Neler Yeni

Sıfırdan üniversite sınavına nasıl çalışılmalı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Mehmet-İsik
Meslek lisesi 11. Sınıf öğrencisiyim üniversite sınavına hazırlanmaya başlamak istiyorum ama nasıl nereden başlayacağımı bilmiyorum, malum meslek liseli olduğum için çoğu şeyde eksiğim tarihim ve cografyam iyi sadece, nasıl başlamalıyım, ne yapmalıyım?

• Beğen
Reaksiyonlar: XDEV

XDEV

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
465
İsim
Burak
Meslek lisesi 11. Sınıf öğrencisiyim üniversite sınavına hazırlanmaya başlamak istiyorum ama nasıl nereden başlayacağımı bilmiyorum, malum meslek liseli olduğum için çoğu şeyde eksiğim tarihim ve cografyam iyi sadece, nasıl başlamalıyım, ne yapmalıyım?
Üniversite de hangi bölüme gitmek istiyorsun?

XDEV

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
465
İsim
Burak
Bilgisayar mühendisliği
O zaman TYT derslerini bu sene bitirmeye çalış. Ama 11. sınıfıda iyi öğren. 12. sınıfta ise tyt-ayt tekrarı yaparsın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama dediğim gibi tyt yi seneye bırakma. Bırakırsan sıkıntı yaşayabilirsin. Ayt de sadece fizik kimya biyoloji matematik e çalışacaksın. Bu arada ayt 11 ve 12. sınıf dersleri oluyor. Tyt ise 9 ve 10. sınıf dersleri.

Başka soruların varsa sorabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Mehmet-İsik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O zaman TYT derslerini bu sene bitirmeye çalış. Ama 11. sınıfıda iyi öğren. 12. sınıfta ise tyt-ayt tekrarı yaparsın.

Ama dediğim gibi tyt yi seneye bırakma. Bırakırsan sıkıntı yaşayabilirsin. Ayt de sadece fizik kimya biyoloji matematik e çalışacaksın. Bu arada ayt 11 ve 12. sınıf dersleri oluyor. Tyt ise 9 ve 10. sınıf dersleri.

Ayt de neden fizik kimya biyoloji matematiğe calisiyoruz

Mesela Selçuk üniversitesi 320 ile kapatmış mtok için ben 320 alabilmek için kaç sıralama yapmaliyim?

Son düzenleme:
  • Beğen

XDEV

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
465
İsim
Burak
Ayt de neden fizik kimya biyoloji matematiğe calisiyoruz
Çünkü bilgisayar mühendisliği sayısal alandan alıyor. Yani sayısal puanına bakılıyor. Sayısal derslerde fizik kimya biyoloji ve matematik.

Mesela Selçuk üniversitesi 320 ile kapatmış mtok için ben 320 alabilmek için kaç sıralama yapmaliyim?
Gitmek istediğiniz üniversiteyi incelemek için yök atlas sitesini kullanabilirsiniz. Kaç sıralama yapmanız gerekti vb. bilgiler orada bulunuyor.

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,110
İsim
Taha Efe
İlk bastan Paragraf cözerek basit olarak yavas yavas baslabilrisiniz.

Ama sunu öneriyim ben bu hatayı yaptım. Mat temeliniz zayıf ise bu yıl tamamen Matematik temeline odaklanırım derim ben.

• Beğen

Fatihim

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
fatih
Eski videolar ama çok iyi bir anlatımı var. Sorular üzerinden konuyu kavrıyorsun. Sınav konularını seçip izleyebilirsin.
Diğer dersler için bir şey diyemem ama zaman kaybetmeden hemen başlamak gerek.

XDEV

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
465
İsim
Burak
Matematik için başlangıç olarak antrenmanlarla matematik setini alabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Mehmet-İsik
Matematik için başlangıç olarak antrenmanlarla matematik setini alabilirsin.
Onu çözdüm bitirdim hocam temelim yoktu iyi oldu

2 YouTube listesi buldum günde 2 saat çalışıyorum tyt Türkçe ve matematikten basladim

• Beğen
Top Bottom