Neler Yeni

Yardım Sıvı Metal sonum oldu...

YusufShn01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Yusuf Emre Şahin
Hocam taşan yerin fotoğrafını atar mısınız, belki yardımcı olup kurtarabiliriz

Lympha

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
618
İsim
Mert Aksu
Neyin patent hakkı asusta?
Asus ROG lerde sıvı metal var termal macun yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam taşan yerin fotoğrafını atar mısınız, belki yardımcı olup kurtarabiliriz
dostum görünürde hiçbirşey yok cihazda güç almıyor prize takıyorum güç lambası bile yanmıyor statik elektrik atmaya çalışıyorum o da işe yaramıyor

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
599
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı, Sıcak fırsatlar, Oyunlar, Monitör
Asus ROG lerde sıvı metal var termal macun yok

dostum görünürde hiçbirşey yok cihazda güç almıyor prize takıyorum güç lambası bile yanmıyor statik elektrik atmaya çalışıyorum o da işe yaramıyor
Asus ROG ların hepsinde hem CPU hem GPU da yok sıvı metal macun. Bendeki modelde sadece CPU da var. Çoğu ucuz model olan ROG laptoplarda (ucuz derken pahalı yine de) sadece CPU da sıvı metal var. listesi vardı bulursam paylaşırım. Ek not olarak 1.5 senedir laptobu kullanıyorum sıvı metal ile ilgili sorun yaşamadım. 20 kere de laptobu söktüm (MAcun kısmı değil tabi) :) Tek kötü yan GPU ya neden bunu koymazlar saçmalık. Gram mantık yok bizim açımızdan.

Sıvı metal diye pazarlıyorlar ama sadece CPU da var. milleti kandırıyorlar. düşünseniz 100.000 tane laptopda cpu ve gpu koyacakken. Sadece CPU ya koyarak hem reklam hem de 100.000 kez az sıkım yapmış oluyorsunuz. Kim gidip de CPU da var GPU da yok diye almadan bilecek.

Buyrun.

En İyi Cevap
3
Asus ROG ların hepsinde ve hem CPU hem GPU da yok sıvı metal macun. Bendeki modelde sadece CPU da var. Çoğu ucuz model olan ROG laptoplarda (ucuz derken pahalı yine de) sadece CPU da sıvı metal var. listesi vardı bulursam paylaşırım.
Aynen bende cpu da varda ekran kartında yok, bence gerekte yok ekran kartı pek cpu ya göre az ısınıyor.

Asus ROG ların hepsinde hem CPU hem GPU da yok sıvı metal macun. Bendeki modelde sadece CPU da var. Çoğu ucuz model olan ROG laptoplarda (ucuz derken pahalı yine de) sadece CPU da sıvı metal var. listesi vardı bulursam paylaşırım. Ek not olarak 1.5 senedir laptobu kullanıyorum sıvı metal ile ilgili sorun yaşamadım. 20 kere de laptobu söktüm :) Tek kötü yan GPU ya neden bunu koymazlar saçmalık. Gram mantı yok. Sıvı metal diye pazarlıyorlar ama sadece CPU da var. milleti kandırıyorlar. düşünseniz 100.000 tane laptopda cpu ve gpu koyacakken. Sadece CPU ya koyarak hem reklam hem de 100.000 kez az sıkım yapmış oluyorsunuz. Kim gidip de CPU da var GPU da yok diye almadan bilecek.

Buyrun.
Rog strix g16 listede yok mu ben mi bulamadım?

Lympha

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
618
İsim
Mert Aksu
Asuslarda garanti bandı oluyormu bilgisi olan varmı

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
599
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Aynen bende cpu da varda ekran kartında yok, bence gerekte yok ekran kartı pek cpu ya göre az ısınıyor.

Dostum nasıl gerek yok benim 3050ti var 83 84 derece görüyor. Sıvı metal olsaydı 73 derece geçmezdi. 83 kötü değer değil diyebilirsin ama koyulması lazım. 95watt max tdp var bendekinde. 97watt bile görüyor kullanırken turbo da.

Burak Aksoy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
847
İsim
Burak

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
599
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler

tam modeline bak bendeki G513ie modeli

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,227
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Patent hakları asusta. Asusta rpg cihazlarda fabrika çıkışlı kullanıyor zaten. Patentli olmasa diğer firmalarda üst segment cihazlarında kullanır zaten.
Bunun patent hakkı olmaz. O sürülüş tarzı patentlidir. MSI da benzer bir teknoloji kullanıyordu çünkü

En İyi Cevap
3
Dostum nasıl gerek yok benim 3050ti var 83 84 derece görüyor. Sıvı metal olsaydı 73 derece geçmezdi. 83 kötü değer değil diyebilirsin ama koyulması lazım. 95watt max tdp var bendekinde. 97watt bile görüyor kullanırken turbo da.
Ustam ben kendi cihazıma göre söyledim. Genel olarak kullandığım laptoplarda da ekran kartı işlemciye nazaran 15 derece civarı daha soğuk çalışıyordu. Koymak tabii ki daha faydalı ancak bu ücretini arttırıyor ve ekran kartı işlemci gibi yanmadığı için gerek yok bence.

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
599
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Ustam ben kendi cihazıma göre söyledim. Genel olarak kullandığım laptoplarda da ekran kartı işlemciye nazaran 15 derece civarı daha soğuk çalışıyordu. Koymak tabii ki daha faydalı ancak bu ücretini arttırıyor ve ekran kartı işlemci gibi yanmadığı için gerek yok bence.
Dostum fiyat farkı neyse 100-500tl fazla verelim :) CPU tabi daha sıcak çalışıyor ama burada 14inç ufak laptoplar da listede farkettin mi? onlarda ısınma durumunu düşün bir de :) Kompak ve kasalar daha ufak. Yani ROG etiketi varsa sıvı metal artık standart olması lazım hem CPU hem de GPU da. Ayrıca şimdi GPU da termal macun nasıl değiştireceğim ben? 2 senede bir değiştirmek lazım en kötü. Ama sıvı metal olan da kalkmış olacak... ikisi de sıvı metal olsa 4,5 sene ellemezdim :) Yani çok açıdan düşün. Bu arada benim laptop da CPU ve GPU aynı sıcaklıkta çalışıyor :) Cinebench 23 de 91 derece rekor olarak gördü anlık genelde max CPU 85 geçmiyor.
Timespy testinde de 4800h ve 3050ti rekor puanı benim laptop da. Laptop max verim kullanabiliyor yani ondan sıcak. Ama işte gel gör 4gb VRAM ve GPU da termal macun bence 2 kötü noktası , he bir de ekranı leş :)

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,227
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç