksizlik buz dağının görünen tarafı :) maalesef bizi çok daha vahim bir son bekliyor kısa vadede ben olumlu sonuç bekliyorum orta vadede ise hüsran bir son ancak uzun vadede umarım her şey bizim için çok daha güzel olacak umarım o zamana kadar bu tarz insanların beyin evrimleri gerçekleşir :) düşünme kapasiteleri oluşur

TahinPekmez

80+ Silver

Top Bottom