Neler Yeni

Shenzhenaudio.com'dan vergi çıkar mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ada Bağcıbaşı
Bu siteden 20 dolarlık bir IEM kulaklık almayı düşünüyorum. Daha önce alışveriş yapmış olanınız var mı, vergi çıkıyor mu? Bu siteden alışveriş yapmayan arkadaşlar yurt dışı sonuçta kesin çıkar vs. yazmasınlar lütfen, Akko, Epomaker gibi klavye satan firmalardan bir kaç defa alışveriş yaptım ve çıkmamıştı, sanırım siteden siteye değişiyor ya da getiren kargo firması ile alakalı tam anlayamadım. Bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,343
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Alırken vergi dahil yazmıyorsa çıkar. Çin'in vergisi bir tık daha yüksek.

• Beğen
Reaksiyonlar: Prmy

man a man

80+
Gümrükten geçen her sipariş için vergi ödemek zorundasın. Vergiyi alacağın yer satın alırken senin adına ödemek için talep edebilir veya gümrükten geçtikten sonra çıkan borcu kargoyu teslim alırken ödersin

Prmy

80+ Bronze
En İyi Cevap
4
Akko'da da aynısını yaşadım bir vergi çıkar, ödemesini bana yap ben hallederim demiyor Akko ama yine de çıkmamıştı.
İlginç... AB ülkeleri dışında gümrük vergisi oranı şuan %30 olması lazım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ada Bağcıbaşı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gümrükten geçen her sipariş için vergi ödemek zorundasın. Vergiyi alacağın yer satın alırken senin adına ödemek için talep edebilir veya gümrükten geçtikten sonra çıkan borcu kargoyu teslim alırken ödersin
Hocam dedim ya Akkogear'dan aldığım klavyeler ya da switchler için vergi ödemedim, ödeyen de görmedim. O şekilde değil yani anlayacağın.

man a man

80+
Hocam dedim ya Akkogear'dan aldığım klavyeler ya da switchler için vergi ödemedim, ödeyen de görmedim. O şekilde değil yani anlayacağın.
Ben sana kanunu açıklıyorum. Sana almanyadaki kuzenin hediye bile gönderiyor olsa vergiye tabisin çünkü kanunda "Adınıza yurt dışından gelen" şeklinde tanımlı. Ödemiyorsan vergi kaçırıyorsun demektir

1694282213683.png

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,778
İsim
Mert Can Ergün
Ödemek zorundasın ne zaman aldın ürün ben 2018 yılında ali express den klavye almıştım 300tllik vergisini ödememiştim o zaman vergi yoktu

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ada Bağcıbaşı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben sana kanunu açıklıyorum. Sana almanyadaki kuzenin hediye bile gönderiyor olsa vergiye tabisin çünkü kanunda "Adınıza yurt dışından gelen" şeklinde tanımlı. Ödemiyorsan vergi kaçırıyorsun demektir

Alıntıyı görüntüle
Ödemek zorundasın ne zaman aldın ürün ben 2018 yılında ali express den klavye almıştım 300tllik vergisini ödememiştim o zaman vergi yoktu
3 hafta önce aldım ve ödemedim Akkogear.com'dan alıp da 150 dolar'ı geçmediği sürece vergi ödeyen görmedim. Konudaki sorum bu siteden alıp deneyim yaşayanlar içindi bir fikri olmayıp burada ödemek zorundasın vs. yazmanızın bir anlamı yok. Sanırım bazı kargo firmalarıyla geldiği zaman gümrükte vergi ödemiyorsunuz ve bu sitede de aynı mı diye sordum varsayımlarınızı kendinize saklayınız.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ada Bağcıbaşı
Ürün bugün elime ulaştı ve vergi çıkmadı alacak arkadaşların bilgisine.

Alkameturkes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
204
İsim
Alkame
Hayırlı olsun o zaman :) Akkodan keycaps düşünüyorum vergi çıkmadığını öğrendiğim iyi oldu

mokarco

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mokarco mokarco
Bu siteden 20 dolarlık bir IEM kulaklık almayı düşünüyorum. Daha önce alışveriş yapmış olanınız var mı, vergi çıkıyor mu? Bu siteden alışveriş yapmayan arkadaşlar yurt dışı sonuçta kesin çıkar vs. yazmasınlar lütfen, Akko, Epomaker gibi klavye satan firmalardan bir kaç defa alışveriş yaptım ve çıkmamıştı, sanırım siteden siteye değişiyor ya da getiren kargo firması ile alakalı tam anlayamadım. Bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
Konuyu hortlatmış olacağım
Ben de shenzhenaudio' dan 2 adet kulaklık alacağım, acaba ekstra vergi çıkar mı diye endişeleniyorum. Alışveriş deneyiminizi daha detaylı aktarabilir misiniz?

alacağım kulaklıklar şu şekilde

Top Bottom