Neler Yeni

Sistem alacaklar beklesin!

Behram

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
272
İsim
Abdurrahman
Bu ülkede alım gücü dışında hiçbirşey değer kaybetmez. Kimse hayal kurmasın o dolar düşerse 20 Kuruş düşer. Adamlar para yok deyip oyun konsoluna vergi yazdılar. Halktan para istediler. Ama 75 milyar dolarlık ihaleyide yaptılar. O yüzden kimse hayale kapılmasın. ARTIK KULAK ARKAMIZ BİLE TEMİZ DEĞİL.

Aynen abi neredesin adamlar hayal görüyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

3ay içerisinde 6dan 7'ye çıkmasının sebebi sadece ülkede yatırımcı olmamasıysa evet az etkiledi. Ama 3 senedir kuruş kuruş artan dolar 3 ayda 1 tl arttıysa az degil demektir.

Yokbe merkez banakasını oyunu adamlar korona çıktı piyasaya dolar vermekten vazgeçti hiç duydunmu haberler'de dolar 7 tl oldu diye yok :D

Spektrumdx3

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Yazdıgımı okumadın herhalde. Diyorum ki korona virüs ekonomiyi etkiledi mi etkilemedi mi?
Dostum takılma korona etkilemedi lafına adam haklı! Yanlış anlama 2013 de şirket çıkması gayet temiz 100000 km golf 55000 tl diye almadım. Şimdi aynı araba 150000 TL oldu. Yani bu ülke virüse felan kalmadı. Zaten durum buydu.

Tbagbagwell

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
397
İsim
Ömer Can Yıldırım
3ay içerisinde 6dan 7'ye çıkmasının sebebi sadece ülkede yatırımcı olmamasıysa evet az etkiledi. Ama 3 senedir kuruş kuruş artan dolar 3 ayda 1 tl arttıysa az degil demektir.
Kardeş sen biraz cahilmişsin. Geçen değil ondan önceki yaz Trump bizim doları zıplatıp zıplatıp geri oturttu hatırlar mısın bilmem. Iphone yakan insanlar vardı falan hani.

Behram

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
272
İsim
Abdurrahman
Dostum takılma korona etkilemedi lafına adam haklı! Yanlış anlama 2013 de şirket çıkması gayet temiz 100000 km golf 55000 tl diye almadım. Şimdi aynı araba 150000 TL oldu. Yani bu ülke virüse felan kalmadı. Zaten durum buydu.

Abi ne etkileyecek doların merkez bankası tutmaktan kasayı boşaltılar bunlarda korona fırsatıyla dolar sürmekten vazgeçti zaten geçen yıl arabalar iki katı idi

Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Uğur
Kardeşim iyi güzel diyorsun da ezbere konuşmuşsun sanki biraz. Doların düşeceği falan yok yakın zamanda. Ülkenin yüksek miktarda bütçe açığı oluştu ve oluşmaya da devam ediyor. Bunun üzerinde merkez bankası 60 milyar dolarlık rezerv sattı fakat yine de dolar 7 noktasını geçti. Daha bitmedi piyasaya da kendi paramızı basmaya devam ediyoruz. Biz para bastıkça ekonomimiz yüzdelik olarak da küçülüyor. Küçüldükçe de döviz değeri artıyor. Yani TL değer kaybediyor. Corona bitse bile ülkemiz 1 yıldan önce tekrar toparlanamaz. Önümüzdeki yıllarda Turizmden gelecek olan gelir bile bu açığı kapatmak için devede kulak kalır. Çok yüksek miktarlarda ülkeye döviz girişi sağlayacak yatırımcılar bulunmadıkça(Çok zor) bu durum devam edecek uzunca bir süre. Sistem toplayacak arkadaşlar indirim kovalasın alabiliyorken alsınlar.Bekledikçe cebinizden daha çok para çıkar.

Köl Tigin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
743
İsim
Hakan Yöyen
Hiç sanmıyorum.

Tbagbagwell

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
397
İsim
Ömer Can Yıldırım
Araba fiyatları farklı bir olay. Bu sene tahmin edilen satış rakamlarına çok çabuk erişilmesi 2.elin fiyatlarını uçurdu. Ama honda üretimlere başladı mesela. Varsa arabanız satın bu dönemde zira 6 ay sonra en az %10-20 lik bir düşüş bekliyorum.

spinner41

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
653
İsim
İbrahim Ç.
Instagram
ibrahimc09
Kardeş sen biraz cahilmişsin. Geçen değil ondan önceki yaz Trump bizim doları zıplatıp zıplatıp geri oturttu hatırlar mısın bilmem. Iphone yakan insanlar vardı falan hani.
o seneyi biliyorum dolar 7.20leri gördü tekrar 5 küsürlere düştü. sonra tekrar stabil şekilde yükselmeye devam etti . senin çok araştırmaların var sanırım anlat da bilginelim cahil dedigine göre...

Behram

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
272
İsim
Abdurrahman
Kardeşim iyi güzel diyorsun da ezbere konuşmuşsun sanki biraz. Doların düşeceği falan yok yakın zamanda. Ülkenin yüksek miktarda bütçe açığı oluştu ve oluşmaya da devam ediyor. Bunun üzerinde merkez bankası 60 milyar dolarlık rezerv sattı fakat yine de dolar 7 noktasını geçti. Daha bitmedi piyasaya da kendi paramızı basmaya devam ediyoruz. Biz para bastıkça ekonomimiz yüzdelik olarak da küçülüyor. Küçüldükçe de döviz değeri artıyor. Yani TL değer kaybediyor. Corona bitse bile ülkemiz 1 yıldan önce tekrar toparlanamaz. Önümüzdeki yıllarda Turizmden gelecek olan gelir bile bu açığı kapatmak için devede kulak kalır. Çok yüksek miktarlarda ülkeye döviz girişi sağlayacak yatırımcılar bulunmadıkça(Çok zor) bu durum devam edecek uzunca bir süre. Sistem toplayacak arkadaşlar indirim kovalasın alabiliyorken alsınlar.Bekledikçe cebinizden daha çok para çıkar.

Babaya rahmet

spinner41

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
653
İsim
İbrahim Ç.
Instagram
ibrahimc09
Korona virüsü tüm gelişmekte olan ülkeleri etkiledi bi bizi etkilemedi yani :D Bizi de etkiledi ama dediginiz gibi zaten yükselecekti sadece bu durumu erkene çekmiş oldu. Bundan sonra da artmaya devam edecek. Sadece bu sene 6.40 6.50larda kapatır. Tekrar yükselmeye devam eder

Tbagbagwell

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
397
İsim
Ömer Can Yıldırım
o seneyi biliyorum dolar 7.20leri gördü tekrar 5 küsürlere düştü. sonra tekrar stabil şekilde yükselmeye devam etti . senin çok araştırmaların var sanırım anlat da bilginelim cahil dedigine göre...
Bilmiyosun. Dolar 8.60 gördü ekonomi bakanlığında yüksek bir mevkide çalışan arkadaşımın söylemi bu. Bilmem hatırlar mısın bir anda gün içinde borsayı kapattılar göremiyordu kimse. Herkes ne oluyor falan diyordu.

Behram

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
272
İsim
Abdurrahman

Merkez banakası 5 liraya inebilmek için bütün dolar rezervini gözden çıkardı cahil kelimesine bende karşıyım öğrenmek varken

spinner41

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
653
İsim
İbrahim Ç.
Instagram
ibrahimc09
Bilmiyosun. Dolar 8.60 gördü ekonomi bakanlığında yüksek bir mevkide çalışan arkadaşımın söylemi bu. Bilmem hatırlar mısın bir anda gün içinde borsayı kapattılar göremiyordu kimse. Herkes ne oluyor falan diyordu.
yani bunu bilmem için sanırım benim de yüksek makamda bir akranımın olması lazım. bu cahillikse evet cahilim :)

Top Bottom