Neler Yeni

Dolar Düşer Mi ?

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,306
İsim
Hakanbey
tayyip indiricem diyor
Yapısal Reformları bugün harekete geçirse doların düşmesi 3-4 yılı bulur öyle pat diye düşürebilmek için TL den 1 sıfır v.s atması lazım :) yada Yetkisini kullanarak büyük şirketler ile karşı karşıya gelerek Laf ile doları düşürebilir ama günü kurtarır Kimse ithal ürün almaz Hiç bir şirket İthal ürün almazsa ne olur sen düşün :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Faiz Kararları Sonrası Ne Olacak Hocam ?
faiz indirimleri halka değil bankalara yapılan bir işlem buda bankaların zararına olduğu için mecbur halka binecek yine yük. Serbest piyasa gibi düşün satıcı zarar ettiği noktada ya dükkanı kapatır yada fiyatları yükseltir bankalarda aynı şekilde eft ücreti bankacılık işlemleri ve Faizli kredilerden aldığı miktarları arttıracaktır.

Apu Mühendisi

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,083
İsim
Lydranx
Yapısal Reformları bugün harekete geçirse doların düşmesi 3-4 yılı bulur öyle pat diye düşürebilmek için TL den 1 sıfır v.s atması lazım :) yada Yetkisini kullanarak büyük şirketler ile karşı karşıya gelerek Laf ile doları düşürebilir ama günü kurtarır Kimse ithal ürün almaz Hiç bir şirket İthal ürün almazsa ne olur sen düşün :)

faiz indirimleri halka değil bankalara yapılan bir işlem buda bankaların zararına olduğu için mecbur halka binecek yine yük. Serbest piyasa gibi düşün satıcı zarar ettiği noktada ya dükkanı kapatır yada fiyatları yükseltir bankalarda aynı şekilde eft ücreti bankacılık işlemleri ve Faizli kredilerden aldığı miktarları arttıracaktır.
Yani elbette ytd veremezsiniz ama, eylüle zarar eder miyim ? Vade bozayım mı ?
KKM'de zararı ben ödüyorum bildiğiniz gibi.

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,306
İsim
Hakanbey
Yani yatırım tavsiyesi veremem ancak ben olsam bozardım.

Yakın tarihli inişler çıkışlar olacaktır. Ancak Yıl sonu ve yeni yılda şok edici yükselişler kapıda

Apu Mühendisi

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,083
İsim
Lydranx
Yani yatırım tavsiyesi veremem ancak ben olsam bozardım.
O zaman çekiyorum parayı. Teşekkürler.
Başka türlü değerlendireceğim.

Hocam Merak ettim, Dolar düşmeyecek diyorsunuz ? Neden KKM boz dediniz ? Dolar Düşmeyince para ödemiyorum.

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,306
İsim
Hakanbey
Ülke
O zaman çekiyorum parayı. Teşekkürler.
Başka türlü değerlendireceğim.

Hocam Merak ettim, Dolar düşmeyecek diyorsunuz ? Neden KKM boz dediniz ? Dolar Düşmeyince para ödemiyorum.
Yıl sonuna kadar İnişler çıkışlar olacak sabit olmayak Ancak uzun vadeli bakarsan yeni yılda ciddi bir yükseliş bekliyorum. Yatırımları ben uzun vadeli olarak düşünüyorum oyüzden. Zaten KKM yüzünden Bu şekilde ciddi yükselişler oluyor zaten Yatırımcınında hoşuna giden bu ancak Ülkeyi yönetenler Düşürme çabalarına girdikleri için Doğal yollar ile değil farkı yollar ile hamle yaptıklarından anlık belki 1 hafta 10 TL bile düşebilir Bu tarz düşüşler yatırımcıyı yorar o sebepten.

Bu tarz dengesiz bir dönemde her gün stres yapmak sağlık açısından iyi değil :)

Görüş ve fikirlerimiz yatırım denince aklımıza gelen şeyler farklı olabilir o sebepten benim tercihlerim ile değilde tam olarak kendi tercihin olsun her yatırımın iyi araştır iyi düşün Bana beyaz gelen sana siyah gelebilir buna dikkat et.

Apu Mühendisi

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,083
İsim
Lydranx
Ülke

Yıl sonuna kadar İnişler çıkışlar olacak sabit olmayak Ancak uzun vadeli bakarsan yeni yılda ciddi bir yükseliş bekliyorum. Yatırımları ben uzun vadeli olarak düşünüyorum oyüzden. Zaten KKM yüzünden Bu şekilde ciddi yükselişler oluyor zaten Yatırımcınında hoşuna giden bu ancak Ülkeyi yönetenler Düşürme çabalarına girdikleri için Doğal yollar ile değil farkı yollar ile hamle yaptıklarından anlık belki 1 hafta 10 TL bile düşebilir Bu tarz düşüşler yatırımcıyı yorar o sebepten.

Bu tarz dengesiz bir dönemde her gün stres yapmak sağlık açısından iyi değil :)

Görüş ve fikirlerimiz yatırım denince aklımıza gelen şeyler farklı olabilir o sebepten benim tercihlerim ile değilde tam olarak kendi tercihin olsun her yatırımın iyi araştır iyi düşün Bana beyaz gelen sana siyah gelebilir buna dikkat et.
Çok mantıklı hocam, valla 1 günde kanser oldum kuş kadar paramla.

Nirvana

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Çok mantıklı hocam, valla 1 günde kanser oldum kuş kadar paramla.
Dolar riskli ama ben yine bugün 5 gr altın daha eklemesi yaptım dün ekleyecektim fakat bugün ve yarın kritik gün ondan dolayı tedirgindim ama altın dün akşamdan bu yana 1480 satışı varken 1530 satışı aldım ekleme yaptım. dolar şundan dolayı riske giriyor benim gözümde dolar iner çıkar belirli etkenleri var , ama dolar artınca altında artıyor birde altının artma seviyesi var ikisi birden artınca daha iyi oluyor :) fakat en iyi yatırım emlak araba geçen 685.000 TL olan araba şuan 750.000 TL adam bir günden nerden baksan pazarlıkla car curtla 50.000 TL kar

marilyn

80+ Silver

katarlılarla yaptığı gibi göz boyayacağını düşünüyorum günü kurtarır 1 günlüğüne düşer bakın düşürdük der sonra çıkmaya devam eder

Dahası  
Reaksiyon skoru
127
İsim
Mert Kadir
İlgilendiği Kategoriler
Film,Yazılım,Araştırma,Finans
Baskılamak için hamle yapacaklar gibi duruyor fakat en az 21 22 falan olur daha sı olmaz

BurakBal

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,141
İsim
Burak Bal
KKM'de nasıl zararı sen ödüyorsun? Örneğin diyelim dolar 23 sen 100k KKM yaptın 21e düşünce senin paran yine 100k değil mi?

SS Alpha

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
528
İsim
Talha Açıkgöz
eminim düşer ama çok değil 2 hafta içinde gene patlar

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular