Neler Yeni

Dolar Düşer Mi ?

flitttermice

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
399
İsim
Eray Yılmaz
2071'i bekle efsane düşüçek.

Nirvana

80+ Silver
En İyi Cevap
1

DisastrousTR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
225
İsim
Nurullah Atlı
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji, Oyun. İkinci El, Matematik
Instagram
https://www.instagram.com/nurullah_atl
Steam
https://steamcommunity.com/id/disastroustr
Facebook
1000009873
Twitter
nurullah6152
Discord
Psyco6152#8468
doların düşmesi bile sıkıntı yaratır hocam düşmesini beklemeyin istemeyin de dolar düşerse kısa süreli rahatlama gelir sonrasında daha da kötüye gitmeye başlarız biraz daha artar ama sonra bir duraksama dönemine girer diye düşünüyorum ben 30 diyenler var çıkabilir mi belki de çıkar 30 a ama bakacaz görecez

Nirvana

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Ülke

Yıl sonuna kadar İnişler çıkışlar olacak sabit olmayak Ancak uzun vadeli bakarsan yeni yılda ciddi bir yükseliş bekliyorum. Yatırımları ben uzun vadeli olarak düşünüyorum oyüzden. Zaten KKM yüzünden Bu şekilde ciddi yükselişler oluyor zaten Yatırımcınında hoşuna giden bu ancak Ülkeyi yönetenler Düşürme çabalarına girdikleri için Doğal yollar ile değil farkı yollar ile hamle yaptıklarından anlık belki 1 hafta 10 TL bile düşebilir Bu tarz düşüşler yatırımcıyı yorar o sebepten.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu tarz dengesiz bir dönemde her gün stres yapmak sağlık açısından iyi değil :)

Görüş ve fikirlerimiz yatırım denince aklımıza gelen şeyler farklı olabilir o sebepten benim tercihlerim ile değilde tam olarak kendi tercihin olsun her yatırımın iyi araştır iyi düşün Bana beyaz gelen sana siyah gelebilir buna dikkat et.
Geçen yıl yapılan manipulasyon dolar 20 oldu bankalar şirketlere 20 den yüklü miktarda vermediler şirketler gitti 21 den kara borsadan dolar aldı o gün dolar 11 TL oldu herkes panik satışıyla sattı çünkü miletle eğlenmesini çok seviyorlar ve millette hükümete güvenemediği için yarısı bozdurup yarısını tuttu 1 ay sonra tekrardan 18 seviyesine geldi demem o ki ben güvenmiyorum açıkcası milletin aklıyla oynamayı çok seviyorlar bende altına yatırım yapmıştım zarardaydım mantıken bozmadım tekrar eski seviyesine geldiydi öyle bozduydum.

BurakBal

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,141
İsim
Burak Bal
hayır. zararını cepten ödersin.
Hocam Kur korumalı mevduatın o zaman normal dolar almaktan ne farkı kalıyor? Amaç dolar düşse de yükselse de paranı korumak değil mi?

Nirvana

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hocam Kur korumalı mevduatın o zaman normal dolar almaktan ne farkı kalıyor? Amaç dolar düşse de yükselse de paranı korumak değil mi?
kral araştırarak bakabilirsin ben makale yazmaya üşenirim.

shiedabro

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,380
İsim
Burak Doğan
45bine aldığım 14 pro max 60bin oldu dahada yükselir dolar

Apu Mühendisi

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,083
İsim
Lydranx
KKM'de nasıl zararı sen ödüyorsun? Örneğin diyelim dolar 23 sen 100k KKM yaptın 21e düşünce senin paran yine 100k değil mi?
Değil. Mesela dolar 20 iken 100 TL dolar aldın. Dolar 15e düştü, artık 75tl var. Devlet senin 25tlni alıyor hesaptan

Faiz için.

Erdox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
245
İsim
Erdoğan Aktaş
mehmet şimşek önceden de bildiğimiz gibi faiz tarafında doğru olan o ama bu karar kısa sürelik bir çözüm faiz 25 olsa dolar 12 felan görür ama maks 2 yıl içinde geri çıkar o süreyi çok iyi kullanmak lazım ve 20 yıldır 2008 de düşürdük 2 yılda eski haline geldi bir işe yaramadı ve mesela memur maaşı 25k yaptı şuan dolar 12 olsa 2k dolar vermez bu adam memura şuan çok sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz dolar alıp paranın değerini koruyum derken her an faiz arttırımı gelebilir TL de dururken dolar 40 olabilir en iyisi kaçmak bb

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,736
Üyeler
140,692
Son üye
benzersizkullanıcıadı
Top Bottom