Neler Yeni

Şeker Bağımlılığından Nasıl Kurtulurum ?

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
Buğra
arkadaşlar önceden de çok yiyordum ama son 3 aydır çok arttı sadece çikolata yiyorum bu arada şeker cips yemiyorum ama çikolata olunca dayanamıyorum gofret olsun sütlü tatlı olsun krizim tutuyor öyle böyle değil nasıl kurtulurum bundan böyle giderse sonu çok kötü

Jumong

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
Rahman Polat
arkadaşlar önceden de çok yiyordum ama son 3 aydır çok arttı sadece çikolata yiyorum bu arada şeker cips yemiyorum ama çikolata olunca dayanamıyorum gofret olsun sütlü tatlı olsun krizim tutuyor öyle böyle değil nasıl kurtulurum bundan böyle giderse sonu çok kötü
Ben hiçbir zaman çok şeker tüketmedim , 6 aydır civarıda laktoz harici şeker almadım. Bırakmamı sağlayan kişi Dr .Eric Berg youtubede kanalı var zararlarını ve tüketmeyince olan faydaları iyice kavrarsan bu kadar tüketmessin. Kendini zorla.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Meyveler ile kapatmaya bak bu bağımlılık dümdüz

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Neden çikolata bağımlılığın oldu onu bul sonra çöz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bing Chat'ten aldığım yanıt:
Çikolata bağımlılığından kurtulmak için aşağıdaki önerileri deneyebilirsiniz:
  • Magnezyum alımını artırın. Çikolata isteğinin bir nedeni de magnezyum eksikliği olabilir. Magnezyum, muz, fındık, ceviz, koyu yeşil yapraklı sebzeler gibi besinlerde bulunur. Bu besinleri tüketerek çikolata ihtiyacınızı azaltabilirsiniz.
  • Sağlıklı alternatifler oluşturun. Çikolata yerine geçebilecek pratik ve sağlıklı tarifler hazırlayabilirsiniz. Örneğin, hurma, kakao, yulaf ezmesi ve ceviz kullanarak sağlıklı toplar yapabilirsiniz. Kakao, çikolata isteğinizi bastırırken, hurma tatlı isteğinizi karşılar. Yulaf ezmesi de tokluk hissi verir.
  • Bitter çikolata tercih edin. Çikolatadan tamamen vazgeçemiyorsanız, bitter çikolatayı seçin. Bitter çikolata, sütlü veya beyaz çikolataya göre daha az şeker ve daha fazla kakao içerir. Kakao, mutluluk hormonu salgılayarak ruh halinizi iyileştirir. Bitter çikolatayı küçük parçalar halinde ve günde en fazla 20 gram olacak şekilde tüketin.
  • Şeker alımını azaltın. Şeker, bağımlılık yapıcı bir madde olarak bilinir. Şeker tükettiğinizde kan şekeriniz yükselir ve daha sonra düşer. Bu da sizi daha fazla şeker yemeye iter. Şeker alımını azaltmak için şekerli içeceklerden, tatlılardan, meyve sularından ve işlenmiş gıdalardan uzak durun. Bunların yerine su, bitki çayları, taze meyveler ve tam tahıllı gıdalar tüketin.
  • İrade gücünüzü artırın. Çikolata bağımlılığından kurtulmak için irade gücünüzü geliştirmeniz gerekir. Kendinize neden çikolatayı bırakmak istediğinizi hatırlatın. Çikolatanın size sağladığı faydaların yanında zararlarının da olduğunu unutmayın. Çikolata yemek yerine başka aktiviteler yapın. Spor yapın, kitap okuyun, arkadaşlarınızla konuşun veya hobilerinizle ilgilenin.
Umarım bu öneriler işinize yarar. Başka bir sorunuz varsa lütfen bana bildirin. 😊

Ariseks

80+ Gold
Sonunun kötü olduğunu sen de biliyorsun iradene sahip çıkıp yemiceksin

Ciri

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
32,259
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, PC Oyunları
Bi anda bırakmaya çalışırsan yapamazsın azaltmaya çalış. Youtubeda falan bir sürü çikolata alternatifi tarif falan var. Böyle böyle azalt acele etme bi anda bırakıcam diye.

3.George

80+ Bronze
kilo falan almıyor musun?? bende bi ara şekerli şeyleirn bağımlısı olmuştum ta ki aşırı kilo aldığımı fark edene kadar. bende kilom büyük bir etken olmuş şekerli şeyleri azaltmıştım ama tam anlamıyla bırakamaıdm.

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
Buğra
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kilo falan almıyor musun?? bende bi ara şekerli şeyleirn bağımlısı olmuştum ta ki aşırı kilo aldığımı fark edene kadar. bende kilom büyük bir etken olmuş şekerli şeyleri azaltmıştım ama tam anlamıyla bırakamaıdm.
hayır almıyorum çünkü şeker tam tersi vücudu eritiyor resmen ve cildi yaşlandırıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bi anda bırakmaya çalışırsan yapamazsın azaltmaya çalış. Youtubeda falan bir sürü çikolata alternatifi tarif falan var. Böyle böyle azalt acele etme bi anda bırakıcam diye.
hocam bi anda bırakmazsam az yiyemem ben yedim mi kendimi tutamam

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,036
Üyeler
140,750
Son üye
alpermenekse
Top Bottom